WOŚP zebrała prawie 40 mln zł. Ale pieniędzy może być więcej. Będzie rekord?

14.01.2013 15:51
Jurek Owsiak na 21 Finale WOŚP

Jurek Owsiak na 21 Finale WOŚP (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Zachrypniętym głosem Jurek Owsiak poinformował, że WOŚP zebrała w tym roku prawie 40 mln zł na ratowanie życia dzieci i opiekę nad osobami starszymi. Końcowe rezultaty kwesty poznamy 8 marca. Wciąż jest szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu - w zeszłym roku dzień po finale suma była niemal identyczna. Ostatecznie przekroczyła 50 mln zł.
Dokładna suma podana przez Jurka Owsiaka podczas poniedziałkowej konferencji prasowej to 39 mln 855 tys. 148 zł. - To zadeklarowana kwota - zaznaczył Owsiak. Na konto fundacji wpłynęło na razie 1 mln 930 tys. zł. Same złote serduszka wylicytowano w sumie za ponad 1 mln 294 tys. zł. To z numerem "1" poszło za 150 tys. zł.

Ostateczny wynik zbiórki będzie znany na początku marca. Ale Jurek Owsiak, zachrypnięty, ledwo będący w stanie mówić po wczorajszym finale - podczas którego mówił niemal non stop - jest pełen optymizmu. - Już teraz można stwierdzić, że można zrealizować to wszystko, o czym mówiliśmy - powiedział. W zeszłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł - ale dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła niemal dokładnie tyle samo, co dziś - 40,2 mln zł.

21. finał WOŚP: Jak zawsze dla dzieci, po raz pierwszy dla seniorów

21. finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów.

- Jesteśmy fundacją, która od 21 lat zajmuje się leczeniem dzieci, ale uważam, że pomysł Jurka, żeby w tym roku zająć się osobami starszymi, był bardzo dobry. Od was zależy, czy pokażecie nam, że powinniśmy ten pomysł kontynuować. My jesteśmy na to gotowi - dodał prof. Bohdan Maruszewski z zarządu WOŚP.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego Finału fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną także przeznaczone na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.Zobacz także
Komentarze (103)
Zaloguj się
 • 333a3

  Oceniono 2 razy 2

  46 mln w 11 lat :kontrowersje.net/zus_i_nfz_uratowa_miliony_chorych_dzieci_guru_owsiak_w_11_lat_wyj_46_z_otych_melon_w

 • rufioxxx0

  Oceniono 2 razy 0

  zakupią sprzęt tam gdzie potrzeba , a potrzeba jest zawsze w WARSZAWIE a reszcie się odpady rzuca ,więc ta reszta po jakimś czasie upada i zostaje sprzedana lub przekazana innemu właścicielowi.

 • muzzyczny

  Oceniono 3 razy 3

  naiwność ludzka utrzymuje show Owsiaka i jego życie na luksusowym poziomie

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 4 razy 4

  Marne grosze ... polacy placa 80% tego co zarabiaja panstwu i jeszcze trzeba zebrac zeby lozka w szpitalach kupic.

  I wez tu sie k... nie wnerw.

 • maskarade

  Oceniono 5 razy 5

  Róbta co chcieta.
  Ale płaćta za swoje...

  No i...
  I od-pier-dol-ta się wreszcie od publicznej kasy... lewaki!

  Kolejne złote melony na koncie (swoim i rodziny) to se Owsik bez publicznych pieniędzy zbijaj.

 • juanitabonita

  Oceniono 6 razy 4

  'Jesteśmy fundacją, która od 21 lat zajmuje się leczeniem dzieci'

  Lekarze od 5 bolesci sie znalezli. Leczy to moga lekarze a nie wy!

 • kkes

  Oceniono 5 razy 5

  600 000 dał warszawski ratusz tvnowi za emisje spotu "zakochaj się w Warszawie', a we "WPROST" reklamowane są wycieczki do lasu. Tym razem płacą Lasy Państwowe . By zyło się lepiej

 • jael53

  0

  Na razie JO otrzyma doktorat honorowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX