Amnestia dla kibiców? Mucha krytykuje Bońka: Jeszcze porozmawiamy

17.01.2013 13:09
Za kontrowersyjną uznała minister sportu Joanna Mucha "amnestię" dla kibiców, zaproponowaną przez zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Jeszcze będziemy z panem prezesem rozmawiać - mówi minister sportu.
- Wiem, że pan prezes Zbigniew Boniek liczy na nowe otwarcie. Z mojego punktu widzenia sytuacja jest kontrowersyjna. W najbliższych dniach będziemy jeszcze mieli okazję z panem prezesem na ten temat rozmawiać - powiedziała w Katowicach Mucha.

Przyznała, że szef PZPN nie konsultował z nią decyzji o kibicach, ale też zwróciła uwagę, iż Zbigniew Boniek nie ma takiego obowiązku.

Zarządu PZPN zwrócił się w środę do Komisji Dyscyplinarnej piłkarskiej centrali i Komisji Ligi Ekstraklasy SA z wnioskiem o darowanie kar klubom Ekstraklasy, 1. i 2. ligi, dotyczących kibiców.

PZPN dąży do zniesienia zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców oraz rozgrywania meczów bez udziału publiczności na części lub całości obiektów sportowych. Zniesienie kar miałoby obowiązywać od początku rundy wiosennej obecnego sezonu.

- Chcemy współpracować z kibicami. Najpierw musimy im pomóc, a później możemy ich rozliczać. Mówimy o kibicach, którzy są normalnymi ludźmi. Liczymy, że oni nam pomogą. W tej sprawie spotkaliśmy się już z odpowiednimi organami i wszystko jest na dobrej drodze - wyjaśniał powody propozycji takiego rozwiązania Boniek.

Szef piłkarskiej centrali przyznał również, że zamierza rozmawiać z przedstawicielami rządu, policji i straży pożarnej o zmianach prawa, które umożliwią wykorzystanie na stadionach pirotechniki.

Komentarze (133)
Amnestia dla kibiców? Mucha krytykuje Bońka: Jeszcze porozmawiamy
Zaloguj się
 • vida69

  Oceniono 251 razy 91

  Amnestia dla kiboli,amnestia dla tych co nie płacą składek ZUS,może amnestia dla bandytów?Tylko ten praworządny czuje się jak debil.......

 • fakiba

  Oceniono 179 razy 55

  Panie Boniek normalni kibice nie mają zakazów stadionowych jak pan chce rozmawiać o burdach to nie z normalnymi tylko trzeba zaprosić szefów zadymiarzy

 • gela1

  Oceniono 86 razy 38

  do programu nauczania powinni wprowadzic przedmiot czytania ze zrozumieniem, a nie interpretacji nagłówków
  ze strony głównej, które GW zmienia jak rękawiczki, chodzi zmianę regulacji dotyczącej odpowiedzialności zbiorowej za rozróby kilku debili, którzy mogą nawet nie znać składu swojej druzyny,
  dlaczego Pani Mucha nie zamknęła Basenu Narodowego i nie zarządziła kilku meczy Repry
  bez kibiców w związku z wtarhgnięciem kibiców reprezentacji na murawę,
  Legia za Bydgoszcz pokutowała

 • 1-mark-adams

  Oceniono 81 razy 19

  Są tacy co mają horyzonty. Mucha ma punkt widzenia - czyli do bólu zawężony horyzont.

 • darecki77

  Oceniono 20 razy 16

  Czy my żyjemy w kraju analfabetów?! Dlaczego ani media, ani politycy ani Pan Prezes nie potrafią rozróżnić huligana stadionowego od kibica. Dlaczego za każdym razem jak banda debili wyrywa krzesełka na stadionie to wszyscy powtarzają, że to KIBICE rozrabiali!! Kibice atakowali policję a huligani w międzyczasie chrupali słonecznik I kręcili karkami z dezaprobatą.

 • perun1984

  Oceniono 109 razy 11

  Skoro banda darmozjadów co 4 lata dostaje amnestię do urzędowania na Wiejskiej, to co dopiero kibice, którzy jedyne złe co zrobili w ciągu ostatniego roku to machali racami na stadionach. Skoro więc ludziom podoba się karanie kibiców za ich poglądy, tudzież za odpalenie racy, to jestem za tym, żeby wsadzać do więzienia za przechodzenie na czerwonym świetle (w końcu taki delikwent stwarza zagrożenie publiczne), a może posuńmy się dalej i wsadzajmy do więzenia pijących w miejscu publicznym (póki co to tylko wykroczenie, a nie przestępstwo). W tym kraju można zabić własne dziecko (Katarzyna W.), można należeć do zorganizowanej grupy przestępczej i liczyć na szybkie wyjście z pierdla (mafia pruszkowska), można skazać na areszt Starucha nie mając ku temu sensownych dowodów, można obstawiać ministerstwa "rodzinnymi" urzędnikami, można rozbić samolot z prezydentem na pokładzie i czekać blisko 3 lata na wrak samolotu, bo mamy tak nieudolny rząd, że zatańczy jak nam Rosjanie zagrają ale nie można odpalić racy... Polska, tu chce się żyć!!! Jak ch...

 • 1950dana

  Oceniono 29 razy 7

  Wypuśćmy wszystkich skazanych kiboli,wpuśćmy też z powrotem na stadiony kiboli z zakazami,Tego chce Boniek w ramach amnestii?Po tej absurdalnej amnestii kibole w poczuciu bezkarności z jeszcze większą siłą będą demolować stadiony,bić ludzi i handlować narkotykami.Jest pełna zgoda dla propozycji Bońka: jeśli on i PZPN zapłacą ze swoich pieniędzy za te wszystkie szkody rozjuszonych po amnestii bandziorów to niech tak będzie.Jest wiele obywateli którym należy się amnestia.Biednych,skrzywdzonych przez bezkarnych urzędników.Ale dla tych stadionowych drani?

 • 3seski3

  Oceniono 21 razy 7

  Sąd w Toruniu już nawet wcielił w życie postulat pana Prezesa: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,13233354,Skazani_kibole_musza_napisac_list_z_przeprosinami.html
  Panie Prezesie, populizm nie jest jest dobrym doradcą. Może lepiej znieść haracz dla kibiców w postaci podatku od meczów reprezentacji czyli płatnej karty kibica Reprezentacji Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje