Tuleya nie jest już rzecznikiem. "W tym zamieszaniu nie może reprezentować sądu"

19.01.2013 09:59
Sędzia Igor Tuleya. Za odwagę wygłaszania bolesnych opinii, proste i czytelne uzasadnienie oraz przypomnienie na czym naprawdę powinna polegać praca sędziego.

Sędzia Igor Tuleya. Za odwagę wygłaszania bolesnych opinii, proste i czytelne uzasadnienie oraz przypomnienie na czym naprawdę powinna polegać praca sędziego. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Od wczorajszego wieczoru sędzia Igor Tuleya nie jest już rzecznikiem warszawskiego sądu, nie ma służbowej komórki - donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
- Kadencja sędziego Tulei na funkcji rzecznika ds. karnych upłynęła 13 stycznia. Kierownictwo sądu uznało, że w tym zamieszaniu wokół jego osoby nie może on rzetelnie reprezentować sądu, bo wciąż musi odpowiadać na pytania o swój proces, o siebie. Czasowo ja pełnię jego funkcję - poinformowała "Gazetę" wczoraj o godz. 17 sędzia Maja Smoderek, komentująca dla mediów sprawy cywilne.

Dwa tygodnie temu sędzia Tuleya ogłosił wyrok ws. dr. G. Przy okazji skrytykował ówczesne działania CBA. Porównaj je do metod z czasów stalinowskich. Jego wypowiedź spotkała się z licznymi atakami ze strony m.in. PiS i Solidarnej Polski oraz prawicowych mediów. Zbigniew Ziobro, były prokurator generalny, i Mariusz Kamiński, były szef CBA, złożyli wnioski o dyscyplinarne ukaranie sędziego.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (319)
Zaloguj się
 • chynek

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dlatego sędzia Tuleja został odwołany,
  2013-01-19 23:58
  że GPC napisała o jawnej pracy i później tajnej współpracy jego matki z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa, jak sugeruje GPC i nie dlatego, że fakt ten podważa bezstronność sędziego w procesach lustracyjnych.
  Tuleja został odwołany dlatego, że wyszedł z roli, jaką przyszło mu odegrać. Gorzej, zepsuł wszystko. Dla dysponentów wiodącej tuby ubekistanu nie do przyjęcia były jego wypowiedzi:

  "Nie było to posmarowanie drzwi" (zdemaskowanie konfablacji GW od wewnątrz - zupełnie niedopuszczalne, musiało być przyjęte jak zdrada)
  "Absolutnie nie mam zastrzeżeń do Pana pracy" (do redaktora GPC!)

  Inne również były dalekie od oczekiwań. Miał tylko puścić bąka i pozwolić by w głowach lemingów umocniło się skojarzenie smrodu z PiSem, o co zadbałyby już media. Tym brakiem wyczucia jak działa ubekistan i czego oczekuje od swoich, podciął gałąź na której siedział.

 • filthpurger

  Oceniono 2 razy 2

  jesli KACZYZM to bezpardonowa walka z korupcja - TO POPIERAM,
  bo z PO to walka na niby z motto "zeby tylko nie skrzywdzic kolegow ", i " polacy, nic sie nie stalo".

 • miroslawa133

  Oceniono 1 raz 1

  A juz mialam nadzieje, ze w koncu Polska stanie sie normalna. Niestety, jedna jaskolka wiosny nie uczyni.

 • leslaw28

  Oceniono 5 razy -1

  sedzia homo i prosze orzeczenie tez nienormalne

 • leslaw28

  Oceniono 9 razy -1

  ten sedzia nie wyglada normalnie

 • leslaw28

  Oceniono 8 razy -2

  kretynsko wygladajacy pedalek.W stalinowskich czasach, nie bylby taki "odwazny".Mogl odrzucic zeznania swiadkow, ktorzy zostali przesluchani niezgodnie z prawem itd. W innym przypadku, to tylko retoryka.

 • tepicpo

  Oceniono 4 razy 2

  Trudno się dziwić ... do kuriozalnego uzasadnienia doszło jeszcze pochodzenie i jednoczesne orzekanie w procesach lustracyjnych .... kto sieje wiatr ...

 • misiupisiu2

  Oceniono 6 razy -2

  „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła informacje dotyczące zarejestrowania matki sędziego Lucyny Tulei jako tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa ps. Lucyna. Wcześniej – co ustalił Cezary Gmyz – przez wiele lat Lucyna Tuleya pracowała w Służbie Bezpieczeństwa.
  To po prostu kryminogenna rodzina z morderców i oprawców . Oni powinni byc osadzeni i odsunięci od jakichkolwiek funkcji !! Jak w DDR ,nasmietnik historii.

 • misiupisiu2

  Oceniono 7 razy -3

  Ten Tuleya wygląda jakcw... . Jak zboczeniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje