Niewidoma nastolatka pisze do Putina. "Rosyjskie sieroty będą umierać"

Natasza Pisarienko z Rostowa nad Donem opublikowała list do Władimira Putina

Natasza Pisarienko z Rostowa nad Donem opublikowała list do Władimira Putina (Fot. AP)

"Władimirze Władimirowiczu, kalekie dzieci w naszych domach dziecka żyją bardzo krótko. W najlepszym razie dożywają do 20 lat i umierają". Niewidoma nastolatka opublikowała w internecie list do Władimira Putina i wywołała burzę. To kolejny element protestów społecznych po wprowadzeniu prawa zakazującego Amerykanom adopcji rosyjskich sierot.
Wróć do artykułu
Komentarze (75)
Niewidoma nastolatka pisze do Putina. "Rosyjskie sieroty będą umierać"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • porannakawa01

  Oceniono 33 razy 1

  Amerykanie mają dość własnych osieroconych do zaadoptowanie.
  Wybieranie dzieci egzotycznych do adopcji działa podobnie jak hodowla egzotycznych roślin w szklarni przydomowej.
  Właściciele prześcigują się w sprowadzaniu coraz to nowych odmian egzotycznych na co sąsiadom szczęki opadają i przyrzekają sobie, że w przyszłym roku przeflancują do siebie jeszcze bardziej egzotyczny okaz.
  Putin strzelił sobie w kolana, a właściwie tym dzieciom.
  To dzieci problem i dzieci zmartwienie.
  Nie Amerykanów przecie.
  I tak Wołodia znowu swoich ludzi ukrzywdził aby pokazać tym Amerykanów kto tam u niego rządzi.
  No to i niech teraz zaadoptuje kilka z tych niezaadoptowanych?
  Zrobi to?
  Łatwo gadać - jak Terlikowski!

 • kibic_rudego

  0

  "Wreszcie Putin ukrócił proceder handlu rosyjskimi dziećmi.
  Odciął od zysków całą branżę handlarską żywym towarem - począwszy od współpracujących ze sobą wyspecjalizowanych gangów z USA i Rosji po skorumpowanych urzędników, którzy zezwalali na adopcję dzieci (a tak na prawdę na handel) za łapówki." - użyto głupią niewidoma nastolatkę by wzbudzić sympatie dla handlarzy żywym towarem.
  Pismaki jak zwykle popisują się inteligencja

  W III RP to zakonnice zajmują się handlem dziećmi

 • teaforme

  Oceniono 2 razy 0

  Nie tylko sieroty, niestety sa zabijane w Muscovy poprzez marginesowanie ich, ale tez cale spoleczenstwo. Prymitywna medycyna, czesto duzo mniej rozwinieta niz w innych krajach trzeciego swiata, rozpowszechnione alkoholizm, choroby weneryczne, morderstwa, zla dieta i powszechny glod sa przyczynami ze Muscovy maja trzecia najwyzsza smiertelnosc na calym swiecie ( na 224 panstwa), wyzsza oczywiscie niz inne biedne kraje i byle kraje Soviet Union., ze przecietny moskal nie dozywa 58 lat ( nieco wiecej zyja moskalice, ale wciaz znacznie mniej niz w innych krajach), a ludnosc Muscovy wedlug niezaleznych zrodel ( nie kontrolowanych przez bande kurdupli z kremlina) dzis to okolo 135,400 mln. Przecietny moska bije swoja zone i pije bimber w umor, moskalica pali jak komin w Moskvie i tez za bardzo sie swoimi dziecmi nie przejmuje, po pewnym czasie tez zaczyna pic i dziecko staje sie problemem...oddanie go do brudnego putosierocinca staje sie moda w dzisiejszej rozpadajacej sie moralnie i ekonomicznie Muscovy. Te dziewczynki, ktore nie trafia do domow publicznych i innych sierocincow w putostanie, koncza na drogach, te madrzejsze wyjezdzaja do bogadszych krajow, widac je na drogach Ukrainy, Bialorusi, Mongolii a nawet krajow EU, dla nich wszedzie lepiej byle jak najdalej od smrodku kremlinskiego burdelu. Kto jest odpowiedzialny za staczanie sie dzisiejszej Muscovy w kierunku rynsztoka? .....odpowiedz jest bardzo klarowna, a jeszcze 30 lat temu Muscovy byla preznym rozwijajacym sie panstwem trzeciego swiata!

 • mariatg8

  Oceniono 20 razy 0

  Eksplozja debilizmu : popierajcie wydawanie rosyjskich dzieci do USA !!! Czy ta kaleka zidiociała do reszty ?

 • blondyn-3

  Oceniono 14 razy 0

  szkoda ze dziecko samo nie moze wybrac sobie rodzicow, jak ja bym mial byc adoptowany przed dwoch murzynow w USA, ktorzy legalnie wzieli tam slub to juz bym wolal skonac w gulagu na dalekiej Syberii.

  a sprawa jest prosta wystarczy ze panstwo zaplaci za adopcje we wlasnym kraju chetnym niz sie wychowywac wsrod czarnoty, arabow na kolejnego narkomana.

 • plorg

  Oceniono 16 razy 0

  "W najlepszym razie dożywają do 20 lat i umierają"

  Propagandowe bzdury! A skąd to wie jak jest niewidoma? Wymacała?
  Tam "od razu" umieraja, a w USA to by chociaż przed śmiercią w domu publicznym trochę "radości" zaznały.

  "... napisała Natasza i została bohaterką ..."

  Internet dla niewidomych? Sama pisała? Kto wykorzystuje to dziecko do propagandy?

 • supertlumacz

  Oceniono 14 razy 0

  Korzystając z zainteresowania mediów, ojciec Nataszy opowiedział, jak wygląda życie rosyjskiej rodziny, w której pojawia się niewidome od urodzenia dziecko. - Przez trzy miesiące jeździliśmy z niemowlęciem od lekarza do lekarza tylko po to, by potwierdzić, że córka rzeczywiście od urodzenia nie widzi. Nikt nam niczego nie wyjaśniał, nie widzieliśmy żadnych perspektyw. Trudno sobie wyobrazić, ile sił i nerwów straciliśmy, ile pieniędzy zapłaciliśmy lekarzom, jakie to było ciężkie doświadczenie - powiedział w wywiadzie. Dodał, że Amerykanie zaoferowali pomoc w określeniu genu, w obrębie którego doszło do uszkodzeń, a nawet przesłali specjalne pojemniki, by przekazać krew do badania. - Okazało się jednak, że dla rosyjskiej poczty wysłanie takiej przesyłki jest niewykonalne - powiedział Nikołaj Pisarienko.

  1. Rosja jest światowym liderem w okulistyce
  2. Wobec nieudolności poczty rosyjskiej należało pobrać krew za granicą. Obwód kaliningradzki graniczy z Polską, krajem UE o świetnych relacjach z USA...

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz -1

  Kozacy znad Donu byli najwierniejszą formacją u cara,potem u bolszewików i Putina--dziewczyna się wyrwała ale lokalne władze się już nią zaopiekują jak obiecał Putin

 • plorg

  Oceniono 9 razy -1

  W tytule Gazeta manipulije:
  "Niewidoma nastolatka pisze do Putina"

  Następnie tekst zaprzecza stwierdzeniu z tytułu:
  "Mój tekst nie był listem do Władimira Putina ..."

  I jak tu wierzyć Gazecie?
  Czy Gazeta mogłaby wyjaśnić w jaki sposób "niewidoma nastolatka opublikowała w internecie", bo wydajemi się, że to raczej niemożliwe bez udziału osób drugich. Cała ta rzewna historyjka śmierdzi kłamstwem i manipulacją.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 25 razy -1

  I gdzie są teraz czerwone szmaty? Nie powiedzą mi, że ta niewidoma dziewczynka poszłaby do burdelu? Albo jakaś "ruska blondyneczka" jeżdżąca na wózku - do baru go-go? Przecież faszystowsko-pedofilskie USA tylko po to dokonywały adopcji tych dzieci. No gdzie jesteście, gnoje?

 • lookin1

  Oceniono 2 razy -2

  o taaak.... morderca narodu bardzo pewnie sie przejął losem tych ludzi.

 • teaforme

  Oceniono 6 razy -2

  Tylko ze niestety nie tylko sieroty sa zabijane w Muscovy poprzez marginesowanie ich, ale tez cale spoleczenstwo. Prymitywna medycyna, czesto duzo mniej rozwinieta niz w innych krajach trzeciego swiata, rozpowszechnione alkoholizm, choroby weneryczne, morderstwa, zla dieta i powszechny glod sa przyczynami ze Muscovy maja trzecia najwyzsza smiertelnosc na calym swiecie ( na 224 panstwa), wyzsza oczywiscie niz inne biedne kraje i byle kraje Soviet Union., ze przecietny moskal nie dozywa 58 lat ( nieco wiecej zyja moskalice, ale wciaz znacznie mniej niz w innych krajach), a ludnosc Muscovy wedlug niezaleznych zrodel ( nie kontrolowanych przez bande kurdupli z kremlina) dzis to okolo 135,400 mln. Przecietny moska bije swoja zone i pije bimber w umor, moskalica pali jak komin w Moskvie i tez za bardzo sie swoimi dziecmi nie przejmuje, po pewnym czasie tez zaczyna pic i dziecko staje sie problemem...oddanie go do brudnego putosierocinca staje sie moda w dzisiejszej rozpadajacej sie moralnie i ekonomicznie Muscovy. Te dziewczynki, ktore nie trafia do domow publicznych i innych sierocincow w putostanie, koncz na drogach, te madrzejsze wyjezdzaja do bogadszych krajow, widac je na drogach Ukrainy, Bialorusi, a nawet krajow EU, dla nich wszedie lepiej byle jak najdalej od smrodku kremlinskiego burdelu. Kto jest odpowiedzialny za staczanie sie dzisiejszej Muscovy w kierunku rynsztoka? .....odpowiedz jest bardzo klarowna, a jezsce 30 lat temu Muscovy byla preznym rozwijajacym sie panstwem trzeciego swiata!

 • antyinteligent

  Oceniono 8 razy -2

  W Rosji podobnie jak w Polsce z powodu takiego samego regulaminu edukacji,dzieci specjalnej troski są eliminowane.Niektórzy z was oskarżają Amerykanów o to samo.To oni a nie Polacy potrafią docenić te dzieci.Tylko dzieci specjalnej troski są zdolne do ewolucji intelektualnej.Amerykanie stworzyli system edukacji,który pozwala tym dzieciom na bezstresową edukację nie mylić z wychowaniem,dzięki czemu te dzieci nie tylko mogą coś w życiu osiągnąć ale co ważniejsze dla USA zasilają intelektualnie ich Uniwersytety.

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy -2

  Putin postępuje w myśl zasady : "na złość sąsiadowi zabije własne dziecko, bo być może sąsiadowi będzie przykro , ze moje dziecko cierpi". To jakaś patologia.
  Wygląda na to, że Amerykanom bardziej niż Putinowi zależy na losie rosyjskich dzieci -
  chociaż Amerykanie w tej sprawie wcale nic nie muszą, natomiast Putin, jako premier Rosji, ma w zakresie obowiązków troskę o rosyjskie sieroty.

 • bornintheusa

  Oceniono 12 razy -2

  6000 rosyjskich sierot rocznie znajdowalo normalny dom w USA ! Co sie teraz z nimi stanie ? przykuja je wszystkie do lozek ? Wladek zlituj sie, zobacz jak wyglada realna sytuacja i zmien decyzje. Nie badz taki uparty ruski osiol.

 • r.maszkowski

  Oceniono 5 razy -3

  Przypomina się historia Rubena Galego. Słuchałem kiedyś audycji o nim w Radio Svoboda, potem ukazało się polskie tłumaczenie jego książki. Czasy niby już są inne, ale...

 • antoszek22

  Oceniono 5 razy -3

  Wołodia Putin wprowadził embargo czyt. nałożył sankcje na USA w odwecie na zakaz wydawania wiz dla urzędników rosyjskich.
  Facet bardzo się posunął w latach wizualnie i mentalnie nieprzymierzając jak nas rodzimy Jarosław Prapremier.

 • lonelyboy1989

  Oceniono 11 razy -3

  Niby niewidoma, a widzi więcej niż Putin.

 • kamyk39

  Oceniono 5 razy -3

  Ojciec Nataszy:: "Obawiam się wezwań do różnych urzędów,"

  Tak sie sklada, ze bylem kiedy w tym urzedzie w Rostowie.nad Donem
  Stal tam ogromny dzierzynski.
  Za jakis czas ichnejszy stroz mnie wywali na ulice.

  Uniwersytet w Rostowie nosil kiedys nazwe Warszawskoj-Rastowskij Uniwiersytiet.
  Zdaje sie Teliga cos tez tam porabial.

 • teaforme

  Oceniono 8 razy -4

  Niestety nie tylko sieroty sa zabijane w Muscovy poprzez marginesowanie ich, ale tez cale spoleczenstwo. Prymitywna medycyna, czesto duzo mniej rozwinieta niz w innych krajach trzeciego swiata, rozpowszechnione alkoholizm, choroby weneryczne, morderstwa, zla dieta i powszechny glod sa przyczynami ze Muscovy maja trzecia najwyzsza smiertelnosc na calym swiecie ( na 224 panstwa), wyzsza oczywiscie niz inne biedne kraje i byle kraje Soviet Union., ze przecietny moskal nie dozywa 58 lat ( nieco wiecej zyja moskalice, ale wciaz znacznie mniej niz w innych krajach), a ludnosc Muscovy wedlug niezaleznych zrodel ( nie kontrolowanych przez bande kurdupli z kremlina) dzis to okolo 135,400 mln. Przecietny moska bije swoja zone i pije bimber w umor, moskalica pali jak komin w Moskvie i tez za bardzo sie swoimi dziecmi nie przejmuje, po pewnym czasie tez zaczyna pic i dziecko staje sie problemem...oddanie go do brudnego putosierocinca staje sie moda w dzisiejszej rozpadajacej sie moralnie i ekonomicznie Muscovy. Te dziewczynki, ktore nie trafia do domow publicznych i innych sierocincow w putostanie, koncz na drogach, te madrzejsze wyjezdzaja do bogadszych krajow, widac je na drogach Ukrainy, Bialorusi, a nawet krajow EU, dla nich wszedie lepiej byle jak najdalej od smrodku kremlinskiego burdelu. Kto jest odpowiedzialny za staczanie sie dzisiejszej Muscovy w kierunku rynsztoka? .....odpowiedz jest bardzo klarowna, a jezsce 30 lat temu Muscovy byla preznym rozwijajacym sie panstwem trzeciego swiata!

 • temp555

  Oceniono 12 razy -4

  Teraz niech prez. Putin pocaluje wszystkie dzieci w brzuszki i polozy je spac.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 14 razy -6

  Rosja to największe gó... jakie istnieje na świecie.
  Kraj upodlania i gnojenia ludzi.
  Sierota lub kaleka ma w Rosji piekło za życia.

 • gangut

  Oceniono 22 razy -6

  Nie dość że ślepa to jeszcze głupia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje