Ponad 5500 zł mandatu za jazdę autobusem MPK. Przedszkolanki nie zdążyły skasować biletów

14.01.2013 13:41
Autobus MPK

Autobus MPK (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

"Dwie nauczycielki zabrały grupę przedszkolaków na wycieczkę. Razem z dziećmi wsiadły do autobusu linii 57 na przystanku przy ulicy Wólczańskiej. Ledwie zamknęły się drzwi i autobus ruszył, rozpoczęła się kontrola biletów. Obie nauczycielki dostały mandaty, każda na 2800 zł", czytamy w "Dzienniku Łódzkim".
Przedszkolanki miały pod opieką po 13 dzieci. "Dla każdego z maluchów i siebie kupiły bilety jednorazowe. Gdy wsiadły do autobusu, zajęły się usadzeniem dzieci, by mogły bezpiecznie podróżować. Pojazd nie dotarł jeszcze do kolejnego przystanku, gdy rozpoczęła się kontrola biletów. Do pierwszych osób, które zostały poproszone o ich okazanie, należały nauczycielki", czytamy w dzienniku .

Na nic zdały się tłumaczenia przedszkolanek, że chciały skasować bilety, ale nie zdążyły. Od kontrolerów usłyszały, że trzeba było kupić bilety zbiorowe - ale te są w Łodzi trudno dostępne.

Kontrolerzy, zamiast słuchać dalszych tłumaczeń, wezwali policję. I wlepili wda mandaty - każdy opiewający na sumę imponujących 2,8 tys. zł. I to mimo, że najwyższa kara nałożona przez kontrolera może wynieść 500 zł. Ale nadgorliwi panowie postanowili ukarać każde dziecko z osobna...

Szkoła złożyła reklamację w MPK. Miejski przewoźnik po analizie dokumentów anulował mandaty wystawione nauczycielkom.

Zobacz także
Komentarze (237)
Zaloguj się
 • dylesid

  Oceniono 1 raz 1

  Ja poznaje kanarow od razu, sa dziwnie ubrani i dziwnie sie zachowuja. Kasuje wiec bilet w autobusie gdzie i oni wsiadaja i wale prosto do nich, ze nie mam biletu. A oni ze mandacik, a ja ze nie mam dokumentow i na nastepnym przystanku musze wysiasc, jesli mnie dotkna, wzywam policje natychmiast, jesli probuja zatrzymac a sile, robie dokladnie to samo. Jesli wysiadaja ze mna, czekam az autobus odjedzie i pokazuje im moj poprawnie skasowany bilet.

  Ich wkur****** na twarzach sprawia mi sadystyczna przyjemnosc. POLECAM!

 • spierdzielaj_rudy

  0

  kanary powinno sie przez piece Treblinki przepuscic...

 • sierota79r

  0

  dlaczego redakcja podparła info fotką z ulic Poznania?
  Z Poznania do Łodzi jest ok. 200km ... i w Poznaniu ludzie nie łamią prawa bo nie wolno tego robić.
  Nawet nie stawiali się w Poznaniu okupantowi podczas II Wojny Światowej, bo nie wolno było mieć broni, a tu dokumuntujecie nieporawdziwą fotką taką brzydką informację.
  A fuj!

  :D :D :D

 • 104i9

  Oceniono 2 razy 2

  Pewno to byli kontrolerzy z PIS -uaru...Bo tylko ta partia najwięcej zieje jadem nienawiści ..

 • krzysztof5426

  Oceniono 4 razy 2

  A jakie konsekwencje ponieśli kontrolerzy ???

 • wuetend

  Oceniono 2 razy 2

  Dziwnie przypomina mi to politykę ograniczeń prędkości do 40 km/h umieszczanymi pod tablicą terenu niezabudowanego i montowania fotoradarów w krzakach.

 • kekx

  Oceniono 2 razy 2

  Mandat to powinny dostac kontrolerzy za głupote i zachłanność !

 • perora_agresji

  Oceniono 4 razy 2

  No i Polska się dziwi że ludzie na FB pokazują mordy tych parszywych kanarów.

 • alexx42

  Oceniono 3 razy 3

  i to jest smutny obraz polskiego kanara - arogancja, nieumiejętność słuchania drugiej osoby i jedyna chęć wlepienia jak największej liczby mandatów. ŻENADA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje