Nowak ws. fotoradarów: Mogliśmy to lepiej rozegrać. Ale jestem gotów do batalii

15.01.2013 09:13
- Mogliśmy to lepiej rozegrać, ale to nie partia szachów. Nie chodzi o to, czy Sławek Nowak ma dobre samopoczucie, czy nie. To, że paru celebrytom nie podobają się fotoradary czy opór części opinii publicznej - to można było przewidzieć. Jestem gotów do batalii. Tematu nie odpuszczę - zapewnił w RMF FM Sławomir Nowak.
- Podpisuję się pod tym, żeby posłowie, czyli tzw. immunitetowcy, też płacili mandaty z fotoradarów. Zrobimy to - obiecuje minister transportu. - Nikt z nas nie jest święty, ale doniesienia o tym, że z premierem przejechaliśmy z Gdańska do Warszawy w cztery godziny, są nieprawdziwe. Tak nie było. Tabloid nie pisze prawdy - dodaje.

Chodzi o publikacje "Faktu", który napisał, że w 2007 roku minister miał się chwalić, że przejechał z premierem trasę z Gdańska do Warszawy w cztery godziny.

"Lokalizacje fotoradarów gruntownie przemyślane"

Minister po raz kolejny tłumaczył się z Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego , który zakłada m.in. zwiększenie liczby fotoradarów w Polsce.

- W drodze konsultacji z ludźmi, dzięki specjalnej stronie internetowej ministerstwa, będziemy poprawiać ewentualne błędy w ustawieniu fotoradarów, ale tylko tych krajowych. Gminnych fotoradarów nie można na naszej stronie ocenić, bo gminne nam nie podlegają - mówił Nowak.

Ale zaznaczył: - Lokalizacja fotoradarów ustawionych przez Inspekcję Transportu Drogowego, czyli to, za co odpowiadają rząd i minister transportu, to są lokalizacje bardzo gruntownie przemyślane i zbadane również z Politechniką Krakowską co do racjonalności lokowania - mówił.

"Poświęcić czas na utarczki z celebrytami"

Znane w kraju osoby na okładce wczorajszego "Wprost" nawoływały: "Stop. Nie chcemy fotoradarów". Czyżby? "Fotoradary są potrzebne", "nie jestem przeciwko fotoradarom, jestem przeciwko wymuszaniu pieniędzy" - mówiły Gazeta.pl osoby, które pojawiły się w materiale tygodnika.

Nowak też odniósł się do publikacji.

- Na jednej szali jest bezpieczeństwo i życie ludzkie, a na drugiej właśnie utarczki z celebrytami i czasami lepiej właśnie jest się poświęcić na utarczki z celebrytami - mówił.

Zobacz także
Komentarze (348)
Zaloguj się
 • zelenyles

  0

  Nie mogę patrzeć na tą machę Judasza,,,,,,,,, POwyginani w przyszłych wyborach kaput.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk,Rostowski i Nowak to najwięksi skubacze ludzi-oni wcale nie mają wstydu i honoru to buraki.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy -2

  gałosowaliście na Tuska i PO to teraz macie,trzeba było głosować na PIS.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Tu nie ma co rozgrywać .Zacznijcie myśleć jak usprawnić i polepszyć przepustowość dróg i likwidować miejsca niebezpieczne a nie jak z obywatela wydębić jeszcze więcej kasy.!

 • jurakuz

  Oceniono 2 razy 2

  nowak śmiecu wszyscy wiemy o co ci chodzi gnoju zbierasz na to aby twe dzieci nie musiały pracować

 • best.bacha191

  Oceniono 4 razy 0

  Fotoradar "zlapie" tylko tego, kto lamie przepisy i jezdzi jak wariat. Prawidlowo jadacy nie zasili kasy!!! Po co wiec ta "burza" w sprawie fotoradarow? Przerazajace, ze niezadowolonych z fotoradarow jest w naszym kraju tak wielu...

 • igor06

  Oceniono 2 razy 0

  Żaden uczestnik ruchu drogowego oprócz pojazdów uprzywiljowanych powinien mieć równe prawa i obowiązki.
  Naruszenie przepisów o ruchu drogowym winno być skutecznie egzekwowane tj kara powinna być nieuchronna.
  Kierowca o tym musi wiedzieć. Brawurowa jazda jest powszechna na polskich drogach i stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa. Istniejąca wrzawa wokół fotoradarów bezpieczeństwa nie poprawi.

 • 11wojtek

  Oceniono 2 razy 2

  Po pierwsze należy nauczyć Społeczeństwo szacunku do ustanowionego prawa. Ale to prawo muszą przestrzegać wszyscy, bez wyjątku.
  Jeżeli przykład płynie z góry (np. "fajnie się jechało" - cytat z Pana Kurskiego, albo nie wykonam wyroku sądu bo się z nim nie zgadzam), to niech wszyscy politycy nie dziwią się, że mało kto respektuje przepisy. Fotoradary to nie jest rozwiązanie Panie Nowak

 • oko.demona

  0

  fotoradary na kolej. Tam też jest niebezpiecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje