Kradzieże, rozboje, pijany opiekun wolontariuszy... 39 incydentów podczas Finału WOŚP

14.01.2013 07:39
WOŚP 2013 w Kielcach

WOŚP 2013 w Kielcach (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.
Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem podczas finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową i strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo dzieci prowadzących kwestę.

Zgłoszenia na policję dotyczyły głównie zagubionych puszek, np. na przystankach czy w sklepach, kradzieży bądź oszustów, którzy posługiwali się fałszywymi identyfikatorami. Jak poinformował Sokołowski, w całym kraju doszło do 35 kradzieży i czterech rozbojów.

Kradzieże, napady, pijany opiekun wolontariuszy

W Warszawie osoba prawdopodobnie z zaburzeniami psychicznymi próbowała wyrwać wolontariuszowi puszkę w pieniędzmi. Na stołecznym Ursynowie dwóch sprawców wyrwało wolontariuszowi puszkę i uciekło.

Z kolei w Płocku policja zatrzymała trzy osoby, w wieku 13, 15 i 18 lat, które próbowały ukraść puszkę dwóm wolontariuszkom. Młodzi ludzie podeszli do dziewczynek, doszło do szamotaniny, podczas której puszka została rozerwana, a pieniądze wysypały się. Sprawcy próbowali uciec, ale zatrzymał ich patrol policji. Wolontariuszkom nic się nie stało.

W Krakowie doszło do napadu na dwie nastoletnie wolontariuszki jadące tramwajem. Dwaj ok. 20-letni mężczyźni wyrwali dziewczynom puszkę i uciekli, gdy tramwaj zatrzymał się na przystanku.

Policjanci z Pisza zatrzymali trzech nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy kwestując, próbowali wyciągnąć z puszki uzbierane pieniądze. Ich nieco starszy opiekun był pijany; miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do północy z niedzieli na poniedziałek podczas akcji WOŚP zebrano ponad 39,8 mln zł. W zeszłym roku w dniu finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł, jednak ostateczny wynik - który znany jest zwykle w marcu - to ponad 50,6 mln zł.

Zobacz także
Komentarze (52)
Zaloguj się
 • ulebyk

  0

  Całe to Owsiakowe szambo to jeden wielki incydent. Niestety przez medialną propagandę wiele młodych ludzi i dzieci daje się na to nabierać. Potem stoją pod kościołami i sępią pieniążki dla Owsiaka. Ale nci dziwnego skoro sa agitowane nawet w szkołach za braniem udziału w tej szopce kreującej medialnego "anioła stróża", ulubieńca władzuchny.

 • bayadera

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe kto jeszcze daje sie nabrac na te zbiorki WOSP-u . Chyba tylko durnie i debile.
  Dzieci w Polsce gloduja a narod zbiera na wile i jachty dla tych przebierancow. A podatnik doklada miliony do tej ciekawej organizacji - panstwo placi za reklamy.
  Z tego WOSP-u taki wolontariusz jak z mysiej psi-psi miarka na pszenice.
  Przeciez to skandal!!!

  marucha.wordpress.com/2013/01/14/caritas-vs-owsiak-151/

  wzz.wordpress.com/2013/01/13/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/

 • zmichalg1

  Oceniono 2 razy 0

  Cyt.: "Ich nieco starszy opiekun był pijany; miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie."

  No, kurtka na wacie, "AŻ" pół promila!!!
  Napiszcie lepiej, że się zataczał. Pół promila to max. dwa, trzy piwa.
  Nie wspominając, że jeśli już coś miał, to pół promila we KRWI, a nie w organizmie, bo pół promila w organizmie to nic zważywszy, jaki procent (promil) masy organizmu stanowi krew.

  Artykuł, nie dość, że tendencyjny, to nierzetelnie napisany.

 • szary-polak

  Oceniono 1 raz -1

  0,5 promila i pijany !?? No to każdy ksiądz, który przechyla w czasie mszy kielich z winem , to też pijak !
  Wypijając szklankę wina ,dobrej jakości o zawartości 12-14 %, po 20 minutach wykaże nam,{ w zależności od organizmu} od 0,4 do 0,6 promila !!! Łatwo sprawdzić.

 • artur0121

  Oceniono 3 razy 1

  Pytam się czy podczas tych kradzieży nie było nikogo dookoła kto mógłby obronić wolontariuszy i skopać doopy gnojom??? na ulicy w tramwaju...nie mogę uwierzyć ze nie był tam nikogo, pieprzona znieczulica społeczna.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 1

  Zdjecie "w artykule" sugeruje ze byla to jakas terrorystyczna demonstracja a nie pokojowa akcja zbierania "datkow" na cel charytatywny qzwa nawet transporty kasy z bankow nie maja takiej obstawy . Te giwery to chyba po to zeby dzieci przyzwyczaic do tego widoku ........... zeby wiedzialy ze "wladza" ma "wladze"..........

 • ignacy185

  Oceniono 4 razy 0

  Wyznawcy PiS-RM próbowali zepsuć świąteczny nastrój WOŚP, ale im nie wyszło....Girzyński z Terlikowskim dostali sraczki ze strachu przed Rydzykiem.. Będą musieli się tłumaczyć, dlaczego znowu Owsiakowi się udało !??

 • korponaracja

  Oceniono 5 razy -1

  szkoda że na głównej stronie gazety dzień po wośp nie ma informacji o tym jak wypadła cała akcja.
  jedyne informacje to news o incydentach i o tym że jakiś kretyn zbeształ owsiaka.
  gratuluję rzetelności. dalej szukajcie tylko sensacji...

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 0

  A ja pytam się dokąd będzie trwało to żebranie,bardzo przykro że w kraju w którym jest prawie 100%katolików okrada się wolontariuszy,czy to robią wyznawcy innych religii czy ateiści,ja myślę że nie.Czy naszego państwa nie stać na szlachetne cele,widocznie nie,ale stać na kupowanie drogich limuzyn politykom,na wypłaty dużych sum politykom,za limuzyny około 19 mln. wypłaty około 5,5 mln zł.Politycy jednak żebraninę popierają ochoczo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje