Kradzieże, rozboje, pijany opiekun wolontariuszy... 39 incydentów podczas Finału WOŚP

14.01.2013 07:39
WOŚP 2013 w Kielcach

WOŚP 2013 w Kielcach (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.
Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem podczas finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową i strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo dzieci prowadzących kwestę.

Zgłoszenia na policję dotyczyły głównie zagubionych puszek, np. na przystankach czy w sklepach, kradzieży bądź oszustów, którzy posługiwali się fałszywymi identyfikatorami. Jak poinformował Sokołowski, w całym kraju doszło do 35 kradzieży i czterech rozbojów.

Kradzieże, napady, pijany opiekun wolontariuszy

W Warszawie osoba prawdopodobnie z zaburzeniami psychicznymi próbowała wyrwać wolontariuszowi puszkę w pieniędzmi. Na stołecznym Ursynowie dwóch sprawców wyrwało wolontariuszowi puszkę i uciekło.

Z kolei w Płocku policja zatrzymała trzy osoby, w wieku 13, 15 i 18 lat, które próbowały ukraść puszkę dwóm wolontariuszkom. Młodzi ludzie podeszli do dziewczynek, doszło do szamotaniny, podczas której puszka została rozerwana, a pieniądze wysypały się. Sprawcy próbowali uciec, ale zatrzymał ich patrol policji. Wolontariuszkom nic się nie stało.

W Krakowie doszło do napadu na dwie nastoletnie wolontariuszki jadące tramwajem. Dwaj ok. 20-letni mężczyźni wyrwali dziewczynom puszkę i uciekli, gdy tramwaj zatrzymał się na przystanku.

Policjanci z Pisza zatrzymali trzech nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy kwestując, próbowali wyciągnąć z puszki uzbierane pieniądze. Ich nieco starszy opiekun był pijany; miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do północy z niedzieli na poniedziałek podczas akcji WOŚP zebrano ponad 39,8 mln zł. W zeszłym roku w dniu finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł, jednak ostateczny wynik - który znany jest zwykle w marcu - to ponad 50,6 mln zł.

Zobacz także
Komentarze (52)
Kradzieże, rozboje, pijany opiekun wolontariuszy... 39 incydentów podczas Finału WOŚP
Zaloguj się
 • tolus9

  Oceniono 110 razy 96

  Redaktorzy 0,5 promila to stan wskazujący na spożycie.Nie bronię tego gościa ale nie nakręcajcie nas i siebie.

 • skorpios

  Oceniono 70 razy 62

  Parę dni temu artykuł o tym, jak jakiś sędzia na emeryturze spowodował wypadek i "był mocno wystawiony, miał 3,4 promila", natomiast tu podczas WOSP starszy opiekun wolontariusze był pijany i ten bandyta miał aż 0,5 promila...

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 101 razy 51

  bardzo mi przykro że w kraju gdzie w każdym niemal parku jest postawiony krzyż...gdzie w każdym niemal urzedzie czy szkole na ścianie wisi krzyż dochodzi do takich incydentów. Nie wierzę żeby robili to katolicy - to pewnie te 4% Polaków tak rozrabia.
  .
  www.rmf24.pl/sport/news-tomasz-adamek-rozbil-auto-po-pijanemu,nId,769397.
  .
  Adamka tez spoili podstępem...

 • sandwich1

  Oceniono 65 razy 35

  "Ich nieco starszy opiekun był pijany; miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie."
  Ludzie nie dajmy się zwariować i używajmy słów zgodnie ze znaczeniem. Z takimi promilami w ponad połowie Europy można prowadzić samochód.
  "przed północą zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł, jednak ostateczny wynik - który znany jest zwykle w marcu - to ponad 50,6 mln zł."
  Ale bełkot. Znaczy, że w marcu niezależnie od innych dochodów kwota jest stała?

 • jerzysm42

  Oceniono 44 razy 34

  Tytuł artykułu co najmniej idiotyczny. Na pierwszy rzut oka Finał Orkiestry był wielkim pasmem rozbojów i kradzieży, a biorąc pod uwagę skalę imprez, były to tylko drobne incydenty.

 • 123456ag

  Oceniono 32 razy 22

  Jeszcze niedawno przy 0,5 można było jeździć po większości dróg Europy. Po niektórych nadal można.
  W Polsce robi się pijaków z ludzi którzy mieli powyżej 0,2 promila.

 • hieronimus56

  Oceniono 47 razy 17

  Daleki jestem od posądzania kogokolwiek inspirację, ale styl działania napastników jak żywo przypomina działania zwolenników Radia Maryja.
  Czy to przypadek?
  Żądamy prawdy o związkach Rydzyka z incydentami !!

 • longman32

  Oceniono 24 razy 14

  Episkopat zgodzi się na eutanazję wtedy gdy zaproponuje ją Rydzyk.Lub gdy zapłacimy np.15tys. od osoby,tak jak to jest w przypadku nagłych ślubów,w ciągu 10 dni kolega został bierzmowany,zaliczono im nauki przedmałżeńskie,oraz ksiądz nie widział ciąży 7 miesiąc! u panny młodej.Ceną było odmalowanie wnętrza kościoła,no i normalne opłaty "co łaska"ale nie mniej niż 1000zł.HAŃBA Panowie w sutannach!

 • namen

  Oceniono 15 razy 11

  "jednak ostateczny wynik - który znany jest zwykle w marcu - to ponad 50,6 mln zł. "

  ??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje