Gruzja: filmowali znanych homoseksualistów, żeby ich szantażować

15.01.2013 17:57
Były minister obrony w Gruzji, Baczo Achalai

Były minister obrony w Gruzji, Baczo Achalai (Fot. Shakh Aivazov AP)

Byli urzędnicy gruzińskiego resortu obrony są oskarżeni o to, że w tajemnicy filmowali w sytuacjach intymnych homoseksualistów będących osobami publicznymi, aby ich szantażować i zmusić do współpracy ze służbami bezpieczeństwa - podała dziś prokuratura.
W ramach śledztwa aresztowano trzech byłych urzędników, którzy zostali następnie zwolnieni za kaucją. Są oni oskarżeni o nagranie w tajemnicy kilkudziesięciu filmów przedstawiających akty seksualne między mężczyznami "bardzo znanymi" w Gruzji. Później tymi nagraniami szantażowali swoje ofiary.

Jak poinformował prokurator generalny Arczil Kbilaszwili, za pomocą tych filmów oskarżeni zmuszali znanych homoseksualistów do współpracy ze służbami bezpieczeństwa, a także wymuszali, by "demonstrowali oni poparcie dla władzy".

"Poprzedni rząd regularnie działał poza prawem"

Śledztwo wpisuje się w serię dochodzeń, które objęły członków byłego rządu związanego z prezydentem Micheilem Saakaszwilim, którego partia w październiku 2012 r. przegrała wybory parlamentarne.

Zwyciężyła w nich koalicja Gruzińskie Marzenie miliardera Bidziny Iwaniszwilego, co zakończyło dziewięcioletnią polityczną dominację Saakaszwilego i doprowadziło do niewygodnej kohabitacji nowego rządu z szefem państwa.

- Chcemy pokazać, że tamten rząd regularnie działał poza prawem i wartościami, na których powinno opierać się społeczeństwo - powiedział dziennikarzom Kbilaszwili.

Homoseksualizm w Gruzji nadal jest stygmą

Według prokuratury odpowiedzialny za nagrywanie homoseksualistów jest były szef żandarmerii wojskowej Megis Kardawa. Uważany za bliskiego współpracownika byłego ministra obrony Baczo Achalai Kardawa opuścił Gruzję po wyborach z 1 października.

Nagrane w tajemnicy filmy wideo opublikowało wiele mediów w Gruzji, gdzie homoseksualizm jest w dalszym ciągu stygmatyzowany, wywołując falę krytyki ze strony organizacji działających na rzecz praw homoseksualistów.

Zobacz także
Komentarze (26)
Gruzja: filmowali znanych homoseksualistów, żeby ich szantażować
Zaloguj się
 • semantyczne_naduzycie

  Oceniono 42 razy 32

  Czyli agent Tomek dla dobra IV Rzeszy podrywał i facetów? ;) :)

 • maaac

  Oceniono 35 razy 29

  Saakaszwili najlepszym przyjacielem Lecha Kaczyńskiego wiec nie ma się czemu dziwić.
  Zaczynam się zastanawiam czy wobec coraz częstszych oskarżeń PiSu o co najmniej "pożyteczną idiotowatość" względem Kremla, kretyński atak Gruzji na PRAGNĄCE tego wojska Rosji nie były objawem tego samego.

 • jamj

  Oceniono 34 razy 24

  Agencik Tomcio i CBAsiątka stosowali podobne metody, a być może stosują nadal...

 • w.zboralski

  Oceniono 30 razy 18

  Więc wiemy już dlaczego burak (a nie kartofel...) Lech Kaczyński tak był zakochany w Gruzji: szefowie obu krajów, Polski i Gruzji mieli podobnego pie...a - niewnawiść do gejów...

 • halinnka.beauty

  Oceniono 17 razy 13

  niczym nasze CBA i stąd tak wielka sympatia do Saakaszwilego

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 14 razy 10

  w Wietnamie CIA miało taki pokój w burdelu gdzie filmowano żołnierzy polskich w akcji,potem w Polsce szantażem zmuszono ich do współpracy ,jeden z nich jest (co prawda dla niewielu) - bohaterem .Rozumni Polacy mają go za zdrajce

 • faustxyz

  Oceniono 11 razy 9

  Coraz lepiej widać jakiego godnego pogardy kumpla miał mały Prezydent pis-talibów, a tak był zachwycony swoim dużym kolesiem. Congratulations, dobór kumpli wszystko mówi o człowieku. Pisiaczkom pewnie się to podoba, to ich metody, swój do swego lgnie...

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego ukrywacie że zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w Gruzji na przełomie 2012/3 była amnestia, min. dla 200 politycznych, wprowadzona już w życie mimo sprzeciwu prezydenta M. Sakaszwili. Wobec sabotażu MS stosowny akt prawny został z opóźnieniem podpisany przez osobę wskazaną w konstytucji (przewodniczący parlamentu?)

 • wmc-33

  Oceniono 12 razy 8

  Stalinowskie metody ludzi Największego Sojusznika naszego Najlepszego Prezydenta? To musi być prowokacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje