Nowak ws. fotoradarów: Mogliśmy to lepiej rozegrać. Ale jestem gotów do batalii

Sławomir Nowak, minister transportu

Sławomir Nowak, minister transportu (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

- Mogliśmy to lepiej rozegrać, ale to nie partia szachów. Nie chodzi o to, czy Sławek Nowak ma dobre samopoczucie, czy nie. To, że paru celebrytom nie podobają się fotoradary czy opór części opinii publicznej - to można było przewidzieć. Jestem gotów do batalii. Tematu nie odpuszczę - zapewnił w RMF FM Sławomir Nowak.
- Podpisuję się pod tym, żeby posłowie, czyli tzw. immunitetowcy, też płacili mandaty z fotoradarów. Zrobimy to - obiecuje minister transportu. - Nikt z nas nie jest święty, ale doniesienia o tym, że z premierem przejechaliśmy z Gdańska do Warszawy w cztery godziny, są nieprawdziwe. Tak nie było. Tabloid nie pisze prawdy - dodaje.

Chodzi o publikacje "Faktu", który napisał, że w 2007 roku minister miał się chwalić, że przejechał z premierem trasę z Gdańska do Warszawy w cztery godziny.

"Lokalizacje fotoradarów gruntownie przemyślane"

Minister po raz kolejny tłumaczył się z Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego , który zakłada m.in. zwiększenie liczby fotoradarów w Polsce.

- W drodze konsultacji z ludźmi, dzięki specjalnej stronie internetowej ministerstwa, będziemy poprawiać ewentualne błędy w ustawieniu fotoradarów, ale tylko tych krajowych. Gminnych fotoradarów nie można na naszej stronie ocenić, bo gminne nam nie podlegają - mówił Nowak.

Ale zaznaczył: - Lokalizacja fotoradarów ustawionych przez Inspekcję Transportu Drogowego, czyli to, za co odpowiadają rząd i minister transportu, to są lokalizacje bardzo gruntownie przemyślane i zbadane również z Politechniką Krakowską co do racjonalności lokowania - mówił.

"Poświęcić czas na utarczki z celebrytami"

Znane w kraju osoby na okładce wczorajszego "Wprost" nawoływały: "Stop. Nie chcemy fotoradarów". Czyżby? "Fotoradary są potrzebne", "nie jestem przeciwko fotoradarom, jestem przeciwko wymuszaniu pieniędzy" - mówiły Gazeta.pl osoby, które pojawiły się w materiale tygodnika.

Nowak też odniósł się do publikacji.

- Na jednej szali jest bezpieczeństwo i życie ludzkie, a na drugiej właśnie utarczki z celebrytami i czasami lepiej właśnie jest się poświęcić na utarczki z celebrytami - mówił.

Zobacz także
 • Fotoradar/Tomasz Sekielski Sekielski: W sprawie fotoradarów PO wykazuje się hipokryzją. Robi w konia wyborców
Komentarze (348)
Nowak ws. fotoradarów: Mogliśmy to lepiej rozegrać. Ale jestem gotów do batalii
Zaloguj się
 • sprocket74

  Oceniono 331 razy 205

  Pierdu, pierdu - ministrze Nowak. Chodzi o kasę i choćbyś się publicznie biczował to nikt rozsądny ci nie uwierzy.

  Zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że "lokalizacja fotoradarów została gruntownie przemyślana" - ustawiono je tak aby przynosiły jak największe zyski.

 • tot14

  Oceniono 287 razy 155

  Nazywanie UKRYTEGO PODATKU (wpływy z mandatów na 2013 r. maja wynieść 1 500 000 000,00 zł. wg założenia ROSTOWSKIEGO) POPRAWĄ BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH jest PARSZYWYM KŁAMSTWEM !!! CZY również POLICJA w swoich statystykach ZAŁOŻYŁA SPADEK WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH z takim rozmachem w 2013 r. , co ROSTOWSKI wpływy z mandatów? CZYM się różni ZWIĘKSZENIE KAR DLA KIEROWCÓW od ZWIĘKSZENIA KAR DLA PRZESTĘPCÓW??? PRZECIEŻ ta sama P L A T FO R M A (partia liberalna) protestuje przeciwko ZAOSZCZENIU KAR DLA PRZESTĘPCÓW argumentując, że w ten sposób nie ZWIĘKSZY SIĘ BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO!!! TO O CO CHODZI???? CHODZI O KASĘ !!!!!!!!! W 2012 r. wpływy z mandatów wyniosły 35 000 000 zł. W 2013 r. ROSTOWOSKI założył w budżecie 1 500 000 000 zł. PLATFORMA OBYWATELSKA ŁUPI KOGO SIĘ DA, a NAJŁATWIEJ KIEROWCÓW!!!!

 • badziewiak66

  Oceniono 218 razy 140

  Batalii ? Jakiej batalii ? Wprowadzanie represyjnych przepisów to przedmiot batalii ?. No i wyszło szydło z worka. Trudno się dziwić , ze państwo w takim stanie, kiedy rząd prowadzi wojnę z obywatelami. My też ci Nowak nie odpuścimy , możesz być pewny. Za pogardę i lekceważenie opinii publicznej słono zapłacisz.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 179 razy 129

  Arogancja Pana Ministra przewyzszyla ta komunistyczna.
  I graniczy z pogarda dla spoleczenstwa.

 • kawabis

  Oceniono 153 razy 117

  Panie Nowak (ministrze mi jakoś do pana nie pasuje) wysłali pana do Lisa by wciskał pan ciemnotę i odwracał uwagę od głównego celu foto-radarów, czyli kasy do budżetu. Niestety w tej roli pan się nie sprawdził. Pana zagranie z książką matki, która straciła dziecko było żenujące i na poziomie gimnazjalisty. Argument, że Policja chciała przekazać obsługę fotek z radarów bo uważała, że ITD będzie skuteczniejsza jest śmieszna. Policja nie chciała tego robić bo koszty i osobowe i materialne były dla Policji za wysokie. Ze służby byli wyłączeni dzielnicowi robiący za listonoszy, a ich rola jest inna. Zagranie typu Kaczyński że wy stoicie tam gdzie życie a przeciwnicy tam gdzie śmierć to już qrestwo w czystej postaci. Jedyne co pan powiedział prawdziwego to że nie jest pan ekspertem od transportu, ale z racji PR to był też błąd, mimo, że stwierdził pan coś o czym i tak wszyscy wiedzą. Lis ma u mnie ogromnego plusa, za ten program, tylko czy to chwilowy przebłysk, czy zaczyna rokować na przyszłość.

 • tirinti

  Oceniono 157 razy 105

  Koleś sam przejechał w 4 godziny trasę, którą zgodnie z przepisami można przejechać w minimum ponad 5 godzin. Tak więc sam jeździ z normalną prędkością a innych chce karami zmuszać do wleczenia się.
  Pewnie później będzie pomykał i wszystkich wyprzedzał i śmiał się, że inni tak nie mogą, bo nie są POsłami.

 • kura_killa

  Oceniono 94 razy 60

  Jakim będę piratem jak za sto zł więcej będę mógł łamać przepisy do woli??

 • bilko78

  Oceniono 89 razy 57

  Polecam rozmowę Nowaka z Lisem choć trudno nazwać rozmową wypowiedzi kogoś kto nawet nie potrafi odpowiedzieć na ani jedno pytanie. Merytorycznie Lis zniszczył Nowaka i całą PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje