Zrobili sylwestrową imprezę na Giewoncie. Zapłacą kilka tys. grzywny

Mimo zakazu odpalili sylwestrowe fajerwerki na Giewoncie

Mimo zakazu odpalili sylwestrowe fajerwerki na Giewoncie (fot. YouTube)

Nawet kilka tysięcy złotych grzywny - tyle zapłacą turyści za to, że w sylwestra odpalili na Giewoncie fajerwerki i petardy. Zostali namierzeni dzięki nagraniu, które sami wrzucili na YouTube.
Grupa turystów, która pojechała na sylwestrową imprezę organizowaną przez Biuro Podróży Ekstremalnej, urządziła imprezę na szczycie Giewontu. Na YouTube wrzucili nagrania pokazujące, jak o północy odpalają fajerwerki i petardy. Na końcu niektórych filmów pojawiło się logo organizatora wyjazdu. Dzięki temu zostaną zidentyfikowani, a sylwestrowa impreza będzie ich kosztowała kilka tysięcy złotych.

Edward Wlazło, komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi w rozmowie z Gazetą Krakowska , że uczestnicy sylwestrowej zabawy na Giewoncie mogą spodziewać się najwyższej możliwej w tej sytuacji grzywny. Zapłacą nawet kilka tysięcy złotych. Edward Wlazło dodaje, że zostały już ukarane osoby, które w podobny sposób bawiły się w poprzedniego sylwestra.

Tatrzański Park Narodowy apelował, by w sylwestrową noc nie odpalać w górach fajerwerków. Prowadzona w mediach kampania informowała, że wybuchy straszą zwierzęta, niektóre wyrywają z zimowego snu. Huk i błyski mogą doprowadzić nawet do śmierci przerażonych zwierząt. Dlatego TPR zamierza surowo karać wszystkich, którzy łamią zakaz.

Komentarze (90)
Zrobili sylwestrową imprezę na Giewoncie. Zapłacą kilka tys. grzywny
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 763 razy 677

  Ciekawe czy któryś z tych "turystów" byłby szczęśliwy jak by jemu pod łóżkiem petardę odpalili karać dziadów i to ostro

 • piterek91

  Oceniono 547 razy 499

  Za głupotę trzeba płacić, to jest park narodowy, a nie blokowisko. Współczuję zwierzętom, które nagle zostały przestraszone, jeśli ktoś ma zwierzę wie o czym mówię. Nie wspominając o tym, że taki nagły hałas może doprowadzić do nagłej śmierci zwierzęcia z powodu szoku. Poza tym za to, że na 99% zostawili po sobie śmieci, bym im nałożył wysoką grzywnę za samo zaśmiecanie jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce!

 • sceptyk31

  Oceniono 411 razy 385

  Dla mnie publiczne obnoszenie się z buractwem jest karygodne.A wiekszośc tzw. obchodów sylwestrowych to buractwo w czystej postaci. Ci z Giewontu w żadnej kategorii sie nie mieszczą, pukaja od spodu.

 • th43dk

  Oceniono 317 razy 303

  Trzeba mieć trociny zamiast mózgu, żeby w środku nocy w środku parku narodowego odpalać petardy

 • sandwich1

  Oceniono 295 razy 243

  Mam psa i wiem, co on przeżywał w sylwestra, zamknięty ze mną w pokoju przy puszczonej muzyce i zasłoniętych oknach. Co mogło się przytrafić dzikim zwierzętom aż strach sobie wyobrazić.
  Przypomnę przypadek żyraf w zoo w Łodzi. Padły na serce choć z innego powodu.

  Poza tym w TPNie nie wolno poruszać się po zmierzchu.

 • jerjar

  Oceniono 220 razy 194

  Co roku parę milionów podobnych im buraków, może w mniej "ekstremalny" sposób, ale ingeruje i szkodzi przyrodzie.

  Dokarmiam ptaki. W Nowy Rok karmniki są puste, a potem już wraca tylko część ptaków. Trudno opisać jak cierpią zwierzęta domowe.

  Jubiluje dzicz pogańska, jakby wygrała jakąś wojnę. Z kim?

 • 1966jerry

  Oceniono 188 razy 170

  mają szczęście,że nie zostali namierzeni przez rdzennych górali.,kara byłaby wymierzona natychmiast i nie chodziłoby o kasę ( grzywne ).,idiota jak nie ma czym wyróżnić się z tłumu to robi wlaśnie coś takiego,jak ta garstka idiotów.,brak qrwa słów .,

 • damsob

  Oceniono 115 razy 97

  Kilka to znaczy ile? 2? 3? 8? Bo jest różnica między grzywną 2 tysiące złotych, a 8 tysięcy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje