Zrobili sylwestrową imprezę na Giewoncie. Zapłacą kilka tys. grzywny

14.01.2013 18:33
Mimo zakazu odpalili sylwestrowe fajerwerki na Giewoncie

Mimo zakazu odpalili sylwestrowe fajerwerki na Giewoncie (fot. YouTube)

Nawet kilka tysięcy złotych grzywny - tyle zapłacą turyści za to, że w sylwestra odpalili na Giewoncie fajerwerki i petardy. Zostali namierzeni dzięki nagraniu, które sami wrzucili na YouTube.
Grupa turystów, która pojechała na sylwestrową imprezę organizowaną przez Biuro Podróży Ekstremalnej, urządziła imprezę na szczycie Giewontu. Na YouTube wrzucili nagrania pokazujące, jak o północy odpalają fajerwerki i petardy. Na końcu niektórych filmów pojawiło się logo organizatora wyjazdu. Dzięki temu zostaną zidentyfikowani, a sylwestrowa impreza będzie ich kosztowała kilka tysięcy złotych.

Edward Wlazło, komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi w rozmowie z Gazetą Krakowska , że uczestnicy sylwestrowej zabawy na Giewoncie mogą spodziewać się najwyższej możliwej w tej sytuacji grzywny. Zapłacą nawet kilka tysięcy złotych. Edward Wlazło dodaje, że zostały już ukarane osoby, które w podobny sposób bawiły się w poprzedniego sylwestra.

Tatrzański Park Narodowy apelował, by w sylwestrową noc nie odpalać w górach fajerwerków. Prowadzona w mediach kampania informowała, że wybuchy straszą zwierzęta, niektóre wyrywają z zimowego snu. Huk i błyski mogą doprowadzić nawet do śmierci przerażonych zwierząt. Dlatego TPR zamierza surowo karać wszystkich, którzy łamią zakaz.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • rafalisko30

  0

  czy jest jakiś przepis prawa, który mówi, że na Giewoncie nie wolno odpalać petard? pomijam tutaj fakt, że to szczyt debilizmu wspinać się na giewont w nocy w tym celu.

 • ttt900

  0

  Czy Owsiakowi też zabronią puszczania "światełka do nieba"?

 • poljack

  0

  Nawet gdyby padło tylko jedno zwierzę to kilka tysięcy to nazbyt łagodna kara .

 • gazda110

  Oceniono 3 razy 3

  Czas na kare-jest to dranstwo brak elementarnych zasad.Góry przyroda za PRL było to wszsytko szanowane-obecnie rozbestwione towarzystwo brak kindesztuby. Tatry,park tarzanski,Beskikidy czyli GORY tam obowiązuje cisza, Masz ochote porozraniac udaj sie Pustynie Błedowska/

 • rodosek

  Oceniono 1 raz 1

  a jaka karą ukarać baranów z tpn którzy dopuścili do takich wybryków, skoro w ubiegłym rokubyło to samo, to wystarczy zamknąć szlak po zmierzchu i po zabawie, postawić patrole i bach mandat i bach mandat, nawet nie trzeba ganiać się po nocy. można gości capnąć wdrodze powrotnej, tylko trzeba chcieć LENIUCHY urzędasy - zamiast teraz lamentować!

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 3

  Prowadzona w mediach kampania informowała, że wybuchy straszą zwierzęta, niektóre wyrywają z zimowego snu. Huk i błyski mogą doprowadzić nawet do śmierci przerażonych zwierząt.
  ------------
  Nie dotyczy to oczywiście fajerwerków pod Wielką Krokwią. ten Huk i błyski to co innego.

 • sigizm

  Oceniono 2 razy 2

  he he, grzywna do 5 tys. od łepka, niedźwiedzie będą szczęśliwe, bo trafi wagon miodku

 • blue911

  Oceniono 2 razy 0

  Zakopane jest piekne - tylko wiekszosc miejscowych ludzi trzeba wysiedlic! I zastapic ich takimi co beda chetnie I uczciwie przyjmowali gosci z calej Europy.

 • mecenas28

  Oceniono 5 razy 3

  a gdzie w tym momencie jak oni tam odpalali race była straż parku na imprezie bo ztego wynika ze gdyby nie wrzucili w neta to nikt by ich nie ukarał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje