Sąd: Na razie nie będzie specjalnej ochrony dla sędziego Tulei

18.01.2013 14:02
Sędzie Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. warszawskiego kardiochirurga Mieczysława G.

Sędzie Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. warszawskiego kardiochirurga Mieczysława G. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Kierownictwo Sądu Okręgowego w Warszawie "w chwili obecnej" nie widzi potrzeby zapewniania specjalnej ochrony sędziemu Igorowi Tulei - poinformowała rzeczniczka sądu ds. cywilnych sędzia Maja Smoderek.
Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" podała, że ktoś posmarował drzwi mieszkania Tulei oraz "ktoś wytropił jego syna". Według dziennika chodzi o dziennikarzy jednego z prawicowych pism, nachodzących jego byłą partnerkę. "Czuję się trochę nieswojo" - mówił sędzia "GW".

- Dziś odbyło się spotkanie kierownictwa sądu z panem sędzią. Po konsultacji z nim żadne kroki nie zostały podjęte - powiedziała Smoderek. Dodała, że jeśli byłaby potrzeba ich podjęcia, to decyzja zapadnie w porozumieniu z Tuleyą, gdyby - jak podkreśliła - czuł się zagrożony. - Kierownictwo sądu czuwa nad tą sprawą - podkreśliła. - Może być i tak, że jeśli jakieś kroki byłyby podjęte, to nie będziemy o nich informować ze względów bezpieczeństwa - dodała Smoderek. Sam Tuleya powiedział, że nie widzi potrzeby ochrony.

Publiczną dyskusję wywołały słowa Tulei, który przy wyroku skazującym dr. Mirosława G. za korupcję porównał metody organów ścigania, w tym CBA, do tych z czasów stalinizmu. Sędzia Tuleya nie naruszył prawa i zasad etyki - uznała Krajowa Rada Sądownictwa. PiS i SP chcą, by poniósł on odpowiedzialność dyscyplinarną, a nawet karną. PO i SLD bronią sędziego i mówią, że jest celem "ordynarnego ataku". Sam sąd nie widzi podstaw, by go karać.

Zobacz także
Komentarze (68)
Sąd: Na razie nie będzie specjalnej ochrony dla sędziego Tulei
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 64 razy 42

  żeby nie wczorajsza tragedia jarka to już by krzyczał o prowokacji politycznej . zresztą ma od tego swoich lizobutów jak płaszczak hofman i inne miernoty

 • hochsztaplarka

  Oceniono 54 razy 38

  Naprawdę nie chcę krakać i snuć czarnych scenariuszy.
  Jestem z tego pokolenia, które pamięta jeszcze określenie "nieznani sprawcy", którzy dokonali zabójstwa a następnie - "z powodu niewykrycia sprawców" (pojęcie nadal stosowane przez organy ścigania) - dochodzenie zostawało umorzone, i "pies mydło zjadł".

  Pan sędzia Tuleya najwyraźniej komuś zaczyna uwierać - boją się, że przy następnych procesach może dojść do kolejnych niewygodnych rozstrzygnięć, i kolejne służby zostaną poszarpane przez zanadto niezawisłego sędziego. A już niedajboże by taki sędzia orzekał w sprawach związanych z przestępczą działalnością Kościoła w Polsce. Skutek może być trudny do przewidzenia. Ksiądz Gowin, pełniący obowiązki ministra(nta) sprawiedliwości musi się poważnie zastanowić nad ogarnięciem swojego podwórka. Opus Dei nie będzie miało litości...

 • mordred

  Oceniono 46 razy 26

  Oczywiście że ochrona niepotrzebna. Może mu łeb ukręcą i nie będzie bruździł sędziowskiemu układowi. Poza tym skąd wziąć ludzi do ochrony. Przecież muszą chronić posłów i ich rodziny.
  Zmieńmy to - poprzyj Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, wejdź na zmieleni.pl

 • prusak2

  Oceniono 23 razy 15

  Wściekła reakcja dziczy z IV RP świadczy o trafności opinii Pana Sędziego oraz o panicznym lęku pisowskich siepaczy.

 • tc2

  Oceniono 12 razy 10

  sędzia odpowiedział najlepiej: nie widzi potrzeby

  CBA może mu zaszkodzić jak tylko zechce, Żadna polska ochrona mu by nie pomogła. Ale w takiej sytuacji po co żyć? Nie warto i tak. A on jako sędzia, zależy od polskiego prawa, związał się z nim na całe życie, nie wyjeżdżać mu.

  I pacz pan, niespodzianka, "iljadeżużaPoloń"... jeden twardziel wiosny nie czyni, ale to miła niespodzianka.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie: Skąd tak GMYZ posiadał pełne dane osobowe sędziego, w tym imiona rodziców i wykonywane przez nich zawody? Czy dane te pozyskał z kartotek IPN-u? Czy znajdują się dane osobowe wszystkich dzieci i wnuków byłych funkcjonariuszy UB i SB w celach eliminowania ich z życia publicznego? Co robi Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w pierd.olonej krainie szczęśliwości nad Vistulą skoro pełne dane osobowe wypływają wszędzie?

 • gossam.2

  Oceniono 2 razy 2

  Sedzia Tuleya mocno nacisnal na odcisk IV RP. To co sie stalo to przyklad "wolnosci slowa" i "demokracji"w wydaniu pisowcow i pisopodobnych

 • towarzysz7

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety po raz kolejny "GW" kłamie i manipuluje informacjami, mało tego prowokacyjnie szczuje jednych ludzi na drugich by wszcząć nienawiść między nimi, posługując kłamstwami i półprawdami. Niby Sędzia był zastraszany - ktoś mu posmarował jego drzwi, ktoś tropił jego syna ...itp! Dzisiaj publicznie ten sam Sędzia te wysysane z palca informacje przez "GW" zdemontował i zaprzeczył! Widać jak na dłoni, że "przemysł pogardy i nienawisći" środowiska postkomunistycznego i lewacko-centrowego oraz popierającego go mainstreamu medialnego - szuka, jakiegoś fałszywego pretekstu medialnego aby wywołać kolejną burdę nienawisci w społeczeństwie, byle go podzielić i odciągnąć uwagę od przybliżającej się katastrofy gospodarczej kraju, rosnącego bezrobocia i biedy rodaków pod rządami PO-PSL!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje