Kazimierz Marcinkiewicz bez pracy? "Rz": Były premier nie pracuje już w Goldman Sachs

Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Kazimierz Marcinkiewicz nie pracuje już w amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs - informuje "Rzeczpospolita". - Jego rola w banku się skończyła - mówi osoba związana z rynkiem finansowym.
Według informacji gazety Kazimierz Marcinkiewicz miał pomóc w zorganizowaniu biura banku w Warszawie. - Ten etap już się zakończył, umowa nie została przedłużona - mówi informator "Rzeczpospolitej".

Były premier pracował dla GS od 2008 roku, pełnił funkcję doradcy ds. Polski. Zdaniem osób związanych z branżą finansową Marcinkiewicz miał lobbować w kraju na rzecz swojego pracodawcy, który pośredniczy w wielu fuzjach i przejęciach firm w Polsce, także tych związanych ze skarbem państwa.

Wróci do polityki?

Marcinkiewicz prowadzi w tej chwili firmę doradczą, ale jego biznesowy przyjaciel podkreśla: - Jest trochę jak narkoman bez narkotyku. Polityka uzależnia, jeśli odnajdzie się w układzie politycznym, który ma szansę przetrwać, wróci do polityki.

W Sejmie spekuluje się, że Marcinkiewicz bierze udział w rozmowach o nowej partii Michała Kamińskiego, Romana Giertycha i Radosława Sikorskiego. Innego zdania jest osoba z bliskiego otoczenia byłego premiera. - Jego interesuje biznes, nie polityka.

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz także
 • Piotr Piętak i Ludwik Dorn Opozycjonista pisze do Kaczyńskiego: Dlaczego robisz sobie z nas, ludzi podziemia, kpiny?
 • Kazimierz Marcinkiewicz Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska
 • Kazimierz Marcinkiewicz Marcinkiewicz u Lisa: Tusk jest od Euro 2012 na urlopie
Komentarze (263)
Kazimierz Marcinkiewicz bez pracy? "Rz": Były premier nie pracuje już w Goldman Sachs
Zaloguj się
 • bezkasy

  Oceniono 952 razy 920

  Jak to możliwe, że były premier sprzedaje największe tajemnice rządowe bankowi, który spekuluje naszą walutą i przejmuje polskie firmy? Takie coś to zdrada stanu.

 • niktwazny126

  Oceniono 360 razy 352

  Bardzo to dramatyczne. I co teraz z biednym Kaziem? Pójdzie do pośredniaka ?? Jakoś mi się wydaje, że go nie ukrzywdzą, znajdzie ciepłą posadkę za niezłe pieniądze. A Gazeta może się zainteresuje bezrobotnymi wielodzietnymi, oni bardziej potrzebują pomocy w znalezieniu pracy (nie musi być w banku).

 • elkipan

  Oceniono 298 razy 288

  Jest robota dla niego!
  Wszyscy go chętnie zobaczą w tańcu z gwiazdami.
  Niech już trenuje!

 • avatar70

  Oceniono 264 razy 254

  Nastepny fachowiec w polskim rzadzie ...koledzy pomoga i znajda jakies dobrze platne picie kawy i pierdzenie w stolek ...za nasze pieniadze -oczywiscie

 • qfadrat

  Oceniono 198 razy 192

  nie takich orlow jak piekny Kaziu zwolnili z bankow w Londynie. Tyle, ze Kaziu to byl taki orzelek, no moze nawet nie orzelek a sroczka co to dziobie co widzi.

 • syngefco

  Oceniono 159 razy 89

  ... a co na te rewelacje Antoś i Jaruś, wszystko w porządku ? Kazio nie dążył do zamachu na polską walutę i niezależność, ops zapomniałem że to Wasz premier był.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje