Zatrzymany na Sri Lance irański statek zdołał dziś uciec

Aresztowany kilka tygodni temu przez władze Sri Lanki irański statek towarowy opuścił dziś wody tego kraju, mimo próby zatrzymania go. Zmierza w kierunku Indii - na Morze Lakkadiwskie. - Poinformowaliśmy najbliższą jednostkę staży przybrzeżnej, która ruszyła za tym statkiem - podały władze indyjskiego stanu Kerala.
Statek MV Amina pływający pod irańską banderą został zatrzymany przez władze Sri Lanki w grudniu na podstawie nakazu sądu w Colombo, wydanego na wniosek niemieckiego DVB Banku. Wg dokumentów przedstawionych sądowi armator statku - irańska firma Rahbaran Omid Darya Ship Management - jest winy bankowi kilka milionów dolarów.

Armator jest nieosiągalny dla mediów, z rzecznik DVB nie chce na razie komentować sprawy. - Statek uciekł spod aresztu i teraz jest zbiegiem. Płynie na wody Indii - oświadczył z kolei pracownik kancelarii Neelakandan & Neelakandan, która reprezentuje niemiecki bank przed sądem w Colombo.

- Zgodnie z prawem międzynarodowym nie możemy nic zrobić, jeśli statek jest więcej niż 12 mili morskich od naszego wybrzeża. Chyba, że chodzi o zbrodnię popełnioną na terytorium Sri Lanki - tłumaczy Kosala Warnakulasuriya, rzecznik tamtejszej marynarki.

Statek należy do linii IRISL, które mają ponad 115 jednostek i są największym irańskim przewoźnikiem. Państwa zachodnie zarzucają im przemyt broni, do czego IRISL się nie przyznają. Odmawiają też komentarzy nt. ucieczki MV Aminy ze Sri Lanki.

Na statki przebywa 16 członków załogi, wszyscy to Irańczycy. W momencie jego aresztowania załoga liczyła 24 osoby, jednak ośmiu Hindusów zostało odesłanych do Indii. 18 listopada MV Amina wypłynął z Chin, dio Sri Lanki przybył 6 grudnia, zatrzymano go 12 grudnia. Nie wiadomo, co przewoził.

Komentarze (12)
Zatrzymany na Sri Lance irański statek zdołał dziś uciec
Zaloguj się
 • jozek48

  Oceniono 10 razy 8

  podobno niemiecki banki mają więcej kredytów dla armatorów niż dla Grecji, sfinansowały statki dla różnych armatorów z dziwnych krajów i to ich zaczyna bardziej boleć niż Grecja.

  Stawki frachtu niskie to chłopaki uciekają ze statkami na wody międzynarodowe.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 3

  Husajnowi tez zarzucali posiadanie
  broni atomowej i masowego rażenia i takie tam inne piredoly

 • rud_aa

  Oceniono 2 razy 2

  No tak, Iranowi mozna zarzucić wszystko. Przemyt broni..ciekawe. Arabia Saudyjska dostarcza broń do Syrii, oczywiście jest to przemyt ale caly swiat zarzuca Iranowi przemyt broni dla Assada.

 • billy.the.kid

  Oceniono 6 razy 2

  orzeł uciekł z tallina, a tam szcelali do n iego.
  dlaczego chtós nie moze uciec z ceylonu.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 1 raz 1

  Torpedo loss!?

 • ooii

  Oceniono 1 raz 1

  za 5kilo heroiny nie takie jednostki znikaly ;)

 • art.usa

  Oceniono 5 razy 1

  Również tak myślałem.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 63 razy -25

  dajcie plusa jak po tytule pomyśleliście że uciekł z portu w Polsce :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje