"Ochrona dla jego dzieci, co z naszymi?" Obama chce ograniczyć dostęp do broni, NRA uderza w jego córki [SPOT]

16.01.2013 19:38
Kadr ze spotu NRA

Kadr ze spotu NRA (Źródło: Youtube.com)

W najnowszym spocie National Riffle Association wykorzystuje dzieci do ataku na Baracka Obamę i wzywających do ograniczenia prawa do broni. - Jego dzieci mają w szkole ochroniarzy. Czy są ważniejsze od naszych? - słyszymy i czytamy. NRA nazywa Obamę "kolejnym hipokrytą z elit", który jest za sprawiedliwym podziałem obowiązków podatkowych, ale nie bezpieczeństwa.
NRA, amerykańska organizacja działająca na rzecz propagowania prawa do posiadania broni palnej, sprzeciwia się planom prezydenta USA. Obama chce ograniczyć dostęp do broni, by zmniejszyć liczbę przestępstw z jej udziałem.

NRA wypuściła spot wczoraj, na pięć dni przed zaprzysiężeniem Obamy i w przeddzień przedstawienia przez niego propozycji ws. zapobiegania przemocy z użyciem broni palnej.Prezydent wezwał dziś Kongres do przywrócenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego. - To pierwszy test naszego społeczeństwa - zapewnienie bezpieczeństwa naszych dzieci. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, by ocalić choć jedno życie, to musimy spróbować - powiedział, prezentując swoje propozycje w Białym Domu. Zapewnił, że "szanuje amerykańską tradycję samoobrony". Jednocześnie jednak podkreślił, że wierzy, iż możliwe jest trzymanie broni z dala od niebezpiecznych ludzi.

Obama reaguje na tragedię w Newtown

Propozycje zmian mają zapobiec masakrom podobnym do tej, jaka wydarzyła się 14 grudnia w szkole w Newtown w stanie Connecticut. Szaleniec zastrzelił wówczas 26 osób, w tym 20 dzieci. Obama określił ten dzień jako "najgorszy w czasie swej prezydentury", a masakra nasiliła presję na wprowadzenie restrykcji na broń palną.

Podczas przedstawiania propozycji przez Obamę towarzyszyli mu rodzice ofiar masakry w Newtown oraz czwórka dzieci, które wysyłały ostatnio listy do prezydenta, nawiązujące do tej masakry i innych podobnych tragicznych incydentów w szkołach.

O konieczności ograniczania dostępu do broni mówi się w USA po każdej masakrze w miejscach publicznych. Dochodzi do nich coraz częściej - dziś w Hazard w stanie Kentucky uzbrojony mężczyzna zastrzelił dwie osoby i ranił trzy kolejne. W niektórych stanach władze reagują, nie czekając na decyzje administracji federalnej - we wtorek stan Nowy Jork uchwalił najsurowszą jak dotychczas w USA ustawę o kontroli broni palnej, która ma zapobiegać masowym zabójstwom z jej użyciem.

Nawet Republikanie w szoku: "Co z tymi ludźmi jest nie tak?"

NRA to jedna z najbardziej wpływowych organizacji w USA, zrzesza ponad 4 mln osób i jest powiązana z producentami broni. Lobbuje na ich rzecz i od lat ostro krytykuje wszelkie propozycje ograniczenia dostępu do broni i nie zmieniło tego żadne z tragicznych wydarzeń z ostatnich lat, np. masakra w Aurorze czy właśnie w Newtown.

Wypuszczony wczoraj przez NRA spot wywołał krytyczne komentarze nie tylko Demokratów i Białego Domu. Skrytykowali go nawet niektórzy członkowie przychylnej tej organizacji Partii Republikańskiej. - Co z tymi ludźmi jest nie tak? - pytał dziś Joe Scarborough, prowadzący popularny program "Morning Joe".

NRA szokuje, to nowy rekord populizmu - pisze z kolei Michał Kolanko z serwisu 300Polityka, który komentował dla nas kampanię wyborczą w USA.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 2 razy 0

  Myślenie zwolenników masakr z użyciem broni palnej: przecież każdy może podnieść z ziemi kamień i rozłupać komuś czaszkę, więc karabiny maszynowe i granaty powinny być legalne. Tyle w temacie.

 • observatorx

  Oceniono 2 razy 2

  "Jego dzieci mają w szkole ochroniarzy. Czy są ważniejsze od naszych?" Gdzie tu jest "uderzenie" w córki Obamy? W samym spocie NRA nie ma ich zdjęć ani imion. Wayne LaPierre wspomina tez, ze ochroniarze pilnuja banków, Kongresu itd i pyta dlaczego nie dzieci.
  Nawiasem mówiąc, duza czesc szkol ma uzbrojonych ochroniarzy aczkolwiek znacznie wieksza część to strefy "wolne od broni" - tak jak w Newtown.
  Moze troche wiecej faktow w Gazecie a mniej emocji i insynuacji?

 • pogodny91

  Oceniono 6 razy -2

  NRA to duchowy i kadrowy spadkobierca Ku Klux Klanu - polecam "Zabawy z Bronią" (tyt. oryg. "Bowling for Columbine") na temat masakry w szkole Columbine High dokonanej przez dwóch uczniów. Schemat niemal ten sam co ostatnio.

 • clevland

  Oceniono 3 razy 1

  Po każdej strzelaninie/masakrze pod sklepami z bronią ustawiają się kolejki wystraszonych.
  To najlepsza reklama.
  Ograniczenie dostępu to gorszy biznes dla producentów broni.

  Kongres USA uznał pizzę za warzywo, aby dalej podawać ją dzieciom w szkołach na obiad !!!
  Inaczej otyłych by ubyło i firmy farmaceutyczne by nie zarobiły.

  Tak traktuje się ograniczonych obywateli USA.
  Studia kosztują od 30 do 50tys. dolarów rocznie- niewielu na nie stać.

 • galt.john

  Oceniono 13 razy 9

  A dlaczego socjalistyczna GW nie napisze ze tysiace kobiet w Indiach podpisalo petycje w sprawie udostepnienia im broni wobec napasci i gwatlow(co 15 minut w Indiach jkest gwalcona kobieta)
  W indiach jest zakaz posiadania broni - to jest de facto rozbrajanie ofiar gwalcicieli.
  Gdyby te bestie wiedzialy ze kazda kobieta w autobusie ma w torebc epistoel to by sie 5 razyzastanowili zanim by doszlo do tkaich tragedii jak ostatnio.

  Kazda socjalistyczna dyktatura zaczynala od odebrania ludizom prawa do posiadanie broni

  III Rzesza
  ZSRR
  komunistyczne chiny
  kambodza

  w kazdym z tych krajow to rzady, oficjalne rzady, anie nie jacys drobni rzezimieskzowie - zamordowali ponad 200 milionow ludzi, w XX wieku.

  Ilu Zydow uratowalo by sie z holokaustu gdyby w II RP nie bylo zakazu posiadania broni?

  II RP zakazalo posiadania broni a pozniej niemcy mordowlai polakow jak zwierzeta rzezne, bo cywile nie mieli sie jak bronic

  III Rzesza mordowala ludzi jak barany bo nikt nie mial w domu broni

  oto jakie sa prawdziwe motywy odbierania ludziom prawa do samoobrony

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sFMUeUErYVg
  zacznijcie myslec, zamist lykac lewacka propagande

 • kinio101

  Oceniono 2 razy 2

  Jak już się uda przeforsować pomysły z bronią, trzeba będzie zakazać posiadania noży, bo też mogą być bardzo niebezpieczne w rękach szaleńców.

 • pm7303

  Oceniono 5 razy 3

  jak dla mnie, to nie ważne jak bardzo będzie sobie jakiś polityk 'mordę dziećmi wycierał', ale nie uwierze w jego intencje, szczególnie w tej sprawie

  a sprawa jest prosta i znana przynajmniej od momentu jak jeden z naszych przodków podniósł gałąź z ziemii i rąbnął nią konkurenta do wodopoju: żeby innych móc gnębić, trzeba mieć nad nimi przewagę fizyczną, a że ci gnębiący to przeważnie mendy i wymoczki są (np. nasz sejm) to przewagę można uzyskać jedynie dzięki posiadaniu jakiejś broni, przy założeniu że gnębionym, posiadać jej nie wolno

  w Europie wszystkie tyranie, poczynając od Rzymian (niewolnikom i patrycjuszom nie wolno było broni nosić), poprzez monarchie średniowieczne (chłopom też nie wolno było posiadać bronii), aż po dzisiejsze pseudo demokracje. Ale podobnie było i jest wszędzie indziej: Chiny, Japonia (tam tylko samuraje), etc.

  dlatego, ci którzy się wyrwali do Ameryki i zapragnęli stworzyć tam 'wolny kraj', wiedzieli że jedynym na to sposobem będzie pozbawienie rządu monopolu na broń, ale jak widać, żadna Utopia za długo na Ziemi nie przetrwa i powoli, acz systematycznie, tę ich resztki wolności, też im w USA odbiorą

 • r1234_76

  Oceniono 4 razy 2

  "Zwolennicy broni atakują córki Obamy"???

  Nie ma w tym tekście niczego, co by uzasadniało ten tytuł. Nie przeczytałem ani o napastowaniu fizycznym, ani też psychicznym.
  Nawet te pretensje nie były kierowane wobec córek, tylko wobec samego Obamy. Że on swoje córki chroni, ale innym chce tego zabronić.
  Co najwyżej można napisać więc o wykorzystaniu ich - ale atakowanie? Tabloidowy, sensacyjny i nieprawdziwy tytuł - właściwie już chyba w sam raz dla GazWyb...

 • leming666

  Oceniono 7 razy -1

  Niech wprowadzą do sprzedaży jeszcze czołgi jak im mało zbiorowych zabójstw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje