Owsiak na korytarzu do Terlikowskiego: Dlaczego pan mnie nienawidzi? [WIDEO]

Wczoraj wieczorem doszło do krótkiego spotkania Jerzego Owsiaka z Tomaszem Terlikowskim. Publicysta Frondy w dniu 21. finału WOŚP napisał o Orkiestrze, że ?wielkie zło przybiera czasem maskę wielkiego dobra, a realnie dobre akcje czy działania powodowane dobrymi intencjami służą złu?.
Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze m.in. na pomoc ludziom starszym. W grudniu ubiegłego roku Jerzy Owsiak powiedział: "Eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach". Ta wypowiedź wzbudziła dużą dyskusję. Także Episkopat zajął stanowisko, w którym skrytykował Owsiaka.

- Nie jestem i nigdy nie byłem za eutanazją, ale zadaję pytania. Bo widzę ludzkie cierpienie. Seniorzy mają problem z opieką zdrowotną. Dyskusja jest ważna, trzeba mieć odwagę mówić o dylematach człowieka - mówił Jerzy Owsiak odnosząc się do krytycznych reakcji na jego słowa.

Terlikowski w niedzielnym artykule we Frondzie przypomniał wypowiedź szefa WOŚP i oceniając go, napisał: Jerzy Owsiak świadomie i dobrowolnie opowiedział się po stronie "cywilizacji śmierci".

Przypadkowe spotkanie

W poniedziałek obaj - Owsiak i Terlikowski - zaproszeni byli do dwóch różnych programów TVN24. Owsiak był o 19.26 gościem "Faktów po faktach". Gdy wychodził ze stacji, w foyer wpadł na Terlikowskiego zaproszonego na 20 do "Kropki nad i".

- To pan tak, to pan? Dlaczego pan mnie tak nienawidzi? - zagadnął Owsiak.

- Ale ja pana wcale nie nienawidzę - odpowiedział redaktor naczelny "Frondy" i próbował tłumaczyć: - Ale czytał pan tekst? Dwie trzecie tekstu jest dobrze, jedna trzecia jest o eutanazji.

Owsiak nie dał się przekonać i odpowiedział: - Czytałem. Pan mi zarzuca zabijanie. Proszę pana! Wie pan, co trzeba? Rock and roll może tylko pana uratować. Niech pan poprosi rodziców, żeby pana puścili na Przystanek Woodstock. Niech pan ich poprosi i przyjedzie. Pan musi kochać ludzi.

- Ale ja kocham ludzi - oburzył się Terlikowski.

- Panu się tak wydaje, pan nie kocha ludzi - powtórzył Owsiak i odszedł.

- Eutanazja to jest nienawiść do ludzi. Może panu się wydaje, że eutanazja to jest miłość do ludzi, ale eutanazja to jest zabójstwo - mówił Terlikowski, gdy Owsiak znikał w drzwiach stacji.

To może być pouczające doświadczenie

Relację z przypadkowego spotkania pokazało "Szkło kontaktowe". Komentujący ją w studio Artur Andrus powiedział: - Jestem ciekaw, czy Tomasz Terlikowski pojedzie na Przystanek Woodstock. To i ja zapytam moich rodziców, może mi pozwolą.

Prowadzący program Tomasz Sianecki stwierdził: - To byłoby fantastyczne, ja byłem. Nie ma w tym nic ryzykownego i na miejscu pana Terlikowskiego bym tam pojechał. To bardzo ciekawe spotkanie z młodzieżą. To może być pouczające doświadczenie.

Zobacz także
 • Tomasz Terlikowski Terlikowski o Owsiaku i WOŚP: Wielkie zło przybiera czasem maskę wielkiego dobra
 • Barbara Labuda Labuda: Mam nadzieję, że Owsiak nie da się zastraszyć i zaszczuć
Komentarze (645)
Owsiak na korytarzu do Terlikowskiego: Dlaczego pan mnie nienawidzi? [WIDEO]
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 1358 razy 1060

  Owsiak pyta wprost dlaczego Terlikowski go nienawidzi, stawia trafna diagnozę, że ten nie kocha ludzi i jeszcze błyskotliwie doradza rock&rolla i dowcipnie zaprasza na Woodstock - jeśli to faktycznie spontaniczna reakcja, to Owsiak pokazał klasę.

  A Terlikowski jako "naczelny, niepokorny, wybitny" publicysta prawicowy nie potrafi nawet szybko ripostować, bełkocze o tekscie, o miłości do ludzi, ale widać, że w takiej krótkiej wymianie zdań do pięt Owsiakowi nie dorasta.

 • tani_dran

  Oceniono 741 razy 575

  Naprawdę nie da się zrobic w waszej gazecie chociaż jednego dnia bez Terlikowskiego? Już wolałem tę Siwiec.

 • okoni

  Oceniono 608 razy 512

  pan terlikowski ma naprawdę spory problem ze sobą . on ma jakiś tam pogląd na życie i uważa że tak mają żyć wszyscy , włącznie z obrazem na ścianie. a tu zonk , ludzie już przestali dawno sr.ać pod siebie ze strachu przed księdzem i dlatego ta specyficzna nerwowość u pana terlikowskiego podczas wywiadów. on po prostu nie może przeżyć że świat jest różny , inny , a przede wszystkim nie taki jak on chce.

 • jamj

  Oceniono 584 razy 490

  "Ale ja kocham ludzi - oburzył się Terlikowski."
  ====================================
  Jakiś "kochający inaczej" ten Terlikowski.
  A może to tak jak w tym kawale:
  Kanibal do kanibala:
  - Powiedz mi, dlaczego białasy uważają, że my nie lubimy ludzi?
  - Bo nie wiedzą co dobre...

 • bjuras

  Oceniono 519 razy 469

  Rodzice nie puszą Terlikowskiego na Przystanek Woodstock. Szczególnie ojciec. Ojciec Rydzyk.

 • archeus_pl

  Oceniono 493 razy 361

  Dobre,dobre.Owsiak nie daj się.
  No i ten garniturek i kolanka złączone i on gejów krytykuje buhahahaha.Przecież to gejoza jest.
  A tak nawiasem to szkoda było uwagi Owsiaka na takiego owsika.Im mniej się o czymś takim mówi tym lepiej.A rozmawiać to można z człowiekiem,a nie z katolickim modelem hybrydowym.

 • 55_latek

  Oceniono 367 razy 301

  Terlikowski po prostu wie lepiej niż inni wiedzą. Wierzy że wie lepiej i wiary zmieniać nie zamierza.

 • majestique

  Oceniono 355 razy 259

  Po co on sie wdaje w pogadanki z takim Trollikowskim? Trolli sie ignoruje a nie poswieca uwage.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje