Spektakularne włamanie do banku w Berlinie. Złodzieje wykopali tunel

15.01.2013 14:24
Bank w Steglitz-Zehlendorf, na który dokonano napadu

Bank w Steglitz-Zehlendorf, na który dokonano napadu (Fot. za Meyerfotos / YouTube)

Nieznani sprawcy włamali się w poniedziałek nad ranem do jednego z berlińskich banków w dzielnicy Steglitz-Zehlendorf. Do środka dostali się przez wykopany przez nich 30-metrowy tunel. W trakcie kopania zburzyli m.in. dwie betonowe ściany, na które się natknęli. Napad musiał być przygotowywany od dawna, a policja nie ma żadnych podejrzanych.
W ścianie pobliskiego podziemnego garażu wykuli 30-metrowy tunel, którym dostali się do skarbca banku. W skarbcu z kolei zrabowali kosztowności ze 100 skrytek sejfowych. Policja nie podała, co dokładnie padło łupem złodziei. Wiadomo natomiast, że dla zatarcia śladów rabusie podłożyli ogień. Dlatego najpierw na miejsce przestępstwa przyjechała straż pożarna.

Jak podaje publiczna stacja radiowo-telewizyjna RBB, w podziemnym garażu nikt nie zauważył budowy tunelu, ponieważ poszczególne miejsca parkingowe odgrodzone są tam specjalnymi bramami.

Nie pierwszy taki napad w tej bogatej dzielnicy

Zamożna zachodnioberlińska dzielnica Steglitz-Zehlendorf była wielokrotnie miejscem spektakularnych napadów na banki i porwań zakładników. Jeszcze na krótko przed świętami Bożego Narodzenia uzbrojony mężczyzna wtargnął do jednego z tamtejszych banków i wziął zakładnika. Dopiero po dziewięciu godzinach policji udało się przekonać napastnika, by się poddał.

Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń tego typu był napad na filię Commerzbanku w 1995 r. Sześciu mężczyzn wzięło wtedy 16 zakładników. Podobnie jak teraz uciekli przez wykopany przez siebie tunel. Zostali jednak ujęci i skazani.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Zobacz także
Komentarze (28)
Zaloguj się
 • pislamabad

  0

  Benny , Kield i Egon ZNOWU W FORMIE!! I jak zwykle...złapią Egona

 • dzionkastu

  Oceniono 1 raz 1

  oni by sie przydali w Warszawie do pomocy przy budowie Metra...Fachowcy

 • dzionkastu

  0

  ot i wiarygodnosc Gazety.pl
  w zadnej relacji ani telewizyjnej a we wiadomosciach w gazetach np.BZ nie ma podanej wiadomosci ze okradziono 100 skrytek no ale pismaki z Gazety.pl wiedza lepiej o Berlinskiej Polzii i niemieckich dziennikarzy

 • assvalon

  0

  To chyba następny taki napad w Berlinie. Wcześniej, tuż po premierze filmu "Angielska robota" złodzieje praktycznie odtworzyli cały zamach pokazany w tej produkcji. Być może Ci Niemcy za dużo się naoglądali tego filmu.

 • wmc-33

  Oceniono 2 razy 2

  Rabusie uciekli, ale tunel wpadł w ręce policji. Lepszy rydz niż nic.

 • poljack

  Oceniono 2 razy -2

  Debile czyli "ludzie" którzy tu piszą może mają dowód osobisty ale ich inteligencja jest na poziomie 5-cio latka .
  Myślicie że w Niemczech napady kradzieże to ewenement na skalę światową otóż nie niczym nie ustępują Europie a może że nawet przewodzą niestety w tej niechlubnej statystyce.

 • jagger2009

  Oceniono 1 raz 1

  niemcy sa expertami w kopaniu super tuneli wiemy to z czasow muru Berlinskiego gdzie wlasnie kopano tunele aby zie przemieszczac z wschdu na zachod mam nadzieje ze im sie udalo a bank? jeszcze nie ma tak aby jakikolwiek bank byl stratny zwlaszcza po napadach

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 3

  ....Napad musiał być przygotowywany od dawna....
  ------------------
  To w końcu napad, czy włamanie?
  To dość odkrywcze spostrzeżenie. Patrząc jak budowane jest metro to 30 metrowy tunel musieli kopać latami.

 • jamj

  Oceniono 4 razy 2

  Cholera! Czego to ludzie z nudów nie robią?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje