Polacy pomogli schwytać kolejnego groźnego terrorystę w Afganistanie

Polscy komandosi w prowincji Ghazni podczas akcji w styczniu 2012 r.

Polscy komandosi w prowincji Ghazni podczas akcji w styczniu 2012 r. (Fot. PKW Afganistan)

Polscy komandosi i afgańscy antyterroryści schwytali mułłę Saeeda Rahmana. To kolejny groźny przestępca, który znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów w Afganistanie - podaje PKW Afganistan.
Saeed Rahman został zatrzymany w nocy z 10 na 11 stycznia br. Żołnierze ze Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego zabezpieczali operację afgańskich komandosów. Realizację zadania umożliwiły informacje dostarczone przez służbę wywiadu wojskowego.

Organizował porwania i zamachy na żołnierzy

Jak podaje PKW Afganistan, terrorysta w momencie zatrzymania był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Mułła szybko został przekazany afgańskim siłom bezpieczeństwa.

Rahman był poszukiwany już od dłuższego czasu przez żołnierzy wojsk koalicyjnych i policję afgańską. Afgańczyk odpowiedzialny jest m.in. za porwania i przygotowywanie zamachów z użyciem IED (Improvised Explosive Device) na wojska koalicyjne i afgańskie siły bezpieczeństwa w dystryktach Ghazni i Deh Yak.

Kolejna udana akcja polskich żołnierzy XII zmiany

Zatrzymanie Rahmana to kolejny sukces żołnierzy XII zmiany Polskiego Kontyngentu i szkolonych przez nich afgańskich sił bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu udało im się zatrzymać sześciu rebeliantów, z czego dwóch figurowało na listach najbardziej poszukiwanych terrorystów w Afganistanie.

Jednym z nich był mułła Abdul Kabira, uznawany za najgroźniejszego terrorystę we wschodnim Afganistanie. Był poszukiwany m.in. za zamachy na wojska koalicyjne - w tym Polaków - rozboje, wymuszenia, porwania dla okupu.

W wyniku wspólnych operacji Polaków i Afgańczyków znaleziono też i zniszczono półtorej tony materiałów wybuchowych oraz kilkadziesiąt skrzynek z amunicją i broń.

Zobacz także
 • Afganistan, prowincja Gelan Komandosi zabili terrorystę odpowiedzialnego za śmierć Polaków w Afganistanie
 • Polacy w Afganistanie Afganistan: polscy żołnierze zatrzymali groźnych terrorystów
Komentarze (50)
Polacy pomogli schwytać kolejnego groźnego terrorystę w Afganistanie
Zaloguj się
 • arche556

  Oceniono 25 razy 17

  Ileż musiało upłynąć czasu. Ilu musialo zginąć i zostać rannych naszych żołnierzy, zanim został odbudowany nasz wywiad wojskowy. Panie Maciarewicz ma pan krew na rękach naszych żołnierzy i cywili. Pańska komisja smoleńska to ucieczka przed odpowiedzialnością.

 • mikelondon

  Oceniono 29 razy 13

  Ściągnijmy chłopaków do Polski - też mamy kilku groźnych mułłów do schwytania. Mułłę Rydzyka, Mułłę Dziwisza, Mułłę Sławoja "Flaszkę" Głódzia... Możemy ich wydać Afgańczykom :) A co - trochę zabawy im się przyda :)

 • carloresina2

  Oceniono 23 razy 7

  Czytałem kiedyś jak dzielni żołnierze niemieccy łapali nieletnich terrorystów na ulicach Warszawy. Z tego co wiem Niemcy czuli się u siebie. co czuja tzw. Polscy Żołnierze u siebie w Afganie?

 • maniakon

  Oceniono 13 razy 5

  a najzabawniejsze ze ten cyrk kosztuje polskiego podatnika kilka miliardow rocznie za ktore moznaby wykonac tysiace operacji ratujacych zycie i zdrowie w kraju np. dzieci lub zaplacic za drogie leki dla ludzi z powaznymi chorobami typu rak czy stwardnienie rozsiany a marnuje sie ta kase na obcych mimo ze wplacaja podatki osoby z rodzin w czlonkami w potrzebie

 • maniakon

  Oceniono 11 razy 5

  ciekawe kiedy zlapia tego najgrozniejszego Barracka Ben Obamme co kreci calym tym cyrkiem za nasze pieniadze

 • marekolechnowicz

  Oceniono 15 razy 5

  czytając nagłówek, skłonny byłem pomyśleć, że zatrzymany miał przy sobie 3 gramy marihuaniny, W Polsce taki człowiek nazywa się gangster, groźny przestępca, w krajach arabskich, terrorysta

 • calli

  Oceniono 16 razy 4

  Towarzysz Dr Jan Kulczyk i zarząd korporacji handlarzy bronią Bumar pozdrawiają dzielnych najemników w polskich mundurach mordujących ludzi dla jeszcze większych zysków naszych i kolegów naszych! By żyło się lepiej! Jebać frajerów! :)

 • myszykiszek

  Oceniono 6 razy 4

  Oby tylko nie zabrali go do Wałcza, bo też się rozpłynie i znowu będzie wstyd...

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13209728,Przestepca_w_kajdanach_uciekl_z_konwoju__Policyjna.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje