Joanna B. teraz wypiera się sutenerstwa. "Przyznałam się powodowana zmęczeniem..."

18.01.2013 19:45
Oświadczenie Joanny B.

Oświadczenie Joanny B. (Fot. za Facebook)

Joanna B. odniosła się do publikacji "Gazety Wyborczej", w której opisano, jak brała udział w sutenerskim procederze. Na swoim profilu na Facebooku zaprzeczyła wszystkim stawianym jej zarzutom, mimo że wcześniej przed sądem się do nich przyznała. "Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, kim musiałabym być, robiąc zarzucane mi czyny? Jestem kategorycznie przeciwna takim działaniom" - napisała B.
Jak opisała "Gazeta", Joanna B., córka znanego muzyka rockowego, z matką Danutą B. prowadziły od 2000 r. agencję modelek. Sześć lat później firma popadła w kłopoty finansowe. Jak spekuluje dziennik, to prawdopodobnie wtedy kobiety zdecydowały się wyszukiwać modelki, które świadczyłyby usługi seksualne bogatym biznesmenom. Dziewczyny wysyłane były za granicę albo umawiane z zamożnymi klientami - m.in. z branży deweloperskiej - w kraju. Za każde spotkanie panie B. inkasowały do kilkuset złotych, modelka - minimum tysiąc złotych.

I Joanna B., i jej matka zostały w 2009 oskarżone o sutenerstwo, do czego się przyznały. Obie wyraziły skruchę i wniosły o kary więzienia w zawieszeniu, zakaz prowadzenia agencji modelek przez kilka lat i przepadek pieniędzy zarobionych na sutenerstwie.

"Sama mam córkę. Kim musiałabym być, by..."

W odpowiedzi na publikację "Gazety" B. postanowiła jednak wszystkiemu zaprzeczyć. Na swoim oficjalnym profilu facebookowym napisała:

"Ludzie zapominają, że mimo tego, iż jestem córką znanego członka grupy rockowej, co powoduje jeszcze większą nagonkę medialną, jestem też matką. Matką nastoletniej córki, która wiekowo jest niewiele młodsza od tych dziewczyn. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, kim musiałabym być, robiąc zarzucane mi czyny?

Od 8 lat całą swoją uwagę skupiam na rodzinie. Decyzja, którą podjęłam na drodze sądowej, była spowodowana zmęczeniem i przede wszystkim pragnieniem uzyskania komfortu psychicznego dla siebie i bliskich.

Głęboko wierzę w sprawiedliwość oraz w potęgę prawdy. Jestem kategorycznie przeciwna takim działaniom i gdybym była ich świadoma, sama zgłosiłabym ten proceder na policję. Jakichkolwiek dodatkowych wyjaśnień będę w stanie udzielić po zakończeniu procesu, ponieważ nie chcę ingerować w tok postępowania".

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  Jako naganiacz prostytutek,miała prawo się zmęczyć i przyznać do wszystkiego.

 • moniek481

  Oceniono 2 razy 2

  PATOLOGIA!!!!!!

 • ajpitoajpi12

  Oceniono 4 razy 4

  też uważam, że uczyła owe dziewczyny modlić się na różańcu

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy 1

  dosyc zabawne wPolsce prawo: skradlem samochod, zglaszam sie na policje z wyciagnietym rekoma na kajdanki i mowie , hej dajci mi rok w zawieszeniu i zaplace wam jescze tysiac zl. Taka samoobsluga , super kraj tylko az strach tam zamieszkac

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 2

  @ 2perfecthousewife

  Swieta racja - moralisci z Agory jak zwykle ciezko pitola. Moze dlatego, ze pani Joanna dala im kiedys kopa ze swego lozka?
  Qrwiszonow, szczegolnie wsrod plebsu i na prowincji, nie brakuje, nawet wlasne mamusie je na 'modelki' wypychaja, bo najladniejsza w calej parafii. Coz, jesli sie innych kwalifikacji nie ma, to tylko tylkiem mozna zarabiac. I - jak w kazdej pracy - lepiej zarobic duzo, nizli malo. A Joanna z matka stworzyla tym dziewuchom jedynie mozliwosci lepszego zarobku: pokrzywdzonych tu nie ma i wszyscy: arabscy 'ksiazeta', dziewczyny i posredniczki byliby szczesliwi, gdyby policja w to bez sensu nie wlazla i...nie narobila wszystkim wstydu.:)
  Obie panie B. zreszta popelnily blad: niepotrzebnie przyznaly sie do streczycielstwa, ale - jak widac - maja sensowna 'papuge', i ciagle jeszcze ze sprawy moga sie wykrecic na zasadzie licznych w Polsce agencji towarzyskich: "Wysylalysmy klientom modelki-hostessy, a jesli dziewczyny chcialy sie z klientami puszczac to wylacznie ich sprawa, pelnoletnie".
  Obawiam sie, ze to bedzie kolejna glosna sadowa klapa...
  A tu link do zablakanej w necie starej stronki mamy (malarka) i corki (modelka) B.
  ewolucja.com.pl/index.php?op=str,9,0,0&j=

 • mantresa

  Oceniono 5 razy 3

  Jak sama napisałaś, kobieto - jesteś córką członka..

 • 2-julita

  Oceniono 4 razy 4

  może sędzia Tuleja zajmie się tą sprawą i wsadzi baby do więzienia

 • adoptowany

  Oceniono 2 razy 0

  cenzura?

 • adoptowany

  Oceniono 4 razy 4

  Aśka jaja sobie robisz, a wiesz co my na to? ..mniej niż zeeroooo..oo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje