Kazimierz Marcinkiewicz bez pracy? "Rz": Były premier nie pracuje już w Goldman Sachs

18.01.2013 07:26
Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Kazimierz Marcinkiewicz nie pracuje już w amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs - informuje "Rzeczpospolita". - Jego rola w banku się skończyła - mówi osoba związana z rynkiem finansowym.
Według informacji gazety Kazimierz Marcinkiewicz miał pomóc w zorganizowaniu biura banku w Warszawie. - Ten etap już się zakończył, umowa nie została przedłużona - mówi informator "Rzeczpospolitej".

Były premier pracował dla GS od 2008 roku, pełnił funkcję doradcy ds. Polski. Zdaniem osób związanych z branżą finansową Marcinkiewicz miał lobbować w kraju na rzecz swojego pracodawcy, który pośredniczy w wielu fuzjach i przejęciach firm w Polsce, także tych związanych ze skarbem państwa.

Wróci do polityki?

Marcinkiewicz prowadzi w tej chwili firmę doradczą, ale jego biznesowy przyjaciel podkreśla: - Jest trochę jak narkoman bez narkotyku. Polityka uzależnia, jeśli odnajdzie się w układzie politycznym, który ma szansę przetrwać, wróci do polityki.

W Sejmie spekuluje się, że Marcinkiewicz bierze udział w rozmowach o nowej partii Michała Kamińskiego, Romana Giertycha i Radosława Sikorskiego. Innego zdania jest osoba z bliskiego otoczenia byłego premiera. - Jego interesuje biznes, nie polityka.

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz także
Komentarze (263)
Zaloguj się
 • jajcory

  0

  Izabel go wypromuje na swoim blogu i Maxi Kaz zostanie prezydentem.

 • benkmen

  0

  A co tam jakiś Goldman Sachs.Jest teraz wakat w Amber Gold.

 • nirelle

  0

  Nauczyciel fizyki K. Marcinkiewicz z pewnością znajdzie pracę w szkole. Gorsze szanse będzie miał premier Tusk, nauczyciel historii.

 • antyinteligent

  Oceniono 2 razy 2

  Nowa partia ze zużytych polityków? Nowa będzie tylko nazwa,typowe dla polskich pasibrzuchów

 • filmik2000

  Oceniono 5 razy 3

  Jest oferta dla Kazia - prezes Jarosław potrzebuje kogoś do prasowania gatków ;) www.youtube.com/watch?v=Hhe1OpXXdq8&list=PLyfz7tY_aBSHSZqqddA9EXjIj2zyOfmSG

 • elko21

  Oceniono 3 razy 3

  Gorzów się wstydzi ...

 • 1neo1

  Oceniono 2 razy 2

  Kaziu i PO co ci było plucie ina PiS i Kaczyńskiego...? Nie wyngrodzili ciebie jakaś ciepłą POsadką w banku.. i teraz co - powrót na Wyspy i robota za zmywacza garów.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 3

  NARESZCIE bank pozbyl sie experta od mlodych damskich d....p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje