Prognoza na dziś: śnieg i marznący deszcz. Zima nie odpuszcza

15.01.2013 06:41
Padający śnieg i mróz utrudniają jazdę po stołecznych drogach

Padający śnieg i mróz utrudniają jazdę po stołecznych drogach (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Poranek w wielu miejscach Polski przywitał nas nową pokrywą śniegu. Nie wszędzie jest jednak biało. Najgorsza sytuacja jest w południowo-wschodniej części kraju, gdzie miejscami padał deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź.
Dzień nie zapowiada się lepiej, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Od wschodniego Mazowsza i Lubelszczyzny przez Podkarpacie zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu, miejscami marznący deszcz lub deszcz ze śniegiem. Uwaga na gołoledź. Po południu opady marznące mogą wystąpić również w Małopolsce.

W zachodniej Polsce niebo będzie zachmurzone, ale z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, a przed południem mogą zalegać mgły i zamglenia osadzające szadź i ograniczające widoczność do 200 m.

Z powodu intensywnej mgły z wrocławskiego lotniska nie odlatują ani nie przylatują samoloty. Od rana nie wystartowało pięć maszyn m.in. do Warszawy, Monachium i Londynu. Odwołany został też przylot samolotu z Warszawy.

Dziś temperatura maksymalna od -5 st. na północnym zachodzie Polski do -3 st. w centrum i 0 st., 3 st. na południowym wschodzie, na Wybrzeżu od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby, na wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie zmienne.

Na mapce prognoza pogody na dziś.Środa bez zmian

Noc z wtorku na środę w całym kraju znów przyniesie przejściowe opady śniegu, a na obszarze od Lubelszczyzny po Podkarpacie i Małopolskę deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu.

W środę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane oraz duże, początkowo lokalnie słaby śnieg, przed południem miejscami w silnych zamgleniach i mgłach osadzających szadź, widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i okresami opady śniegu, na krańcach wschodnich możliwy deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź.

Temperatura maksymalna od -5 st., -3 st. na zachodzie i północy do -1 st., 1 st. na południowym wschodzie, na Wybrzeżu oraz w kotlinach górskich od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Więcej o pogodzie w serwisie pogoda.gazeta.pl

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie zimy? Wyślij je na Alert24.pl. Tel. 605 24 24 24

Komentarze (9)
Prognoza na dziś: śnieg i marznący deszcz. Zima nie odpuszcza
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 19 razy 15

  >>> Zima nie odpuszcza <<< Dobry tytuł ,ale gdyby ukazał się w maju.

 • plorg

  Oceniono 17 razy 15

  "Zima nie odpuszcza"

  To chyab dobrze? Walka z globalnym oci(e)pleniem przynosi efekty!

 • 111doradca

  Oceniono 20 razy 14

  A dlaczego ma odpuszczać w połowie srycznia.Cóż w tym dziwnego szanowna Redakcjo, ze w zimie jest zima??? Sekretarz Redakcji chyba w na urlopie górach i zastępuje Ją ( Go) jakiś pracownik techniczny , ale nie filolog!.

 • bc1953

  Oceniono 17 razy 13

  mam wrażenie, że nie macie o czym pisać. Podpowiem , jest styczeń a w tymże miesiącu jest w naszej strefie klimatycznej zima, tzn mróz, śnieg, zawieje, zamiecie śnieżne itd. To co tu jest dziwnego

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Problem ze śniegiem i lodem na drogach? Postawić fotoradary i po problemie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje