Parlamentarne Forum Europejskie: Media Rydzyka i Fronda na czarnej liście

14.01.2013 11:54
Telewizja Trwam, Radio Maryja, "Nasz Dziennik" i Fronda znalazły się na cenzurowanym Europejskiego Parlamentarnego Forum ds. Populacji i Rozwoju, niezależnej grupy parlamentarzystów z 27 krajów Europy. Według "Naszego Dziennika" stworzenie takich czarnych list może stanowić zagrożenie dla osób i instytucji, które się na niej znalazły.
Forum opublikowało dwie listy, które zawierają nazwiska osób i nazwy instytucji sklasyfikowanych jako anti-choice, czyli dosłownie tłumacząc: "przeciw wyborowi", co, jak twierdzi "Nasz Dziennik", oznacza - przeciw aborcji.

Pierwsza z list obejmuje 27 osób z Europy, które walczą o zaostrzenie prawa aborcyjnego; druga skupia się na organizacjach 32 państw europejskich, które też walczą o prawo antyaborcyjne.

Na liście EPF Polskę reprezentują: TV Trwam, "Nasz Dziennik" i Radio Maryja, Fronda oraz Wyższa Szkoła Medialna w Toruniu i Fundacje: Lux Veritatis i Nasza Przyszłość.

Forum nie wyjaśnia, po co lista została sporządzona. Grupa zajmuje się wzmocnieniem partnerstwa organizacji pozarządowych w zakresie promowania zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Balicki, Widacki, Kierzkowska

Organizacja skupiająca parlamentarzystów z europejskich krajów działa m.in. na rzecz zmniejszenia liczby zgonów matek i zaspokojenia potrzeb związanych ze zdrowiem, zwraca uwagę m.in. na zagrożenie HIV/AIDS, a także walczy o przestrzeganie praw kobiet. W tym celu sporządza raporty, edukuje, organizuje konferencje i monitoruje sytuację w poszczególnych krajach.

Forum współpracuje z Polską Parlamentarną Grupą na rzecz Populacji i Rozwoju. W jej skład wchodzą m.in. posłowie SLD Marek Balicki i Jan Widacki, a z PSL Ewa Kierzkowska.

FPF nie jest jednostką Parlamentu Europejskiego, działa na zasadzie organizacji pozarządowej.

Z kolei według "Naszego Dziennika", który znalazł się na cenzurowanym EPF, forum zajmuje się "promowaniem antykoncepcji i aborcji, piętnuje osoby, media i organizacje broniące życia i rodziny".

"By w odpowiednim momencie w nich uderzyć"

Według "Naszego Dziennika" stworzenie "czarnych list" może stanowić zagrożenie dla osób i instytucji, które się na nich znalazły. - Wciągnięcie do rejestru oznacza ni mniej, ni więcej tylko poddanie konkretnych osób czy instytucji monitoringowi, by w odpowiednim momencie uderzyć w nie za pomocą środków medialnych i prawnych - komentował historyk z Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie prof. Roberto de Mattei, który widnieje na liście jako jedna z kluczowych postaci anti-choice.

Zobacz także
Komentarze (115)
Parlamentarne Forum Europejskie: Media Rydzyka i Fronda na czarnej liście
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 288 razy 250

  "Media Rydzyka i Fronda na czarnej liście"
  ================================
  Czarne na czarnej liście? Przecież nie będzie ich widać :-(

 • e-komentarz

  Oceniono 248 razy 194

  Czy nadal radio M powinno pozostać "bezstronnym" nadawcą społecznym z darmową koncesją?

 • jerjar

  Oceniono 187 razy 143

  U nas nie wygląda to tak strasznie, ale z zachodniej perspektywy Polska to kraj trochę mroczny, a w tym mroku czają się wymienione włochate pająki.

  My wiemy, że w perspektywie muszą paść, ale dla tamtych to horror.

 • solar_scorch

  Oceniono 170 razy 140

  No i doczekali się wreszcie! Teraz są wreszcie dyskryminowani, może lada chwila Jarka internują. Ależ będą się chełpić! Naprawdę, lepszego prezentu nie mogliście im zrobić.

 • swan_ganz

  Oceniono 142 razy 120

  i to jest najlepsza rekomendacja jakiej mógł oczekiwać Rydzyk dla swoich mediów...

 • kniazwitold

  Oceniono 101 razy 85

  Nareszcie "redwatch" z koscielnymi faszystami z całej europy! :)

  Doskonały pomysł.

 • remis1

  Oceniono 133 razy 85

  Wreszcie.

 • jamj

  Oceniono 63 razy 45

  "Media Rydzyka i Fronda na czarnej liście"
  ================================
  Czarne na czarnej liście? To przecież nie będzie ich widać!

 • az100

  Oceniono 38 razy 36

  I co z tego?
  Organizacja "pro choice" tworzy czarną listę organizacji antyaborcyjnych. Zapewne niejedna organizacja antyaborcyjna tworzy czerwoną listę organizacji "pro choice".
  Póki nie są to listy osób/organizacji do "eliminacji" to bardzo proszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje