Amnestia dla kibiców? Mucha krytykuje Bońka: Jeszcze porozmawiamy

17.01.2013 13:09
Za kontrowersyjną uznała minister sportu Joanna Mucha "amnestię" dla kibiców, zaproponowaną przez zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Jeszcze będziemy z panem prezesem rozmawiać - mówi minister sportu.
- Wiem, że pan prezes Zbigniew Boniek liczy na nowe otwarcie. Z mojego punktu widzenia sytuacja jest kontrowersyjna. W najbliższych dniach będziemy jeszcze mieli okazję z panem prezesem na ten temat rozmawiać - powiedziała w Katowicach Mucha.

Przyznała, że szef PZPN nie konsultował z nią decyzji o kibicach, ale też zwróciła uwagę, iż Zbigniew Boniek nie ma takiego obowiązku.

Zarządu PZPN zwrócił się w środę do Komisji Dyscyplinarnej piłkarskiej centrali i Komisji Ligi Ekstraklasy SA z wnioskiem o darowanie kar klubom Ekstraklasy, 1. i 2. ligi, dotyczących kibiców.

PZPN dąży do zniesienia zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców oraz rozgrywania meczów bez udziału publiczności na części lub całości obiektów sportowych. Zniesienie kar miałoby obowiązywać od początku rundy wiosennej obecnego sezonu.

- Chcemy współpracować z kibicami. Najpierw musimy im pomóc, a później możemy ich rozliczać. Mówimy o kibicach, którzy są normalnymi ludźmi. Liczymy, że oni nam pomogą. W tej sprawie spotkaliśmy się już z odpowiednimi organami i wszystko jest na dobrej drodze - wyjaśniał powody propozycji takiego rozwiązania Boniek.

Szef piłkarskiej centrali przyznał również, że zamierza rozmawiać z przedstawicielami rządu, policji i straży pożarnej o zmianach prawa, które umożliwią wykorzystanie na stadionach pirotechniki.

Komentarze (133)
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  0

  "Najpierw musimy im pomóc, a później możemy ich rozliczać." - idac za ciosem - wypuscmy z wiezien wszystkich. Pomozemy im, oni zrobia swoje i bedziemy znowu ich rozliczac.
  Nowomowa, poprawnosc polityczna i zadza kasy - ot dzisiejszy swiat. Zdaje sie ze klubom brakuje kaski bo kibicow coraz mniej na mecze przychodzi wiec chca wpuszczac "kibicow"...
  Bandyta stadionowy nie tylko nie powinien nigdy wejsc na stadion - powinien siedziec w pace. Pomoc PZPN moze bezdomnym i bezrobotnym - bedzie z tego wiecej pozytku.

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo stary dowcip;

  Wleciała mucha do PZPN-u i g.... znalazła
  Szkoda że prasa tak rzadko publikowała zagraniczne teksty w czasie EURO 2012
  Wyśmiewanie min. Muchy to był ulubiony temat około-sportowy prasy zagranicznej

 • antyinteligent

  0

  Ten co nie wybacza przyznaje się do winy

 • iremus

  0

  I nie trzeba było długo czekać aby ryży książę poczuł się ryżym królem i ogłosił amnestię z okazji koronacji.

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  błąd Panie Zbigniewie - ci bandndyci to nie ludzie !
  trzeba ich utylizowac a nie głaskać...
  oni myślą WYŁĄCZNIE o napi.erdalance...

 • niebieski.k

  Oceniono 2 razy 0

  Jak zwykle, najwięcej do powiedzenia w komentarzach mają barany które nigdy na meczu nie były.

 • jerzysm42

  Oceniono 1 raz 1

  Wydaje mi się, że Zbigniew Boniek szybciej dogada się z normalnymi kibicami i szybciej utemperuje kiboli niż Mucha.

 • harbour5

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego PZPN nie mógłby płacić Policji za tzw. "asystę" ?
  Dlaczego to ja mam płacić ?
  I tak na żaden mecz nie pójdę, bo się boję tej rozwydrzonej hordy bandziorów.

 • da.cza.70

  Oceniono 3 razy -1

  Zbyszek,nie bądź ciulowaty jak polityk (te Twoje dłonie,gdzie opuszki palców obu dłoni się stykają),tylko weź ten mikrofon i mów do niego podczas gdy chodzisz sobie po scenie...Jak gwiazda...Przynajmniej ja tak Cię widzę.
  Bydgoszczanin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje