Sąd: Na razie nie będzie specjalnej ochrony dla sędziego Tulei

18.01.2013 14:02
Sędzie Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. warszawskiego kardiochirurga Mieczysława G.

Sędzie Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. warszawskiego kardiochirurga Mieczysława G. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Kierownictwo Sądu Okręgowego w Warszawie "w chwili obecnej" nie widzi potrzeby zapewniania specjalnej ochrony sędziemu Igorowi Tulei - poinformowała rzeczniczka sądu ds. cywilnych sędzia Maja Smoderek.
Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" podała, że ktoś posmarował drzwi mieszkania Tulei oraz "ktoś wytropił jego syna". Według dziennika chodzi o dziennikarzy jednego z prawicowych pism, nachodzących jego byłą partnerkę. "Czuję się trochę nieswojo" - mówił sędzia "GW".

- Dziś odbyło się spotkanie kierownictwa sądu z panem sędzią. Po konsultacji z nim żadne kroki nie zostały podjęte - powiedziała Smoderek. Dodała, że jeśli byłaby potrzeba ich podjęcia, to decyzja zapadnie w porozumieniu z Tuleyą, gdyby - jak podkreśliła - czuł się zagrożony. - Kierownictwo sądu czuwa nad tą sprawą - podkreśliła. - Może być i tak, że jeśli jakieś kroki byłyby podjęte, to nie będziemy o nich informować ze względów bezpieczeństwa - dodała Smoderek. Sam Tuleya powiedział, że nie widzi potrzeby ochrony.

Publiczną dyskusję wywołały słowa Tulei, który przy wyroku skazującym dr. Mirosława G. za korupcję porównał metody organów ścigania, w tym CBA, do tych z czasów stalinizmu. Sędzia Tuleya nie naruszył prawa i zasad etyki - uznała Krajowa Rada Sądownictwa. PiS i SP chcą, by poniósł on odpowiedzialność dyscyplinarną, a nawet karną. PO i SLD bronią sędziego i mówią, że jest celem "ordynarnego ataku". Sam sąd nie widzi podstaw, by go karać.

Zobacz także
Komentarze (68)
Zaloguj się
 • vikaromaniuta

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy powinni wiedzieć czego muszą się spodziewać w najbliższym czasie ze strony żydów.

  Żydzi planują masową ewakuację z Izraela do Polski. W Izraelu mają pozostać li tylko żydzi sefardyjscy oraz wojsko.

  Tym razem nie zamierzają pytać Polaków o zgodę !

  Władza w Polsce należy do wąskiej grupy środowisk żydowskich lub ich dzieci i wnuków, które masowo mordowały Polaków.

  Jak potwierdzili przywódcy żydowscy głosem H. Kissingera za 10 lat nie bedzie Izraela.

  www.nypost.com/p/pagesix/cindy_adams/no_more_israel_h4kjPIab5EtBjAxsWoFYoO
  W tym celu jest planowana zagłada Polaków via szczepienia.

  Masowe eksmisje na bruk nawet w okresie zimowym nabrały rozpędu aby zrobić miejsce dla nowych z Izraela. Świetnie to zostało opisane tutaj:

  miziaforum.wordpress.com/2012/12/30/eksmisje-polskich-rodzin-przy-okrzykach-wynocha-polskie-brudne-swinie/
  Jednak aby taką masową operacje przeprowadzić z pomocą przyszedł kne-SS-ejm oraz paszporty tymczasowe.

 • filthpurger

  0

  nie jest to chwalebne co ktos zrobil z jego drzwiami, obojetnie z jakiej partii.
  Gdyby wiedzial jaki to bedzie oddzwiek pewno by nie komentowal to tak dosadnie jak zrobil.
  Te "stalinowskie metody " wtracone wyprowadzilo wielu ludzi z nerw, przypuszczam.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz -1

  I dobrze ze nie dostał ochrony,niech go mamuśka milicjantka ochrania

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz -1

  Panu Sedziemu prosze natychmiast przadzielic bron, sam sie obroni.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie: Skąd tak GMYZ posiadał pełne dane osobowe sędziego, w tym imiona rodziców i wykonywane przez nich zawody? Czy dane te pozyskał z kartotek IPN-u? Czy znajdują się dane osobowe wszystkich dzieci i wnuków byłych funkcjonariuszy UB i SB w celach eliminowania ich z życia publicznego? Co robi Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w pierd.olonej krainie szczęśliwości nad Vistulą skoro pełne dane osobowe wypływają wszędzie?

 • gossam.2

  Oceniono 2 razy 2

  Sedzia Tuleya mocno nacisnal na odcisk IV RP. To co sie stalo to przyklad "wolnosci slowa" i "demokracji"w wydaniu pisowcow i pisopodobnych

 • had-er

  Oceniono 1 raz -1

  "Kierownictwo sądu spotkało się z sędzią Tuleyą. Spotkanie zostało zwołane, by omówić bieżące sprawy, w tym, sprawę bezpieczeństwa sędziego - powiedziała Smoderek. Jak dodała, nie poinformuje mediów czy i jakie kroki będą podjęte w tej kwestii. - Nie będę informować o tym mediów, bo tu chodzi o bezpieczeństwo - podkreśliła.>>> Nie potwierdziła też, że ktoś napisał coś na drzwiach mieszkania Tulei.<<<" źródło TVN24
  www.tvn24.pl/sedzia-tuleya-nie-czuje-sie-zagrozony,300917,s.html
  Jak widać rewelacje wyborczej o drzwiach to wymysł, albo ktoś nie wykonał roboty a artykuł już poszedł do druku.

 • towarzysz7

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety po raz kolejny "GW" kłamie i manipuluje informacjami, mało tego prowokacyjnie szczuje jednych ludzi na drugich by wszcząć nienawiść między nimi, posługując kłamstwami i półprawdami. Niby Sędzia był zastraszany - ktoś mu posmarował jego drzwi, ktoś tropił jego syna ...itp! Dzisiaj publicznie ten sam Sędzia te wysysane z palca informacje przez "GW" zdemontował i zaprzeczył! Widać jak na dłoni, że "przemysł pogardy i nienawisći" środowiska postkomunistycznego i lewacko-centrowego oraz popierającego go mainstreamu medialnego - szuka, jakiegoś fałszywego pretekstu medialnego aby wywołać kolejną burdę nienawisci w społeczeństwie, byle go podzielić i odciągnąć uwagę od przybliżającej się katastrofy gospodarczej kraju, rosnącego bezrobocia i biedy rodaków pod rządami PO-PSL!

 • representation1

  Oceniono 14 razy -2

  Tuleya potrzebuje intensywnej edukacji historycznej
  ----------------------------------------------------------------------
  Nie ma innej ochrony przed głupotą i ignorancja.

  Legendarny sędzi Tuleya?

  Jeśli Tuleya ma jeszcze odrobinę rozsądku, to nie da z siebie zrobić kolejnej kukiełki na żołdzie postkomuszego salonu, tak jak uczynili to inni, pożal się Boże, celebryci. Największym obrzydzeniem napawa mnie fałszywa legenda Solidarności, niejaka Henryka Krzywonos, gruby, bezczelny, głupi i pyskaty babsztyl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje