Arabski do Madrytu? "Wprost": Najbliższy współpracownik Tuska opuści kancelarię

Tomasz Arabski, szef kancelarii premiera

Tomasz Arabski, szef kancelarii premiera (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Premier hamletyzował, ale w końcu uległ. Zgodził się wypuścić Tomasza Arabskiego na wymarzoną placówkę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, minister już w lecie przeniesie się z Alej Ujazdowskich pod hiszpańskie słońce - pisze tygodnik "Wprost".
Najbliższy współpracownik Donalda Tuska opuści kancelarię premiera - informuje tygodnik "Wprost". Zdaniem dziennikarzy szef KPRM Tomasz Arabski od dawna prosił premiera o zgodę na wyjazd na placówkę.

Jak piszą dalej w tekście, w końcu Arabski poczuł, że ma dość: polityki, pracy od świtu do zmierzchu, wybuchów gniewu Tuska, rozłąki z rodziną. Dlaczego Hiszpania? To jego życiowe marzenie. Wniosek o przesłuchanie go jako kandydata na ambasadora może trafić do sejmowej komisji spraw zagranicznych w marcu. Na razie, jak wynika z nieoficjalnych informacji, przeszedł już przez MSZ, odbyły się też rozmowy między kancelariami premiera i prezydenta. Teraz trwają nieoficjalne ustalenia ze stroną hiszpańską.

Kto następcą Arabskiego?

Jak wynika z ustaleń "Wprost", ruszyły przymiarki do poszukiwania następcy Arabskiego. W źródłach związanych z kancelarią premiera słychać, że propozycję otrzymał Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości. Jednak odmówił. Poważnym kandydatem na nowego szefa kancelarii ma być Maciej Berek, dobrze oceniany przez Tuska prezes Rządowego Centrum Legislacji. Sprawny urzędnik, który nie ma ambicji politycznych".

Komentarze (152)
Arabski do Madrytu? "Wprost": Najbliższy współpracownik Tuska opuści kancelarię
Zaloguj się
 • terminatorbzdur

  Oceniono 328 razy 240

  "Dlaczego Hiszpania? To jego życiowe marzenie".
  Panie premierze moim zyciowym marzeniem jest placowka w Pekinie!
  Po prostu kosmiczne jaja czyli kwintesencja tego rzadu - zero kompetencji, tylko infantylna argumentacja

 • jamj

  Oceniono 228 razy 148

  Szkoda, że Arabskiemu nie "marzyło się" ambasadorowanie na Marsie, bo by Tusk musiał zorganizować tam wyprawę i Polak by był pierwszy na Marsie.

 • absolute_dissent

  Oceniono 201 razy 143

  Czyli ewakuację można uznać za rozpoczętą.

 • szpon

  Oceniono 257 razy 115

  Świnia pojedzie się paść w Hiszpanii, za nasze pieniądze... Ile jeszcze?

 • pikkollo

  Oceniono 213 razy 81

  On wie że prędzej czy później prokuratura postawi mu zarzuty za katastrofę smoleńską i stanie się problemem dla premiera , a Tusk zawsze odsuwa problemy jak najdalej od siebie.
  Pocieszeniem jest tylko fakt , że z Hiszpanią mamy umowy ekstradycyjne

 • ergosumek

  Oceniono 143 razy 81

  A zna onże przynajmniej język hiszpański?
  Czy pojedzie nas kompromitować

 • ccc-bbb

  Oceniono 159 razy 59

  Czyżby kierunek wschodzi był niepopularny? Przecież współpraca w Putinem układała się Panu Arabskiemu bardzo dobrze. Może tam wykorzystać po raz kolejny jego umiejętności dyplomatyczne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje