W Niemczech brakuje lekarzy. Berlin liczy na Polaków - zapewni im naukę języka

17.01.2013 18:00
Lekarze na sali operacyjnej

Lekarze na sali operacyjnej (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

W wielu niemieckich szpitalach brakuje lekarzy i personelu medycznego. Dlatego mile widziani są w RFN lekarze z innych krajów - w tym przede wszystkim z Polski. Wystarczy dobra znajomość języka niemieckiego - a tę Berlin jest w stanie chętnym zapewnić nawet w miejscu ich zamieszkania, zanim przyjadą do Niemiec.
Zobacz także
Komentarze (62)
W Niemczech brakuje lekarzy. Berlin liczy na Polaków - zapewni im naukę języka
Zaloguj się
 • lef_1

  Oceniono 91 razy 45

  @xolatop
  Ta wiadomość jest spóźniona o kilka lat.
  Mój kuzyn od dwóch lat pracuje w Niemczech. Robi tam specjalizację. Wiele osób z jego roku pracuje w Niemczech. NIKT z nich nawet nie myśli o powrocie do Polski. Nie chodzi tylko o zarobki , które naturalnie są wyższe w Niemczech. Tam nie ma nienawiści w stosunku do lekarzy.

 • garkuchta

  Oceniono 41 razy 37

  Przeczytałam posty i uderza mnie jedno. Bezmiar nienawiści w stosunku do lekarzy. Gorzej niż w końcówce życia Stalina. Co najmniej wróg publiczny nr 1, większy niż PIS, PO i CBA razem wzięte.
  Skoro zatem ci lekarze są tak podli, nieczuli na krzywdę ludzką, niedouki, łapówkarze, to ludzi - niech oni sobie stąd jadą. Zamiast ich wyzywać, pożegnajcie z uśmiechem, nie żądajcie zwrotu pieniędzy za studia (a nuż któryś przestraszy się i zostanie) i najlepiej niech wyjadą wszyscy. Pomóżcie im spakować samochody albo zanieście walizki na dworzec PKP, niech ta zła część naszego społeczeństwa zniknie z oczu na zawsze.
  Przecież mamy świetne wzory w literaturze, jak się leczyć. Od pajęczyny na chlebie z 'Kto mi dał skrzydła' przez piec chlebowy Prusa do ogłoszeń znachorów oraz naszego ukochanego doktora Google. Ten to się na wszystkim zna i nigdy nie myli !

 • ajjka0

  Oceniono 58 razy 26

  heheh zaczyna sie....niemcy sprzedaja nam swoich emerytow bo tam sie im opieka nad nimi nie oplaca a wzamian kusza naszych lekarzy na wyjazd...bedziemy parobkami w swoim kraju i emigrantami w obcym do tego to wszystko zmierza!

 • johnylukier

  Oceniono 29 razy 17

  Ktoś w tym "bagnie" zostanie kto nie jest tanią siłą roboczą, urzędasem, kolesiem z wczesną emeryturą itp.?

  Ameryka Południowa Ameryka Południowa

  Pozostaną bogaci i bida a po środku ci co muszą obsłużyć jednych i drugich i walczyć o utrzymanie się na powierzchni bo na nich najwyższe podatki będą wisieć aby to dziadostwo utrzymać.

  Wiać Wiać Wiać

 • xolaptop

  Oceniono 62 razy 10

  Gdzie polskim lekarzom byłoby lepiej niż w Polsce? Teraz się okaże, czy narzekania polskich lekarzy przemienią się w czyny i czy naprawdę mają źle w Polsce.

 • jano53

  Oceniono 15 razy 7

  Wczoraj w szpitalu chciałem się zapisać na wizytę w poradni tarczycowej, wchodzę a przed okienkami cicho i spokojnie, nie ma żadnej kolejki, z drugiej strony miła i uśmiechnięta pani rejestratorka po wysłuchaniu mnie po co przyszedłem z jeszcze większym uśmiechem oznajmia mi że na ten rok zapisów już nie ma bo od 10 do 20 grudnia zeszłego roku zapisali już na wszystkie miejsca do przychodni tarczycowej i mam przyjść w połowie grudnia aby załapać się na rok 2014 i mam teraz małą radę dla młodych i jeszcze w miarę zdrowych ludzi: Otóż spierd.....cie stąd jak najdalej dopóki jeszcze możecie i nikomu się nie przyznawajcie że kiedykolwiek mieliście z tym krajem coś wspólnego.

 • prof-antoni

  Oceniono 4 razy 4

  POlske stac na DARMOWE ksztalcenie lekarzy dla innych panstw

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy 4

  Nie dziwicie się że już od czasów Drugiej Wojny Światowej nikt nie czyni zakusów na wykształconych w Polsce prawników? Nawet Izrael, choć wielu, niektórzy mówią że zdecydowana większość, może liczyć na preferencyjne potraktowanie w ramach Prawa Powrotu.

 • zozo00

  Oceniono 18 razy 4

  Metoda na uzdrowienie ZUS

  Lekarze na emigracje
  Ceny lekow w gore
  =
  przyspieszone wymieranie emerytow i chorych
  No i feta u Vincenta i Ryzego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje