Algieria: w rękach islamistów pozostaje siedmiu cudzoziemców

18.01.2013 22:18
Kompleks gazowy w In Amenas w Algierii

Kompleks gazowy w In Amenas w Algierii (Fot. HANDOUT Reuters)

Siedmiu cudzoziemskich zakładników - trzech Belgów, dwóch Amerykanów, Japończyk i Brytyjczyk - jest wciąż przetrzymywanych przez islamistycznych bojowników na terenie kompleksu gazowego In Amenas w Algierii - podała dziś mauretańska agencja ANI.
Zobacz także
Komentarze (15)
Algieria: w rękach islamistów pozostaje siedmiu cudzoziemców
Zaloguj się
 • qwww

  Oceniono 25 razy 11

  zagadka....
  jakim cudem Niger, jeden z największych eksporterów rud uranu jest jednym z najbiedniejszych krajów świata ?
  i czy istnieje jakiś związek z tym faktem, a faktem, że rudę uranu wydobywają tam żabojady... walczące teraz o "demokrację" w Mali

  no i to, aby Mali, kraj wykreślony sztucznie ołówkiem na mapie (przez żabojadów oczywiście) kraj, nie podzielił się na 2 bardziej naturalne (północ jest zamieszkana przez Tuaregów)... podobnie fikcyjnie podtrzymywany jest byt "Somalii", podczas gdy na północy tego kraju funkcjonuje od 20 lat stabilne (jak na warunki Afryki) i pokojowo rozwijające się państwo - Somaliland, oczywiście nie uznane przez obrońców "demokracji"...

 • calli

  Oceniono 14 razy 10

  PO-PiSowi zbrodniarze lobbują za wojną, bo wciąż liczą na łapówki od francuskich koncernów za wciśnięcie durnym Polaczkom francuskich elektrowni jądrowych zasilanych - no czym? - ano właśnie rudą uranową wydobywaną w malijskiej kolonii rządzonej przez juntę wojskową, na którą i Paryż i Warszawa przymykają oczy.

  Minister Grad i zdRadek Sikorski pchają Polskę do kolejnej neokolonialnej wojenki tylko i wyłącznie dla swoich złodziejskich apanaży. Kto popiera tę wojnę nie dość, że jest debilem, to w dodatku działa wbrew polskiemu interesowi narodowemu, nie mówiąc już o wolnościowej tradycji naszych przodków.

 • doni72

  Oceniono 11 razy 9

  @gwww
  Nie ma zadnych cudow,zyjemy w swiecie korporacji.To korporacje rzadza nami i planeta,walcza nie dla demokracji,a kleptokracji.Slowo demokracja jest w zasadzie tylko sloganem,tak czesto naduzywanym jak przemoc w procesie globalizacji jako podzial tortu dla wampirow korporacji.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 9 razy 7

  Hej, dupki z Agory!!!

  Aafia Siddiqui to DAMA, pani, kobieta-naukowiec, nauropsycholog (cognitive neuroscientist?), tzw. "Grey lady of Baghram".
  I istotnie wydaje sie, ze siedzi za niewinnosc. Az tak ciezko sprawdzic? Gorsze z was "mezskie szowinistyczne swinie" od Taliboiw - przynajmniej tych z Pakistanu..:)
  en.wikipedia.org/wiki/Aafia_Siddiqui

 • papaleone

  Oceniono 11 razy 5

  A ile u nas jest w rękach Watykańczyków?
  I nikt ich nie wyzwala.

 • 48matrix

  Oceniono 4 razy 4

  How the West is Trying to Destabilize Mali and Africa via Military Intervention
  Published on 18 Jan 2013

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aB4XhJOetmU

 • w.kropa

  Oceniono 4 razy 4

  Kto sieje wiatr, ten zbiera burze .
  Polacy moga zaplacic wysoka cene, za te debilne wojenki .
  Zawsze uderza sie w najslabszy punkt wroga .

 • calli

  Oceniono 14 razy 4

  Europejski neokolonializm występujący zbrojnie przeciwko słusznym i sprawiedliwym żądaniom utworzenia niepodległego państwa Tuaregów Azawadu, to - per analogiam - interwencja rosyjskiego imperatora w Polsce i pacyfikacja Powstania Styczniowego onegdaj. Polacy już raz brali udział w interwencji kolonialnej u boku Francuzów, na Haiti - jak na tym wyszliśmy, to chyba tylko przygłup Sikorski nie wie.

  Miejmy nadzieję, że neokolonialiści będę ginąć jak psy z ręki Tuaregów walczących o swą wolność.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 2

  "Sytuacja pozostaje płynna.... " - to ja już wolę angielskie zapożyczenia, bo te zrozumiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje