Sąd w Niemczech: Lidl ukarany grzywną za sprzedaż skażonego sera

17.01.2013 13:09
Hulajnoga marki Playtive model AS-1543 o numerze 78984, wyprodukowana w Chinach, może nie być bezpieczna dla użytkowników.

Hulajnoga marki Playtive model AS-1543 o numerze 78984, wyprodukowana w Chinach, może nie być bezpieczna dla użytkowników. (Fot. AP/Michel Euler)

Sieć dyskontów Lidl została ukarana grzywną 1,5 miliona euro za dopuszczenie do sprzedaży sera Harz, w którym wykryto niebezpieczną bakterię z rodzaju Listeria - podała agencja DPA. Po jego zjedzeniu w Niemczech zmarła co najmniej jedna osoba, a trzy inne ciężko zachorowały. Lidl Polska w oświadczeniu podkreślił, że ser Harz nigdy nie trafił do sprzedaży w Polsce.
Zobacz także
Komentarze (54)
Sąd w Niemczech: Lidl ukarany grzywną za sprzedaż skażonego sera
Zaloguj się
 • galnospoke

  Oceniono 223 razy 203

  W Polsce do dzis nie wyjasniono sprawy z miesem i sola. Piekne, nie? :)

 • remo29

  Oceniono 101 razy 91

  Jakby Francuzi nawpierdzielali się tyle kiełbasy z solą drogową co my, to byle licho by ich nie wzięło.
  --
  parada karzełków

 • hellbert

  Oceniono 99 razy 77

  Dzięki naszym, "polskym łeytom" jesteśmy zahartowani. To wszystko dzięki troskliwej opiece sanepidu. Opiece nad przedsiębiorcami-przekrętasami, a nie bydłem, zwanym dla zamydlenia oczu - obywatelami. Po soli drogowej, suszu jajecznym innych możliwych, a nieujawnionych jeszcze, atrakcjach jesteśmy bardziej odporni niż szczury i karaluchy. O te stwory przynajmniej dbają różnej maści ekolodzy. A o Polaków? Nie ma kto, "łelyty", bez względu na opcję polityczną (popis, psl, sld, jedna złodziejska sitwa), zajęte są grabieniem pod siebie.

 • weritas1

  Oceniono 69 razy 59

  A co z aferą solną?! Setki artykułów, programów, a teraz nic?! Ta sprawa powinna być rozpatrzona poza Polską, bo ona nie ma nic wspólnego z państwem prawa! Nie ma w tym kraju nikogo, kto byłby na tyle upierdliwy, aby tę sprawę wyjaśnić? Właśnie dlatego Tuskopodobni żyją lepiej, niż pączki w maśle////

 • oppeln2

  Oceniono 61 razy 29

  W Polsce taki ser posypuje sie skażoną solą i popija niewiadomo czym bo wszystko co skażone trzymane jest w tajemnicy przez płemieła bo eksport żywności by nam padł. A skoro na nas sie testuje i żyjemy to... wszyscy razem: "POLACY NIC SIE NIE STAŁO!"

 • rozbawiony0

  Oceniono 34 razy 22

  Lidl - mądry wybór

 • ulanzalasem

  Oceniono 19 razy 17

  Grzywna dla rodziny zmarłego i poszkodowanych ?

 • bezkasy

  Oceniono 25 razy 13

  Klient umarł a kasę łykną rząd. Ciekawe czy da sie tak ustalic zeby za kazdy wypadek w kraju 10% odszkodowania wpadało na moje konto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje