Wenderlich: Jest środowisko, które zawsze się wywinie z przestępstw seksualnych

20.01.2013 11:15
- Niech kary dotykają wszystkich. Jest środowisko, które zawsze się wywinie - powiedział w Radiu Zet Jerzy Wenderlich z SLD, jednoznacznie nawiązując do afer seksualnych w Kościele. Wypowiadał się w ten sposób nt. pomysłu rządu, by wprowadzić ściganie gwałtów z urzędu. - Niedziela bez ataku na Kościół to dzień stracony - komentował Adam Hofman z PiS.
W dzisiejszej audycji "7 dzień tygodnia" prowadząca program Monika Olejnik zapytała polityków o zapowiedź premiera Donalda Tuska wprowadzenia ścigania gwałcicieli z urzędu oraz walkę z gwałtami małżeńskimi.

Adam Hofman z PiS zapowiedział, że jego partia zgłosi projekt ustawy zaostrzającej kary za gwałty. - Muszą być zdecydowanie większe kary, by były odstraszające - stwierdził. Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski dodał, że wielu skazanych za gwałt dostaje wyroki w zawieszeniu, i to najpierw trzeba zmienić.

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota zastrzegł z kolei, że przepisy ws. gwałtów małżeńskich muszą być bardzo uważnie skonstruowane. - Musimy tak je wprowadzić, by ten instrument nie stał się metodą walki małżeńskiej. Wszystkie zmiany muszą być przemyślane - powiedział.

Potem głos zabrał Jerzy Wenderlich z SLD i zaczęła się awantura. - Niech kary dotykają wszystkich. Jest środowisko, które zawsze się wywinie z tych przestępstw. Łagodniej się tych ludzi traktuje - stwierdził wicemarszałek Sejmu. Od razu ripostował mu Hofman: "Niedziela bez ataku na Kościół to dzień stracony". To z kolei wywołało reakcję Andrzeja Rozenka, który rzucił: "Obrońcy pedofilów i gwałcicieli".

Nie będzie zmian w ordynacji wyborczej

Politycy rozmawiali również o planach zmian w ordynacji w wyborach do europarlamentu. Najbliższe odbędą się w czerwcu 2014 roku. "Gazeta Wyborcza" pisała, że politycy PO i PiS mieli w tej sprawie prowadzić rozmowy.

- Była szersza dyskusja, by zmienić ordynację, bo jest krytykowana. Jednak tę kwestię premier przesądził w grudniu, mówiąc, że zmian nie przewiduje - powiedział europoseł PO Jacek Protasiewicz. - W dłuższej perspektywie jest to do przemyślenia - skomentował Adam Hofman. Dowodził, że inna jest specyfika mandatu europosła, a inna parlamentarzysty. - W tej chwili się nie da. Nie sądzę, byśmy zdążyli, by nie wyszło jak z izbami wytrzeźwień, że będą wybory i nie będzie ordynacji - zakończył dyskusję Stanisław Żelichowski z PSL.

Zobacz także
Komentarze (248)
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 4 razy 0

  Chaos !

  Zebralo sie ateistow grono,
  nateza umysl tegi ,jak dojsc
  w kraju do wlasnej potegi.
  Raz juz wasi przodkowie
  wtargneli w cywilizacje narodu,
  pozostawiajac chaos i bol
  narastajacego glodu.

  Dzis wy wnukowie ,znow do
  tych celow wracacie i narodu
  kulture oplowacie
  Pretekstow ciagle szukacie
  bo sklocic go zamierzacie .
  Ale narod sily ma wystarczajace,
  powstrzymac wasz zapal i skuc
  wam rece.

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  posełG.jest chory z nienawiści po za tym trzeba go zrozumieć połowa to kler a jak można zabici dziecię kleryka.

 • doni72

  Oceniono 5 razy 1

  Wenderlich ma swoje racje i wyglasza swoje racje,jak kazdy kanapowiec.Problem w tym ze podwojne srandardy nie ograniczja sie tylko w stosunku do hierarchow,sa mocno zasadzone w systemie prawnym i polityce takze.

 • mczes57

  Oceniono 6 razy -2

  Do tego środowiska należy pan poseł którego chroni immunitet.Ale o tym środowisku nie wspomina , lepiej wieszać "psy" na innych.

 • antygazeta5.pl

  Oceniono 6 razy 0

  marksizm, bolszewizm nie wygrał w otwartej walce, więc atakuje przez czerwone łżemedia. NIc się nie zmieniło w celach ataku. Kościół, rodzina , tradycja. Pewnie kiedyś wygracie,i to będzie koniec cywilizacji.

 • corpus_delicti

  Oceniono 6 razy -2

  kiedy tak czytam wasze komentarze nie mogę oprzeć się wrażeniu, że odwaga staniała i to bardzo... przypominacie mi tych "dzielnych działaczy", którzy w czasach komuny w dworcowym sraczu smarowali ołówkiem na ścianie "PRECZ Z KOMUNĄ"... gdzieś tak pomiędzy spostrzeżeniem że "Jadźka to ku.rwa" a wyznaniem "Kocham chłopaków, obciągnę za piątkę". Po czym stawiali wysoko kołnierz, naciągali czapkę na oczy i spieprzali w podskokach. Wenderlich ma 100% racji ...huraaaaa... ależ odkrycie.... Ano ma i co z ta racją robi poza wygłaszaniem w radiu? NIC. Dlaczego? Bo wygłaszanie takich "złotych myśli" o bezkarności kleru nic nie kosztuje. Takich "odważnych" jest całe mnóstwo... tu, na gazecie też... i co z ta waszą "odwagą" zrobicie poza tym, że wysmarujecie w arcymądrym komentarzu "Precz z klerem", albo że Wenderlich ma rację? Gdyby tak trzeba było pójść pod kościół, w którym mszę odprawia jakiś ksiądz pedofil czy inny zboczeniec i urządzić pikietę, rzeczywisty protest, w realny a nie wirtualny sposób to gdzie byście byli? czym byście się wymówili? Imieninami u cioci? Słabym zdrowiem i zwolnieniem lekarskim? Pracą? Brakiem czasu? Szczekać za płotem to każdy kundel potrafi, ale ugryźć w kostkę to już zbyt "odważne" dla większości... Tak, odwaga staniała...

 • plumgazeta

  Oceniono 7 razy -1

  W małżeństwach homoseksualnych współżycie jest dużo trudniejsze.
  Tam niechciany stosunek może sie źle skończyć.
  Stąd przed zalegalizowaniem trzeba uregulować sprawy techniczne. Żeby później Państwo nie musiało płacić odszkodowań.
  Pan Biedroń nad tym pracuje kto kogo , kiedy i jak długo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje