Tęgi mróz i śnieg w całym kraju. Przez kolejne dni zmian nie będzie [PROGNOZA POGODY]

19.01.2013 16:58
Prognoza pogody na niedzielę

Prognoza pogody na niedzielę (Fot. Gazeta.pl)

Od piątku w niemal całej Polsce pada śnieg. Służby miejskie nie nadążają z odśnieżaniem, przez co na drogach w całym kraju jest bardziej niebezpiecznie niż zwykle. Na złe warunki skarżą się warszawiacy. Śnieg jednak nie przestanie padać przez co najmniej kilka kolejnych dni. Jak podaje IMGW, Polska znajduje się w mroźnej i wilgotnej polarnej masie powietrza.
W końcu nadeszła prawdziwa zima. Nad ranem w kilku kotlinach górskich i na Suwalszczyźnie termometry pokazywały -15 stopni Celsjusza. Niemal w całym kraju zachmurzenie jest całkowite i pada śnieg. W części południowo-wschodniej i wschodniej Polski prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi ok. 5 cm.

Temperatura maksymalna przeważnie od -9 do -5 st. C, jedynie nad morzem od -5 do -2 st. C. Wiatr raczej pozostanie umiarkowany.

Spadki temperatur do -15 st. C

W nocy na wschodzie i południu Polski zachmurzenie pozostanie duże lub całkowite z okresowymi opadami śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie podobne - tylko na zachodzie Polski pojawią się zamglenia i lokalnie marznąca mgła osadzająca szadź, ograniczające widzialność od 400 do 2000 m.

Temperatura minimalna wyniesie przeważnie od -11 do -8 st. C, jedynie nad morzem -7, -6 st. C. W kotlinach górskich możliwe lokalne spadki temperatury do około -15 st. C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni.

W niedzielę zachmurzenie nadal będzie duże, a we wschodniej części kraju nadal będzie padał śnieg. Temperatura maksymalna będzie się wahać od -8 do -5 st. C. Nieco cieplej będzie jedynie na krańcach południowo-wschodnich oraz nad morzem - ok. -3, -2 st. C.

W stolicy też śnieg i mróz. "Gdzie pługi?"W Warszawie tymczasem panuje całkowite zachmurzenie z przewlekłymi opadami śniegu. Na drogach panują fatalne warunki, przez co doszło już do kilku kolizji, a do jutra spadnie jeszcze do 5 cm śniegu. A służby nie nadążają z odśnieżaniem.

Jedna z naszych czytelniczek wysłała nam na Alert24 zdjęcia z zasypanej śniegiem stolicy. - Tak wyglądają główne ulice Warszawy, a pługa ani jednego. W godzinach 11-12.30 jechałam ze Służewia na Wolę i z powrotem. Całe miasto tak wygląda - napisała nam zdenerwowana warszawianka.

Wiatr na szczęście jest słaby, przez co temperatura odczuwalna nie jest aż tak niska - temperatura minimalna wyniesie -9 st. C. Ciśnienie wynosi 995 hPa i się waha.

W niedzielę w stolicy z kolei zachmurzenie nadal będzie duże, a wiatr słaby. Temperatura maksymalna wyniesie -6 st. C. Śnieg będzie padał przynajmniej przez kolejnych kilka dni, a niewielkie ocieplenie przyniesie dopiero koniec przyszłego tygodnia.

A jak u Was wygląda zima? Przesyłajcie nam swoje zimowe zdjęcia na Alert24 >>

Zobacz także
Komentarze (64)
Tęgi mróz i śnieg w całym kraju. Przez kolejne dni zmian nie będzie [PROGNOZA POGODY]
Zaloguj się
 • arkasza

  Oceniono 145 razy 123

  "Jedna z naszych czytelniczek wysłała nam na Alert24 zdjęcia z zasypanej śniegiem stolicy. - Tak wyglądają główne ulice Warszawy, a pługa ani jednego. W godzinach 11-12.30 jechałam ze Służewia na Wolę i z powrotem. Całe miasto tak wygląda - napisała nam zdenerwowana warszawianka."

  Kochana, nie rób afery, bo jeździć się DA. Troszkę wolniej, spokojniej, ale nie ma dramatu. I wszystko wygląda na takie czystsze! Jest git. Ja bym nie odśnieżał!

 • tomalamas

  Oceniono 101 razy 95

  Jak żyć ze śniegiem padającym w styczniu w środkowej europie. To nie do pomyślenia. Politycy znowu nie zdali egzaminu.

  A tak na poważnie, nie róbcie sobie "jaj", mozna jeździć prawie normalnie, nie ma zasp przez które samochód miałby trudność się przebić. Wystarczy patrzeć trochę dalej niż 5 metrów przed maską i odpowiednio wcześniej reagować na to co się na drodze dzieje. Oprócz tego warto czasami zdjąć letnie opony albo zimowe slicki (nikt nie mówił, że posiadanie auta to same przyjemności i zero wydatków).

 • bogoria11

  Oceniono 107 razy 63

  Najczęściej narzekają panienki z interioru, które przyjechały do miasta ze swoich pueblo i udają, że nie pamiętają jak to u nich po wsiach drzewiej było. Przejście z furmanki na auto to jest różnica...I jak zdjęły łapcie z łyka, to teraz tylko w pantofelkach na obcasiku i dziwują się, że można wyrżnąć buziuchną w zaspie. Nie takie śniegi tu bywały: sławny Sylwester w roku 1979, potem w 1981 roku, 1986 też był obfity, więc był czas przywyknąć Zrobiła się normalna zima, a tu lamenty. Więc może ci wsiowy argonauci przestaną labidzić i zaakceptować fakt, że jak zima jest to i śnieg pada, i zimno jest. A tu relacje jakby jakiś armagedon...

 • morfeusz_1

  Oceniono 66 razy 52

  Nareszcie mamy przepiękną zimę. Po co jakieś tam solarki . Jak opady ustąpią to niech pługi tylko przejadą i będzie cacuś. Trochę pośnieżyło i panika. Jak paniusie boją się wychodzić na miasto to niech siedzą w domu i śledzą kiedy przestanie śnieg padać - tu zapodaję linka do 22:00 będzie spokój i służby mają całą niedzielę na odśnieżnanko trzeba tylko trochę cierpliwości i optymizmu nie jest źle :) meteo.icm.edu.pl/

 • waldus059

  Oceniono 51 razy 39

  Drogie glupolki warszawiaki- jest po prostu zima i niech wam nie odwala

 • zarafi

  Oceniono 40 razy 36

  "Jedna z naszych czytelniczek wysłała nam na Alert24 zdjęcia z zasypanej śniegiem stolicy. - Tak wyglądają główne ulice Warszawy, a pługa ani jednego. W godzinach 11-12.30 jechałam ze Służewia na Wolę i z powrotem. Całe miasto tak wygląda - napisała nam zdenerwowana warszawianka."

  Ojejciu, straszne! Śnieg spadł w styczniu i są gorsze warunki! Co to dopiero będzie jak tej kobiecie zdarzy się prawdziwa tragedia?

 • apas13

  Oceniono 27 razy 23

  Co dajej? Dajej nie macie korekty...

 • culebre

  Oceniono 22 razy 16

  Co dajej? Dajej niepiśmienne stażysto-debilki w portaliku, ot co dajej!

 • wu-du

  Oceniono 41 razy 15

  -9 stopni katastrofa, klęska. Michnik od Ruskich zakupił tonę wyngla bo w redakcji mózgi zamarzają!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje