Wenderlich: Jest środowisko, które zawsze się wywinie z przestępstw seksualnych

- Niech kary dotykają wszystkich. Jest środowisko, które zawsze się wywinie - powiedział w Radiu Zet Jerzy Wenderlich z SLD, jednoznacznie nawiązując do afer seksualnych w Kościele. Wypowiadał się w ten sposób nt. pomysłu rządu, by wprowadzić ściganie gwałtów z urzędu. - Niedziela bez ataku na Kościół to dzień stracony - komentował Adam Hofman z PiS.
W dzisiejszej audycji "7 dzień tygodnia" prowadząca program Monika Olejnik zapytała polityków o zapowiedź premiera Donalda Tuska wprowadzenia ścigania gwałcicieli z urzędu oraz walkę z gwałtami małżeńskimi.

Adam Hofman z PiS zapowiedział, że jego partia zgłosi projekt ustawy zaostrzającej kary za gwałty. - Muszą być zdecydowanie większe kary, by były odstraszające - stwierdził. Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski dodał, że wielu skazanych za gwałt dostaje wyroki w zawieszeniu, i to najpierw trzeba zmienić.

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota zastrzegł z kolei, że przepisy ws. gwałtów małżeńskich muszą być bardzo uważnie skonstruowane. - Musimy tak je wprowadzić, by ten instrument nie stał się metodą walki małżeńskiej. Wszystkie zmiany muszą być przemyślane - powiedział.

Potem głos zabrał Jerzy Wenderlich z SLD i zaczęła się awantura. - Niech kary dotykają wszystkich. Jest środowisko, które zawsze się wywinie z tych przestępstw. Łagodniej się tych ludzi traktuje - stwierdził wicemarszałek Sejmu. Od razu ripostował mu Hofman: "Niedziela bez ataku na Kościół to dzień stracony". To z kolei wywołało reakcję Andrzeja Rozenka, który rzucił: "Obrońcy pedofilów i gwałcicieli".

Nie będzie zmian w ordynacji wyborczej

Politycy rozmawiali również o planach zmian w ordynacji w wyborach do europarlamentu. Najbliższe odbędą się w czerwcu 2014 roku. "Gazeta Wyborcza" pisała, że politycy PO i PiS mieli w tej sprawie prowadzić rozmowy.

- Była szersza dyskusja, by zmienić ordynację, bo jest krytykowana. Jednak tę kwestię premier przesądził w grudniu, mówiąc, że zmian nie przewiduje - powiedział europoseł PO Jacek Protasiewicz. - W dłuższej perspektywie jest to do przemyślenia - skomentował Adam Hofman. Dowodził, że inna jest specyfika mandatu europosła, a inna parlamentarzysty. - W tej chwili się nie da. Nie sądzę, byśmy zdążyli, by nie wyszło jak z izbami wytrzeźwień, że będą wybory i nie będzie ordynacji - zakończył dyskusję Stanisław Żelichowski z PSL.

Zobacz także
 • Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej Poseł Górski: Kazałbym rodzić nawet własnej żonie po gwałcie
 • Poseł Artur Górski zapowiadał w czwartek w Sejmie przebieg wprowadzenia ustawy o służbie cywilnej Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"
Komentarze (248)
Wenderlich: Jest środowisko, które zawsze się wywinie z przestępstw seksualnych
Zaloguj się
 • modrzewina

  Oceniono 640 razy 532

  Ale co by nie mówić, to Wenderlich ma 100% racji ...Zboczeńcy w sutannach stoją ponad prawem !

 • 33qq

  Oceniono 423 razy 363

  hmm, nie sądziłem,że dożyję czasów, kiedy Hofman przyzna, że pedofilia i kościół to to samo

 • jestemzalegalem

  Oceniono 49 razy 45

  W tym srodowisku najczestsza kara jest przeniesienie do innej parafii, a najciezsza do Domu Ksiedza Seniora (pedofila). Aha no i zawsze zawiasy i odpowiadanie z wolnej stopy.

 • me2free

  Oceniono 47 razy 43

  mowiono o sciganiu gwaltow z urzedu, Wenderlich wspomnial, ze dzisiaj niektore srodowiska sa bezkarne i wspomnial o przypadku z poznanskiego, w ktorym ksiadz nie udzielil pomocy swojej kochance podczas porodu.... co pan Hofman uznal za atak na kosciol. Wystarczy nazwac "bandytzm" po imieniu, a zaraz odzywaja sie ci, ktorzy kryja autorow.

 • zerozer52

  Oceniono 46 razy 42

  Ja okupanta watykańskiego atakuję codziennie i byle katodebil pisowski mi tego nie zabroni.

 • klikon55

  Oceniono 48 razy 40

  Hofman popiera zboczeńców z kk. O nich należy pisać i mówić każdego dnia, 24 godziny na dobę.

 • tp70

  Oceniono 39 razy 39

  Pedofilom i innym zwyrodnialcom w sutannach MÓWIMY NIE. Mają być karani z urzędu!!!!!
  PIS należy zdelegalizować bo inaczej doprowadzi to Polskę do tragedii.

 • jgalka

  Oceniono 43 razy 39

  Niedziela bez wlazenia w doope klerowi jest dniem zmarnowanym, nie panie hofman? za nasze pieniadze kupujesz sobie przychylnosc facetow w spodnicach wiec musisz rznac glupa ze nie widzisz jak ograbiaja kraj i upodlaja ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje