Szwecja: Sprzątaczka porwała pociąg; uderzyła w budynek mieszkalny

15.01.2013 11:49
Prowadzony przez sprzątaczkę pociąg uderzył w dom przy torach

Prowadzony przez sprzątaczkę pociąg uderzył w dom przy torach (Fot. JONAS EKSTRÖMER AP)

20-letnia sprzątaczka podejrzana jest o uprowadzenie w nocy pociągu pod Sztokholmem. Prowadzona przez nią kolejka nie zatrzymała się na ostatniej stacji w miejscowości Saltsjoebaden, wypadła z torów i uderzyła w dom wielorodzinny.
Kobieta jest poważnie ranna. Służby ratownicze miały trudności z wydostaniem jej z pokiereszowanego składu. W pociągu nie było pasażerów.

- Pociąg został nielegalnie pobrany z garażu - powiedział Tomas Hedenius z firmy Arriva obsługującej podmiejską kolejkę. Według niego pociągi uruchamiane są za pomocą klucza. Trwają wyjaśnienia, w jaki sposób kobieta należąca do personelu sprzątającego mogła wejść w jego posiadanie oraz dlaczego uruchomiła pociąg.

W budynku przebywali ludzie

Ze wstępnego dochodzenia wynika, że kolejka musiała jechać ze znacznie większą prędkością niż zwykle. Pociąg przejechał 25 metrów poza torami i wykoleił się, uszkadzając elewację domu wielorodzinnego. - W budynku, o który rozbił się pociąg, przebywali ludzie. Nikt nie odniósł obrażeń - powiedział Ulf Lindgren ze sztokholmskiej policji.

Mieszkający nieopodal miejsca wypadku opowiadali szwedzkim mediom, że "w środku nocy usłyszeli jakby samolot uderzył w dom". Władze regionu sztokholmskiego ogłosiły sprawdzenie procedur bezpieczeństwa w pociągach. Saltsjoebaden w gminie Nacka pod Sztokholmem, gdzie doszło do wypadku, to znana miejscowość uzdrowiskowa.Zobacz także
Komentarze (61)
Zaloguj się
 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 3

  Szwedzkie sprzątaczki i tak jeżdżą lepiej niż Koleje Śląskie

 • zgr-edo

  Oceniono 5 razy 3

  Polka ?

 • kichchi

  Oceniono 4 razy 0

  szweckie koleje-lokomotywa z lat 50 tych, wagony nie nadawały by sie nawet do najgorszego składu TLK, brak zapory na końcu torów i nadzoru nad taborem. nie narzekajmy na nasze PKP

 • johnny-kalesony

  Oceniono 1 raz 1

  O sprzątaczkach, które mogły rządzić państwem już co nieco niegdyś słyszeliśmy, atoli o takich, które specjalizują się w porywaniu składów szynowych - jeszcze nie ... Niewątpliwie mamy tutaj do czynienia z nowym zjawiskiem natury socjologicznej.

 • nex_us

  Oceniono 2 razy 0

  Szwecja...

 • archeus_pl

  Oceniono 5 razy 3

  Pewnie pół życia marzyła o kolejce zdalnie sterowanej.Ale tatuś ciągle tłumaczył,że ta zabawa nie jest dla dziewczynek.Kupiła sobie komputer,zapuściła na nim Trainz Railroad Simulator i już.Może jakby więcej czasu poćwiczyła w symulatorze to by nie było kraksy.
  No i czy przypadkiem nie jest z Polski?Bo taka wykolejona.A może przypadkiem miała polskich przodków(oby nie tyłków). Węszę, że nieszczęśliwie zakochała się w starym szwedzie,który ją rzucił i uciekł do uzdrowiska .A ona postanowiła się zemścić .Z braku środków do życia podjęła pracę sprzątaczki ,a to otworzyło jej drogę do uprawiania amatorskiej jazdy kolejowej.W sumie dobrze ,że nie poleciała na miotle.Tylko tak nowocześnie.Podziwiam Ciebie sprzątaczko ujeżdżająca pociągi.I gdyby nie ta kraksa,byłabyś moim nowym idolem.Wspieram Ciebie duchowo,nie załamuj się w więzieniu będzie dość czasu na opanowanie symulatora.I kto wie co się jeszcze zdarzy i dokąd zajedziesz.A czuję,że daleko.......to raczej nie.

 • eldemon

  Oceniono 5 razy 5

  To pewnie była Polka, która już miała dość wyzysku w Szwecji i chciała wrócić do wolnego od kryzysu kraju mlekiem i miodem płynącym!

 • ebeb1

  Oceniono 4 razy 4

  Bo kto normalny buduje dom na końcu linii kolejowej.

 • mariusz2010

  Oceniono 3 razy 3

  Zaszalała sobie. Gdyby nie dom, to kto wie, dokąd by zajechała. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje