Giertych: Pozywam ojca Rydzyka. To plugawe oszczerstwa

18.01.2013 08:43
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Pozywam o. Tadeusza Rydzyka i zrobię wszystko, aby Telewizja Trwam sprostowała plugawe oszczerstwa na mój temat. Idę do sądu cywilnego, nie kościelnego, dlatego, że Telewizja Trwam jest instytucją prywatną - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla "Polski The Times".
Chodzi o sugestie, jakoby Roman Giertych "zmienił światopogląd". - Zostałem brutalnie zaatakowany w Telewizji Trwam w sprawach, które są dla mnie bardzo istotne. Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie zanegował wyznawaną przeze mnie wiarę. Sformułowanie "zmiana światopoglądu" w tym kontekście jest publicznym stwierdzeniem, że dana osoba nie mieści się w pojęciu tradycyjnego katolika - mówił Giertych.

Będzie pozew

Były szef LPR zapowiedział, że pozwie Rydzyka do sądu. Wcześniej wysłał list i apelował o sprostowanie, ale bezskutecznie. - Pozywam ojca Tadeusz Rydzyka o to, aby sprostował nieprawdziwe informacje i zrobię wszystko, aby Telewizja Trwam sprostowała te plugawe oszczerstwa na mój temat. Idę do sądu cywilnego, nie kościelnego, dlatego, że Telewizja Trwam jest instytucją prywatną - dodał.

- Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji, w której Radio Maryja, a właściwie ojciec Rydzyk, próbuje wykreować taką oto rzeczywistość, że katolikiem można być albo popierając PiS i Radio Maryja, albo milcząc. Jestem osobą publiczną, która nie milczy, nie popiera PiS, nie popiera też tego, co robi ojciec Rydzyk w zakresie angażowania się w politykę. Ustawienie sprawy tak, że katolikami mogą być tylko ci, których akceptuje ojciec dyrekto, jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła, a w odniesieniu do mnie jest podłym, brutalnym kłamstwem, które narusza ósme przykazanie - tłumaczył.

"Bardzo sprawny prawnik"

Roman Giertych po latach mniejszej obecności w mediach wrócił niedawno na salony. Z początku reprezentował byłą żonę Janusza Palikota w sprawie o podział majątku. Ostatnio głośno było o jego przyjaźni z Radosławem Sikorskim. Po serii publikacji "Rzeczpospolitej" i "GPC" o rzekomym sporze Sikorskiego z Władysławem Bartoszewskim minister spraw zagranicznych domagał się sprostowań. Gdy się nie doczekał, napisał na Twitterze, że "Romek pisze pozwy". W sądzie miał go reprezentować właśnie Roman Giertych.

O tym, jak "sprawnym prawnikiem" jest były szef LPR, można było się przekonać przy okazji afery Amber Gold. Giertych reprezentował bowiem syna premiera Donalda Tuska, Michała. Z kolei 11 listopada prawnik pojawił się z żoną na marszu prezydenckim w Warszawie.

Więcej w "Polska The Times "

Zobacz także
Komentarze (377)
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  " Żadne słowo z głowy
  Włosa nie wyrwało ",
  Więc trzeba, by bluzgi
  Też się odpuszczało.

 • gr_ub_y

  0

  Giertych to typowy katol, klutliwy, msciwy, zawistny , pamietliwy talibek.Taki ktos nigdy nie przebacza, bedzie sie procesowal chocby mial ostatnia pare gaci sprzedac. Zawsze gotowy jest do awantury. Jego ulubiona metoda sa pomowienia i oszczerstwa. Dodatkowo ma niczym nieuzasadnione poczucie wyzsosci. Jesli tego wymaga sytucja szybko zmieni poglady i sie dostosuje, latwo cudze poglady przyjmuje jako swoje, choc bedzie przysiegal ze to nieprawda.Jest lasy na pochwaly i pochlebstwa. Lubi czuc sie waznym, zapraszanynym, pytanym o zdanie, choc z tym zdaniem nikt sie nie liczy. To taka ktotka charakterystyka osoby Giertycha, mysle jednak ze kazdy sie zgodzi ze prawdziwa.

 • prinsik

  Oceniono 1 raz 1

  Chociaz trudno miec sympatie do Giertycha to mam nadzieje, ze uda mu sie jego zamiar i wreszcie ta czarna, klamliwa menda nie bedzie stawac ponad prawem swieckiego panstwa.

 • ulebyk

  0

  Tak, usilnie probuj wpasować się w salon. Dla nich zawsze bedziesz "faszysta", ktorego w danym momencie wyciagna z rekawą a dla tych, którzy ci kiedys zaufali i upatrywali w tobie nadzieje będzie zdrajca, szmatą i szują prawie równą Michnikowi. Romuś, całuj koszerne zady!

 • lev-y

  Oceniono 1 raz -1

  p. Giertych jest "dzieckiem " o.Rydzyka i teraz jako marnotrawny syn stara się zaistnieć , Czy to się uda ? Jak uzyska poklask u PO to ma szanse. Trzymać kciuki

 • micki11

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie film o Michniku łojej, podniecacie się jak dzieci. Katoliki j......e , opluć kogoś, os .....ć to wasza chwała, szukanie po rodzinie jak Gmyz do drugiego pokolenia wstecz i trzy do przodu. Takie to prawicowe. A tak wygrać wybory to nie łaska? Nie tylko tak ujadać i podgryzać.

 • micki11

  Oceniono 1 raz 1

  Film niejakiego Brauna będzie wyświetlany na plebaniach , ach cóż za widownia i wszyscy za friko, tam przecież nikt nie płaci.

 • chynek

  Oceniono 3 razy -1

  "Towarzysz redaktor"- powstaje film o Michniku

  Grzegorz Braun, reżyser, którego kontrowersyjną wypowiedzią zajmuje się prokuratura, rozpoczął pracę nad filmem biograficznym o Adamie Michniku. Roboczy tytuł brzmi: "Towarzysz redaktor".
  Reżyser nie podaje szczegółów swojego przedsięwzięcia, ale możemy się spodziewać, że film, jeśli powstanie, może wywołać kolejne kontrowersje. Braun od lat jest bowiem zdecydowanym przeciwnikiem środowiska związanego z "Gazetą Wyborczą" (jej wieloletnim redaktorem naczelnym i współzałożycielem jest Adam Michnik - red.), a jego ostatnią wypowiedzią m.in. na temat tej gazety zajęła się prokuratura.


  Grzegorz Braun ma szansę zostać w najbliższym czasie razem z Jarosławem Kaczyńskim wrogiem numer jeden dla systemu.
  Tylko patrzeć, jak zaatakują go różne pętaki pragnące zasłużyć się władzy i spragnione zaszczytów.
  Swoją drogą trzeba mieć odwagę, aby zaatakować głównego terrorystę sądowego w Polsce.

 • chynek

  Oceniono 5 razy -1

  Wy szatani z czerskiej możecie o. Rydzykowi co najwyżej poszarpać nogawki szczekając i ujadając dla swego pana z piekła!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje