"Usłyszałem huk, spojrzałem do góry, a tam płonący helikopter" [RELACJE ŚWIADKÓW]

16.01.2013 12:56
Katastrofa śmigłowca w Centrum Londynu

Katastrofa śmigłowca w Centrum Londynu (Fot. Toby Scott ap)

"Myślałem, że to bomba", "Spojrzałem w górę, a tam płonący helikopter", "Baliśmy się, że to atak terrorystyczny" - tak o wypadku helikoptera w południowej części Londynu mówią świadkowie.
- To wydawało się zupełnie nierealne. Usłyszałem huk, spojrzałam do góry i zobaczyłem lecące w dół kawałki dźwigu i płonący helikopter - mówi dla BBC Aaron Rogers, który był świadkiem tego, jak helikopter rozbił się o dźwig na budowie gigantycznego wieżowca. W chwili wypadku Rogers był na stacji autobusowej Vauxhall. - Nigdy nie zapomnę tego widoku - mówi.

"Kłęby dymu. Nic nie było widać"

- Nagle usłyszeliśmy wybuch tuż obok, myśleliśmy, że to atak terrorystyczny i od razu wybiegliśmy na drogę, a tam wszystko było przesłonięte kłębami dymu - mówi pracownik pobliskiego dworca kolejowego. Dodaje, że ludzie, którzy byli już na miejscu mówili, że helikopter wirował zanim uderzył w ziemię. - Musiał zahaczyć, o któryś z budynków. To przerażające - podsumowuje."Widziałem jak uderzył w dźwig"

Świadkami tragedii byli m.in. ludzie pracujący w sąsiednich wieżowcach. - Pracowałem na dachu jednego z budynków po drugiej stronie drogi. Widziałem, jak helikopter uderzył w dźwig i z hukiem rozbił się o ziemię. Od razu pobiegłem zobaczyć, co się stało - mówi jeden z nich dla londyńskiego ITN.

Na You Tube od razu pojawiło się wiele filmików z miejsca wypadku, które świadkowie nagrywali telefonami komórkowymi:

Helikopter roztrzaskał się o dźwig

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że śmigłowiec leciał wyjątkowo nisko. Wiadomo, że szczyty wieżowców były zakryte mgłą. Helikopter roztrzaskał się o dźwig stojący na dachu wieżowca St George Wharf Tower, nazywanego "Wieżą". Budynek, który ciągle jest w budowie, w założeniu ma być najwyższym apartamentowcem w Wielkiej Brytanii, i jednym z najwyższych w Europie.

Zobacz także
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • laksmana

  0

  Ludzie naoglądają się holyłódzkich superduperprodukcji, a potem przez głowę przelatują im wszystkie sensacyjne scenariusze, poza tym, że to zwykły wypadek :-)

 • patriotaa

  Oceniono 3 razy 1

  To była pancerna brzoza ze Smoleńska

 • innerempire

  Oceniono 4 razy 0

  To na pewno wina Kaczyńskiego, kazał im lądować

 • momixq

  Oceniono 1 raz -1

  Black Hawk down ,Black Hawk down!!!

 • tomsolan

  Oceniono 5 razy 5

  bbc brytyjskie,inne stacje informacyjne pokazują wypadek jako info jedno z wielu.ale TVN24REKLAMA relacjonuje na żywo od kilku ładnych godzin..eksperci od wszystkiego,od matki jebanej dzieciobójczyni,od smoleńska,od tuleji,teraz mówią o śmigłowcu w londynie.w kraju 13%bezrobocie,złodzieje z sejmu tylko myślą co tu zajebać bo polak durny i się daje,kasy brak na wszystko..ale w TVN24REKLAMA szczęśliwi redaktorzy problemów dnia codziennego nie dostrzegają...kiedyś oglądanie programów w tv rozpoczynałem od tej stacji.kiedyś..

 • lled

  Oceniono 3 razy -1

  wyslijcie macierewicza!

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz -1

  O tym czy to był atak terrorystyczny czy nie dowiemy się wkrótce od Antoniego.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 2 razy 2

  "myślelismy że to atak terrorystyczny" - za parę dni media podadzą że był...tylko niech sprawdzą czy im sie to opłaca...a może dzisiaj przystapili do wojny z afrykańskim mocarstwem militarnym Mali i to jest tylko cover...
  .
  Polska tez będzie walczyła z Mali - zagrażają nam bowiem bardzo.

 • eldemon

  Oceniono 19 razy 17

  Włączam CNN, BBC, Euronews i inne zachodnie stacje, wypadek helikoptera jako jedna z wiadomości! Włączam TVN24, a tu relacja na żywo od kilku godz., wypowiedzi specjalistów lotnictwa, terroryzmu, telefony do Polaków w Londynie, głupie pytania niekompetentnej dziennikarki! Żenada!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje