Owsiak na korytarzu do Terlikowskiego: Dlaczego pan mnie nienawidzi? [WIDEO]

15.01.2013 09:08
Wczoraj wieczorem doszło do krótkiego spotkania Jerzego Owsiaka z Tomaszem Terlikowskim. Publicysta Frondy w dniu 21. finału WOŚP napisał o Orkiestrze, że "wielkie zło przybiera czasem maskę wielkiego dobra, a realnie dobre akcje czy działania powodowane dobrymi intencjami służą złu".
Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze m.in. na pomoc ludziom starszym. W grudniu ubiegłego roku Jerzy Owsiak powiedział: "Eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach". Ta wypowiedź wzbudziła dużą dyskusję. Także Episkopat zajął stanowisko, w którym skrytykował Owsiaka.

- Nie jestem i nigdy nie byłem za eutanazją, ale zadaję pytania. Bo widzę ludzkie cierpienie. Seniorzy mają problem z opieką zdrowotną. Dyskusja jest ważna, trzeba mieć odwagę mówić o dylematach człowieka - mówił Jerzy Owsiak odnosząc się do krytycznych reakcji na jego słowa.

Terlikowski w niedzielnym artykule we Frondzie przypomniał wypowiedź szefa WOŚP i oceniając go, napisał: Jerzy Owsiak świadomie i dobrowolnie opowiedział się po stronie "cywilizacji śmierci".

Przypadkowe spotkanie

W poniedziałek obaj - Owsiak i Terlikowski - zaproszeni byli do dwóch różnych programów TVN24. Owsiak był o 19.26 gościem "Faktów po faktach". Gdy wychodził ze stacji, w foyer wpadł na Terlikowskiego zaproszonego na 20 do "Kropki nad i".

- To pan tak, to pan? Dlaczego pan mnie tak nienawidzi? - zagadnął Owsiak.

- Ale ja pana wcale nie nienawidzę - odpowiedział redaktor naczelny "Frondy" i próbował tłumaczyć: - Ale czytał pan tekst? Dwie trzecie tekstu jest dobrze, jedna trzecia jest o eutanazji.

Owsiak nie dał się przekonać i odpowiedział: - Czytałem. Pan mi zarzuca zabijanie. Proszę pana! Wie pan, co trzeba? Rock and roll może tylko pana uratować. Niech pan poprosi rodziców, żeby pana puścili na Przystanek Woodstock. Niech pan ich poprosi i przyjedzie. Pan musi kochać ludzi.

- Ale ja kocham ludzi - oburzył się Terlikowski.

- Panu się tak wydaje, pan nie kocha ludzi - powtórzył Owsiak i odszedł.

- Eutanazja to jest nienawiść do ludzi. Może panu się wydaje, że eutanazja to jest miłość do ludzi, ale eutanazja to jest zabójstwo - mówił Terlikowski, gdy Owsiak znikał w drzwiach stacji.

To może być pouczające doświadczenie

Relację z przypadkowego spotkania pokazało "Szkło kontaktowe". Komentujący ją w studio Artur Andrus powiedział: - Jestem ciekaw, czy Tomasz Terlikowski pojedzie na Przystanek Woodstock. To i ja zapytam moich rodziców, może mi pozwolą.

Prowadzący program Tomasz Sianecki stwierdził: - To byłoby fantastyczne, ja byłem. Nie ma w tym nic ryzykownego i na miejscu pana Terlikowskiego bym tam pojechał. To bardzo ciekawe spotkanie z młodzieżą. To może być pouczające doświadczenie.

Zobacz także
Komentarze (645)
Zaloguj się
 • Andreas Friedhelm

  Oceniono 1 raz -1

  Z kretynami tak , niestety , bywa. Jestem ciężko chory , ale nie w tym rzecz. Wolałbym po stokroć umrzeć , niż być zdanym na wegetację i miłosierdzie gminy. Na Terlikowskim się świat nie kończy. Ja dopiero dzisiaj dowiedziałem się , że istnieje taki byt , jak Terlikowski. ... Bo Owsiaka znam od lat...

 • alinawaz35

  Oceniono 1 raz 1

  Takie spotkania powinny się zdarzać częściej.Łatwo pisać głupoty gdy się człowieka na oczy nie widzi ale takie spotkania....I jak tu się wytłumaczyć.BRAWO PANIE JERZY.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem nadal o co chodzi Owsiakowi. wygląda to tak, że Jurek Owsiak nie popiera eutanazji ale dopuszcza rozmowę o niej, czyli eutanazja mu nie wadzi. Trochę to hipokryzją zajeżdża.
  Co zaś do Woodstocku, tutaj nie mam nic przeciwko. Sam w młodości jeździłem do Jarocina, przebywając na festiwalu cały tydzień, byłem na wszystkich koncertach od dnia pankowego aż do finału. A jak się wyspałem po całonocnym koncercie to szedłem posłuchać muzyki na małą scenę a w niedzielę byłem na mszy świętej w jarocińskim kościele.. Fantastycznie wspominam tamten czas i dlatego uważam,że młodym nie powinno się tego odbierać czy zabraniać.

 • fjestis

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo często mam wrażenie, że w tym kraju głównym problemem jest wiara, czy też Kościół (ten katolicki, bo ma praktycznie monopol). Każdemu się coś wydaje, nie widzi realnej sytuacji, ale mu się wydaje. Może w końcu pora ten problem wyeliminować i zacząć budować normalny kraj?

 • vonspr63

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego w kontekście eutanazji nikt nie podaje przykładów chociażby takich jak te:
  Żołnierz na froncie pod wpływem wybuchu bomby/granatu zostaje śmiertelnie ranny. Na skutek odniesionych ran kona w cierpieniach i błaga swojego najbliższego towarzysza broni o skrócenie mu cierpień. Czy w tym momencie zastrzelenie kogoś takiego jest zabójstwem czy miłosierdziem? Jest mnóstwo filmów chociażby o wojnie w Wietnamie, w których zaprzyjaźnieni ze sobą kumple frontowi są ze sobą umówieni na wypadek kiedy któremuś z nich groziłoby dostanie się do wietnamskiej niewoli, żeby go zastrzelić bo nie chce przechodzić przez gehennę tortur jakie go ewentualnie tam czekają. Jakoś nigdy nie słyszałem, żeby ktoś się oburzał na to, że w ten sposób promuje się eutanazję. W filmie "Agora" jest taka scena: Kobieta stoi przed perspektywą nieuchronnego ukamienowania. Na szczęście jest ktoś, komu udaje się przed tym procederem w szybki i bezbolesny sposób odebrać jej życie. Ciekawe czy dla pana Terlikowskiego jest to kolejny morderca czy zbawiciel?

 • xiazeluka

  Oceniono 8 razy -4

  Osoba pozbawiona kultury zaczepia spokojnie siedzącego człowieka, wytyka go palcami, zarzuca jakieś nonsensy, nie słucha go, ględzi teksty będące szczytem gimnazjalnej błyskotliwości, po czym odwraca się plecami i odchodzi.

  No cóż, takich nie sieją, sami rosną.

  Skąd jednak to powszechne (w komentarzach) zachwycanie się tym chamstwem?

 • innerempire

  Oceniono 6 razy -4

  Owsiak ty oszuście bezwstydny, złodzieju, chamie i szkodniku.

 • polololo.ltd

  Oceniono 5 razy 3

  A kto to jest ten Terlikowski?? Guru jakiś czy półBóg?? żal.pl z tego jegomościa!

 • herod

  Oceniono 2 razy 0

  CZA:D

  d:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje