Szwecja: Sprzątaczka porwała pociąg; uderzyła w budynek mieszkalny

15.01.2013 11:49
Prowadzony przez sprzątaczkę pociąg uderzył w dom przy torach

Prowadzony przez sprzątaczkę pociąg uderzył w dom przy torach (Fot. JONAS EKSTRÖMER AP)

20-letnia sprzątaczka podejrzana jest o uprowadzenie w nocy pociągu pod Sztokholmem. Prowadzona przez nią kolejka nie zatrzymała się na ostatniej stacji w miejscowości Saltsjoebaden, wypadła z torów i uderzyła w dom wielorodzinny.
Kobieta jest poważnie ranna. Służby ratownicze miały trudności z wydostaniem jej z pokiereszowanego składu. W pociągu nie było pasażerów.

- Pociąg został nielegalnie pobrany z garażu - powiedział Tomas Hedenius z firmy Arriva obsługującej podmiejską kolejkę. Według niego pociągi uruchamiane są za pomocą klucza. Trwają wyjaśnienia, w jaki sposób kobieta należąca do personelu sprzątającego mogła wejść w jego posiadanie oraz dlaczego uruchomiła pociąg.

W budynku przebywali ludzie

Ze wstępnego dochodzenia wynika, że kolejka musiała jechać ze znacznie większą prędkością niż zwykle. Pociąg przejechał 25 metrów poza torami i wykoleił się, uszkadzając elewację domu wielorodzinnego. - W budynku, o który rozbił się pociąg, przebywali ludzie. Nikt nie odniósł obrażeń - powiedział Ulf Lindgren ze sztokholmskiej policji.

Mieszkający nieopodal miejsca wypadku opowiadali szwedzkim mediom, że "w środku nocy usłyszeli jakby samolot uderzył w dom". Władze regionu sztokholmskiego ogłosiły sprawdzenie procedur bezpieczeństwa w pociągach. Saltsjoebaden w gminie Nacka pod Sztokholmem, gdzie doszło do wypadku, to znana miejscowość uzdrowiskowa.Zobacz także
Komentarze (61)
Szwecja: Sprzątaczka porwała pociąg; uderzyła w budynek mieszkalny
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 202 razy 186

  I znowu bezmyślność, brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na dro... A, sorry, to nie ta sprawa...
  --
  parada karzełków

 • sthml

  Oceniono 122 razy 112

  Kryzys wymusza podnoszenie kwalifikacji zawodowych za wszelka cenę.....

 • ukos

  Oceniono 105 razy 91

  Gdyby na trasie był fotoradar, to by jechała wolniej.

 • swan_ganz

  Oceniono 64 razy 52

  może chciała na jakąś myjnie tym pociągiem skoczyć?

 • wujaszek_joe

  Oceniono 54 razy 44

  Kobiety nie potrafią parkować pociągów :)

 • jamj

  Oceniono 49 razy 43

  Maszynista zostawił klucz w "stacyjce". Sprzątaczka wycierając kurze zahaczyła o klucz, lokomotywa odpaliła i pooooszło...

 • chmurzysko

  Oceniono 54 razy 42

  Autor artykulu mogby napisac go rzetelnie i podac miedzy innymi informacje, ze owa 20 letnia sprzataczka miala uprawnienia do prowadzenia pociagow.

 • kanalizatorio

  Oceniono 34 razy 30

  Mieszkający nieopodal miejsca wypadku opowiadali szwedzkim mediom, że "w środku nocy usłyszeli jakby samolot uderzył w dom".
  ... albo pociąg??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje