Giertych: Pozywam ojca Rydzyka. To plugawe oszczerstwa

Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Pozywam o. Tadeusza Rydzyka i zrobię wszystko, aby Telewizja Trwam sprostowała plugawe oszczerstwa na mój temat. Idę do sądu cywilnego, nie kościelnego, dlatego, że Telewizja Trwam jest instytucją prywatną - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla ?Polski The Times?.
Chodzi o sugestie, jakoby Roman Giertych "zmienił światopogląd". - Zostałem brutalnie zaatakowany w Telewizji Trwam w sprawach, które są dla mnie bardzo istotne. Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie zanegował wyznawaną przeze mnie wiarę. Sformułowanie "zmiana światopoglądu" w tym kontekście jest publicznym stwierdzeniem, że dana osoba nie mieści się w pojęciu tradycyjnego katolika - mówił Giertych.

Będzie pozew

Były szef LPR zapowiedział, że pozwie Rydzyka do sądu. Wcześniej wysłał list i apelował o sprostowanie, ale bezskutecznie. - Pozywam ojca Tadeusz Rydzyka o to, aby sprostował nieprawdziwe informacje i zrobię wszystko, aby Telewizja Trwam sprostowała te plugawe oszczerstwa na mój temat. Idę do sądu cywilnego, nie kościelnego, dlatego, że Telewizja Trwam jest instytucją prywatną - dodał.

- Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji, w której Radio Maryja, a właściwie ojciec Rydzyk, próbuje wykreować taką oto rzeczywistość, że katolikiem można być albo popierając PiS i Radio Maryja, albo milcząc. Jestem osobą publiczną, która nie milczy, nie popiera PiS, nie popiera też tego, co robi ojciec Rydzyk w zakresie angażowania się w politykę. Ustawienie sprawy tak, że katolikami mogą być tylko ci, których akceptuje ojciec dyrekto, jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła, a w odniesieniu do mnie jest podłym, brutalnym kłamstwem, które narusza ósme przykazanie - tłumaczył.

"Bardzo sprawny prawnik"

Roman Giertych po latach mniejszej obecności w mediach wrócił niedawno na salony. Z początku reprezentował byłą żonę Janusza Palikota w sprawie o podział majątku. Ostatnio głośno było o jego przyjaźni z Radosławem Sikorskim. Po serii publikacji "Rzeczpospolitej" i "GPC" o rzekomym sporze Sikorskiego z Władysławem Bartoszewskim minister spraw zagranicznych domagał się sprostowań. Gdy się nie doczekał, napisał na Twitterze, że "Romek pisze pozwy". W sądzie miał go reprezentować właśnie Roman Giertych.

O tym, jak "sprawnym prawnikiem" jest były szef LPR, można było się przekonać przy okazji afery Amber Gold. Giertych reprezentował bowiem syna premiera Donalda Tuska, Michała. Z kolei 11 listopada prawnik pojawił się z żoną na marszu prezydenckim w Warszawie.

Więcej w "Polska The Times "

Zobacz także
Komentarze (377)
Giertych: Pozywam ojca Rydzyka. To plugawe oszczerstwa
Zaloguj się
 • mariusz2010

  Oceniono 470 razy 406

  Oj, panie Giertych. Na co się porywasz... Przecież armia Rydzyka parasolkami cię zatłucze.

 • felucjan

  Oceniono 461 razy 321

  Walcz Roman, bo Rydzyk to szuja przynosząca wstyd. Niech jego tv płaci odszkodowania i zapomni o multiplexie.

 • mreck

  Oceniono 387 razy 269

  Kundelki złapią się za gardło. Obaj są siebie warci. Jedyna dobra wiadomość jest taka, ze może z nawiązki skorzysta jakis dom starców.

 • e-komentarz

  Oceniono 228 razy 180

  Jeśli sąd nakaże im zaprzestać mówienia kłamstw i oszczerstw pozostaną tylko transmisje mszy św.,
  i to z wyłączeniem większości kazań. I muzyka sakralna bez śpiewanych tekstów.
  Zbyt skromny program jak na multipleks. I prawie zerowa oglądalność.
  Roman ,zlituj się, zabronić im tego to jak odstawić niemowlę od piersi i butelki...

 • niktwazny126

  Oceniono 193 razy 133

  Rydzykowi nalezą się sądy, więc ok, do boju, panie Romanie. Ale jedna walka (niewielkie szanse, że wygrana) nie sprawi, ze wyborcy rzucą się tobie do stóp. Zbyt często pan wybierasz przyjaciół, zbyt często zmienaisz poglądy. Walka z Rydzykiem to tylko zagrywka medialna, majaca zwrócić na ciebie uwagę elektoratu. Za mało na sukces wyborczy.

 • qfadrat

  Oceniono 252 razy 132

  a ja pamietam jaka to byla szuja za czasow koalcji z LPR z PiS i Samoobrona. Takich rzeczy si enei zapomina.

 • kingston.livingston

  Oceniono 198 razy 118

  Romek, daj spokój!

  Jeszcze niedawno zlizywałeś krem z kolana ojca podgrzybka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje