Polacy pomogli schwytać kolejnego groźnego terrorystę w Afganistanie

15.01.2013 14:03
Polscy komandosi w prowincji Ghazni podczas akcji w styczniu 2012 r.

Polscy komandosi w prowincji Ghazni podczas akcji w styczniu 2012 r. (Fot. PKW Afganistan)

Polscy komandosi i afgańscy antyterroryści schwytali mułłę Saeeda Rahmana. To kolejny groźny przestępca, który znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów w Afganistanie - podaje PKW Afganistan.
Saeed Rahman został zatrzymany w nocy z 10 na 11 stycznia br. Żołnierze ze Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego zabezpieczali operację afgańskich komandosów. Realizację zadania umożliwiły informacje dostarczone przez służbę wywiadu wojskowego.

Organizował porwania i zamachy na żołnierzy

Jak podaje PKW Afganistan, terrorysta w momencie zatrzymania był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Mułła szybko został przekazany afgańskim siłom bezpieczeństwa.

Rahman był poszukiwany już od dłuższego czasu przez żołnierzy wojsk koalicyjnych i policję afgańską. Afgańczyk odpowiedzialny jest m.in. za porwania i przygotowywanie zamachów z użyciem IED (Improvised Explosive Device) na wojska koalicyjne i afgańskie siły bezpieczeństwa w dystryktach Ghazni i Deh Yak.

Kolejna udana akcja polskich żołnierzy XII zmiany

Zatrzymanie Rahmana to kolejny sukces żołnierzy XII zmiany Polskiego Kontyngentu i szkolonych przez nich afgańskich sił bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu udało im się zatrzymać sześciu rebeliantów, z czego dwóch figurowało na listach najbardziej poszukiwanych terrorystów w Afganistanie.

Jednym z nich był mułła Abdul Kabira, uznawany za najgroźniejszego terrorystę we wschodnim Afganistanie. Był poszukiwany m.in. za zamachy na wojska koalicyjne - w tym Polaków - rozboje, wymuszenia, porwania dla okupu.

W wyniku wspólnych operacji Polaków i Afgańczyków znaleziono też i zniszczono półtorej tony materiałów wybuchowych oraz kilkadziesiąt skrzynek z amunicją i broń.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  Oceniono 7 razy 1

  Naiwne mośki z Jüdischer Ordnungsdienst też się cieszyły. Do czasu.

 • odpalicmundurowegosmiecia

  Oceniono 3 razy 1

  A czy naiwne polaczki konsultowały sie z asami CIA takim jak ten ??? - www.youtube.com/watch?v=eAKWetSl7JU

 • habemus_papam666

  Oceniono 7 razy 3

  Moim idolem wśród naiwniaczków polaczków jest pisowki generałek polko -gdy takie coś stało na czele rzekomo elitarnej , najlepszej polskiej jednostki grom to ja nie mam już więcej pytań...

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 13 razy 3

  Pięknie!
  I pomysleć, że to za moje pieniązki. Jestem szczęśliwy kochani, bo czuję moc swoich pieniązków.
  Zawsze chciałem sponsorować wojny i płacić emerytury mordercom. Jeszcze raz dziękuje wszystkim świętojebliwym szmalcownikom bo chyba bankierom nie muszę. Oni zawsze byli jebliwi na mój hajs. Np taki hiler ku...ł demokrację na ładnychplakietkach i medalikach, a chociażby takie pezetpeeroki sprzedawały mi kable na chinch w Pevexach i ocet w sklepach spożywczych. To też było piekne, bo generalnie życie jest piękne. W obronie płodu wyjdę na ulicę. JA cenię pokój. U Arystotelesa jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. No ale żyjemy w świecie poku...onych szmalcowników szatana.

 • polskiesluzbyspecjalnejtroski

  Oceniono 12 razy 2

  Buhahaha kit dla naiwniaków - polskich niedouczonych przygłupów !! Co na to wszystko żubżyk brandzluje sie nadal nad forum GW aby ludzi mówiących prawdą zgłaszać do prokuratury jak za czasów stalinowskich ???

 • eurosmapper

  Oceniono 8 razy 2

  A ten ciołek kapitan "Jacek mały fiutek, ja wam dam morderców, do sadu Polacy" już tu jest?

  Tak? To juz sciagam spodnie...

 • maniakon

  Oceniono 13 razy 5

  a najzabawniejsze ze ten cyrk kosztuje polskiego podatnika kilka miliardow rocznie za ktore moznaby wykonac tysiace operacji ratujacych zycie i zdrowie w kraju np. dzieci lub zaplacic za drogie leki dla ludzi z powaznymi chorobami typu rak czy stwardnienie rozsiany a marnuje sie ta kase na obcych mimo ze wplacaja podatki osoby z rodzin w czlonkami w potrzebie

 • calli

  Oceniono 16 razy 4

  Towarzysz Dr Jan Kulczyk i zarząd korporacji handlarzy bronią Bumar pozdrawiają dzielnych najemników w polskich mundurach mordujących ludzi dla jeszcze większych zysków naszych i kolegów naszych! By żyło się lepiej! Jebać frajerów! :)

 • maniakon

  Oceniono 11 razy 5

  ciekawe kiedy zlapia tego najgrozniejszego Barracka Ben Obamme co kreci calym tym cyrkiem za nasze pieniadze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje