Parlamentarne Forum Europejskie: Media Rydzyka i Fronda na czarnej liście

14.01.2013 11:54
Telewizja Trwam, Radio Maryja, "Nasz Dziennik" i Fronda znalazły się na cenzurowanym Europejskiego Parlamentarnego Forum ds. Populacji i Rozwoju, niezależnej grupy parlamentarzystów z 27 krajów Europy. Według "Naszego Dziennika" stworzenie takich czarnych list może stanowić zagrożenie dla osób i instytucji, które się na niej znalazły.
Forum opublikowało dwie listy, które zawierają nazwiska osób i nazwy instytucji sklasyfikowanych jako anti-choice, czyli dosłownie tłumacząc: "przeciw wyborowi", co, jak twierdzi "Nasz Dziennik", oznacza - przeciw aborcji.

Pierwsza z list obejmuje 27 osób z Europy, które walczą o zaostrzenie prawa aborcyjnego; druga skupia się na organizacjach 32 państw europejskich, które też walczą o prawo antyaborcyjne.

Na liście EPF Polskę reprezentują: TV Trwam, "Nasz Dziennik" i Radio Maryja, Fronda oraz Wyższa Szkoła Medialna w Toruniu i Fundacje: Lux Veritatis i Nasza Przyszłość.

Forum nie wyjaśnia, po co lista została sporządzona. Grupa zajmuje się wzmocnieniem partnerstwa organizacji pozarządowych w zakresie promowania zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Balicki, Widacki, Kierzkowska

Organizacja skupiająca parlamentarzystów z europejskich krajów działa m.in. na rzecz zmniejszenia liczby zgonów matek i zaspokojenia potrzeb związanych ze zdrowiem, zwraca uwagę m.in. na zagrożenie HIV/AIDS, a także walczy o przestrzeganie praw kobiet. W tym celu sporządza raporty, edukuje, organizuje konferencje i monitoruje sytuację w poszczególnych krajach.

Forum współpracuje z Polską Parlamentarną Grupą na rzecz Populacji i Rozwoju. W jej skład wchodzą m.in. posłowie SLD Marek Balicki i Jan Widacki, a z PSL Ewa Kierzkowska.

FPF nie jest jednostką Parlamentu Europejskiego, działa na zasadzie organizacji pozarządowej.

Z kolei według "Naszego Dziennika", który znalazł się na cenzurowanym EPF, forum zajmuje się "promowaniem antykoncepcji i aborcji, piętnuje osoby, media i organizacje broniące życia i rodziny".

"By w odpowiednim momencie w nich uderzyć"

Według "Naszego Dziennika" stworzenie "czarnych list" może stanowić zagrożenie dla osób i instytucji, które się na nich znalazły. - Wciągnięcie do rejestru oznacza ni mniej, ni więcej tylko poddanie konkretnych osób czy instytucji monitoringowi, by w odpowiednim momencie uderzyć w nie za pomocą środków medialnych i prawnych - komentował historyk z Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie prof. Roberto de Mattei, który widnieje na liście jako jedna z kluczowych postaci anti-choice.

Zobacz także
Komentarze (115)
Zaloguj się
 • zfd3

  Oceniono 1 raz -1

  proponuje uzupełnić listę

  o
  III Rzeczpospolitą

 • wlomat1

  Oceniono 6 razy -2

  Zaczynają od czarnych list a skończą z gettami dla katolików. I z obowiązkiem noszenia naszytych żółtych krzyży na ubraniach ......................................

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 4 razy 2

  Z jednej strony kulturowi bolszewicy z pederastami na sztandarach a z drugiej kk ze swoją ideologią nadstawiania drugiego policzka, ja stoję po środku, w czystości Słowiańskich Serc - zdrowe życie, wychowanie poprzez sport i pomoc słabszym, po prostu być dobrym człowiekiem, korzystać z rozumu, radzić sobie w życiu i jeszcze pomóc innym. Tylko tyle. Jestem zwolennikiem eutanazji, bo w imie czego, ciężko nieuleczalnie chorzy ludzie mają cierpieć?, w imię jakiś głupich dogmatów...

 • babajaga2222

  Oceniono 6 razy 0

  Czym się tak podniecacie ? Są media i organizacje, które same siebie określają jako "postępowe".
  Przy okazji stosują znane sztuczki z nazwami, np. skrobankę określają prawem 'wyboru". Zabicie dziecka przed urodzeniem to dbanie o "zdrowie reprodukcyjne". Nieludzkie to wybory i prawa.
  Warto nad tym poważnie pomyśleć i nie dać się tak łatwo i topornie manipulować.
  Pomyślmy:
  - zabicie dziecka przed urodzeniem to "prawo kobiety",
  - zabicie dziecka po urodzeniu to potworna zbrodnia.
  Równocześnie nowocześni przedstawiciele "światłych" wnoszą o likwidację np.okien życia. Bo dziecko ma prawo do poznania własnych rodziców. I w imię tego nie może mieć prawa do życia.

 • drozd215

  Oceniono 8 razy -2

  Pewnie najlepiej wypadły TVN i Polsat , jak to mówił Wajda "nasze media" .

 • dedalkasztan

  Oceniono 5 razy 3

  Wcześniej były głosy oburzenia, że nikt nie ostrzegał biednych emerytów przed Amber Gold. Teraz podniosły się głosy oburzenia, że biedni emeryci ostrzegani są przed "Naszym Dziennikiem", "Trwam", "Radiem M" itp mendami, przepraszam mendiami, jeszcze raz przepraszam mediami. To czego ci malkontenci w końcu chcą? Ostrzegać ich czy nie? Niech się zdecydują.

 • citisus

  Oceniono 10 razy 0

  Strach sie bać. Podobne listy robiono w nazistowskich Niemczech i w ZSRR.
  Teraz w Eurokołchozie.

 • ratpoles_tamer

  Oceniono 8 razy 4

  Eee tam. Lotne brygady PiS też robią czarne listy internautów, by później, jak dojdą do waadzy
  "w odpowiednim momencie w nich uderzyć". Na szczęście PiS nigdy nie dojdzie już w Polsce do żadnej władzy.
  A KK z katabasem Rydzykiem na czele będzie tracił rok rocznie poparcie w tempie proporcjonalnym do schodzenia moherów z tego padołu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje