Romans, którego nie było? Niejasności ws. "dużego agenta Tomka"

14.01.2013 07:34
Prokurator wnosił o uznanie ich winnych wszystkich stawianych im zarzutów i zażądał dla Kamińskiego kary roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 4 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych i kilka tysięcy zł grzywny.

Prokurator wnosił o uznanie ich winnych wszystkich stawianych im zarzutów i zażądał dla Kamińskiego kary roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 4 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych i kilka tysięcy zł grzywny. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W szpitalu MSW działał "duży agent Tomek". Uwiódł pielęgniarkę, by wynosiła mu dokumenty ze szpitala - mówił w uzasadnieniu wyroku na dr. G. sędzia Igor Tuleya. W sprawie pielęgniarki i jej romansu jest coraz więcej niejasności - wynika z tekstu tygodnika "Wprost".
Honorata K., pielęgniarka, która pracowała z doktorem Mirosławem G., nie chce komentować sprawy ew. uwiedzenia przez agenta CBA. Według jej koleżanek to dlatego, że nadal ma kontakt z "Dużym Tomkiem" - pisze tygodnik "Wprost" .

Uwiódł, by dostać dokumenty?

Sędzia Igor Tuleya uzasadniający wyrok na dr. G. zarzucił agentowi CBA, że uwiódł jedną z pielęgniarek, by ta wynosiła dokumenty ze szpitala MSW przy Wołoskiej. Nie ma jednak pewności, czy Honorata K. faktycznie została uwiedziona.

- Honorata K., pielęgniarka w tym szpitalu, była zmanipulowana przez przystojnego mężczyznę. Sędzia Tuleya nazwał go Dużym Tomkiem, ale dla nas to był Mały Tomek, bo człowiek raczej niewysoki. Tomasz N. przyszedł na przesłuchanie i powiedział, że nie wie, o co chodzi. Operacja w szpitalu? "Może i pracowałem, ale nie powiem, bo to jest tajemnica państwowa. Jak pan sędzia mnie zwolni z tajemnicy, będę odpowiadał" - mówi adwokat dr. G. Adam Jachowicz.

"Nie czuła się uwiedziona"

Sama Honorata K. zeznała, że Tomasz N. obiecał jej małżeństwo. Razem z nim jeździła w Świętokrzyskie i na Podkarpacie. Agent miał jej powiedzieć, że ma ciężko chorego wujka i chce się dowiedzieć, ile będzie kosztowała operacja u G.

Nieco inny obraz wyłania się z opowieści, jakie można usłyszeć od jej koleżanek. Ich zdaniem nie czuła się uwiedziona, a dużego Tomka znała wcześniej, jeszcze kiedy był policjantem (zanim trafił do CBA). Dziennikarzom "Wprost" nie udało się porozmawiać z zainteresowaną. Według koleżanek to dlatego, że nadal ma kontakt z Tomaszem N.

Zupełnie inna historia

Jeszcze inny obraz sytuacji wyłania się z informacji tygodnika "Newsweek". Tam możemy dowiedzieć się, że agent CBA był znajomym chłopaka pielęgniarki. - Nie było żadnego romansu. Honorata K. miała chłopaka z policji, znali się z naszym człowiekiem towarzysko. Od lat. Nie było żadnego agenta pod przykryciem - mówi wysoki rangą funkcjonariusz CBA z czasów Mariusza Kamińskiego.

Według "Newsweeka" w zeznaniach Honorata K. przyznała, że czuje się wykorzystana przez służby specjalnie, bo z Tomaszem N. nie ma już kontaktu.

Zobacz także
Komentarze (137)
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Może sędzia Tuleja
  Ma asa w rękawie,
  A Wy nie wiecie
  Nic o tej sprawie ?

 • kayetandionizov

  Oceniono 2 razy 0

  "Z ich (koleżanek Honoraty K.) relacji wynika, że nie czuła się uwiedziona, a dużego Tomka znała wcześniej, jeszcze kiedy był policjantem (zanim trafił do CBA). Relacjonują one także, że Honorata K. wciąż jest związana z "Dużym Tomkiem".

  Tuleja mówi półprawdami, adwokat łże w żywe oczy, a mendia powtarzają bzdury.
  Jak w tym dowcipie z radia Erewań: nie samochody, tylko rowery i nie dają tylko kradną.

  Ile już było tych przeróżnych zarzutów w stosunku do PIS, Kaczyńskiego, Ziobro, Kamińskiego.
  I wszystkie o kant de potłuc. Z wyjątkiem dorsza za osiem siedemdziesiąt.
  Gdyby potwierdziła się jedna dziesiąta to Kaczyńskiego, Ziobro i Kamiński już dawno siedzieliby w więzieniu.

  Oto cała prawda.
  Bo pół prawdy, jak i w tym przypadku, to g...no prawda. :)

 • filthpurger

  Oceniono 2 razy 2

  czy nasi wielcy politycy nie powinni wziasc przykladu z Owsiaka i sprobowac wreszcie realnie zmieniac na dobre nasz kraj i zaczac realna dyskusje jak powstrzymac zwyczajowa korupcje w naszych sluzbach zdrowia?.
  Co my oczekujemy od naszych reprezentantow - staniecia na wysokosci zadania i szukania rozwiazan na ta nasza patologie korupcyjna, zainicjowanie zdrowej promocji nowej kultury w sluzbie zdrowia w ktorej nie bedzie miejsca dla korupcji.
  Troche konkretow panowie poslowie, za to macie placone i to jest wasz obowiazek, czy nie ????

 • filthpurger

  Oceniono 5 razy -3

  to juz zaczyna byc farsa, nic absolutnie nic na temat zwyczajowej skandalicznej korupcji w naszej sluzbie zdrowia !!!.
  Nawet potepienia jej ze strony czy sedziego czy politykow, czy nawet rzeczowej dyskusji - jak tutaj mozna temu zaradzic, jak promowac nowe obyczaje i kulture ktore wyeliminuja korupcje ze sluzby zdrowia.
  Czy wszyscy juz dokladnie powariowali czy co ?????
  Jak tak bedziemy reagowac ( wlasciwie ignorowac) na to plage spoleczna jaka jest koruppcja to jak my z tego wyjdziemy ????, panowie wielcy politycy i medrcy tego kraju.
  Zamiast zmasowanej akcji przeciwko korupcji i promocji wlasciwej kultury w sluzbie zdrowia to co my robimy????. Zastanawiamy sie czy ludzie ktorzy demaskuja korupcje robia to wlasciwymi metodami????
  Czy juz nie ma madrych w tym kraju ?????

 • slmako

  Oceniono 7 razy 3

  Jesli sie chce utrzymac oddzial na poziomie swiatowym to trzeba byc nie milym dla personelu ktory a polskich warunkach jest ZAWSZE NA NIE . papierosy trza wyrzucic jak sie pracuje na bloku operscyjnym to nie czasy Stalina. Punktualnie przychodzic do roboty a nawet o 5 min za wczesnie. Mozliwosc zostania dluzej po pracy jesli to jest poprzednie. Zwracanie uwagi ze cos zostalo zrobione zle a moglo byz lepiej, Tego niestety Ziomale nie lubia a nawet buntuja sie w czym pomagaja czynnie i z ochota ZZ pana komandosa Dudy. Bo place strunckowe wiec mi sie nalezy nawet i wczesniejsze urwanie sie do domu bo dos sie narobilam.
  Posiadanie takiej p. Honoraty Skaålewskiej ktora nie jest glupia i wie co znaczy wynoszenie dokumentacji szpitalnej na zewn. szpitala to przestepstwo. Porownaj Macierewicza ktory wynosil i opisywal o scisle tajnych aktach sluzb WSI. To wszystko sklada sie na wlasciwy obraz oddzialu na poziomioe swiatowym, NIEWIERZYCIE ?? pojedzcie do GB lub do Mayo Clinic to sie przekonacie. Taki personel jak mial Garlicie rozdoniono by na cztery tajfunu i jedno cunami. To bylo ludzkie dno.
  Pani Honorata za kupczenie wlasna doopa powinna mo9ec odebrane prawo wykonuwania zawodu. Z takimi kompetencjjami to na Pigalak przy Wspolnej i Poznanskiej, ew, w hotelu Polonia, jak ma atrybuty-
  Zionro, kaczynskikanalja i gadzina kaminski powinni otrzymac aresz wydobywczy. A ta aferga gruntowa ?? do tej pory nikt Lepperowi nic nie zarzycil (swiec pamie nad jego dusza !). Premier Tusk tez ma krechy: Czemu trzymal dwa lata ta gadzine i padlinozerce mariuszka kaminskiego. Dlaczego wyrzucil Gilowska, Drzewieckiego i innychy skoro i9m nic nie udowodniono. Czemu zwlekl z tym T, Stanu ????
  Sorki9 ale z takimi politykmi daleko sie nie zajedzie.! Przemyslec to wszyscu. Nowak nie opuszczaj pluskiew do wagonow.

 • jkredman

  Oceniono 6 razy 2

  a może tak jakaś analiza przed wygłoszeniem tez o spadku przeszczepów
  Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu – w 2006-2007 po 30 przeszczepów, w roku następnym po aresztowaniu Garlickiego wzrost ilości przeszczepów do 39, ale w roku 2003 było 51 dlaczego w 2006 [przed Garlickim] spadło do 30,
  Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie – dlaczego z momentem aresztowania Garlickiego trzeba było zamknąć klinikę, dlaczego ten pracoholik, pasjonat i wielki lekarz nie wychował żadnego następcy,
  a dlaczego w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantacji w Krakowie ilość przeszczepów od 2003 roku systematycznie spadała,
  a Instytut Kardiologii w Aninie w 2002 roku było 33 przeszczepy a w roku następnym już tylko 23, jeszcze nie aresztowano dr Garlickiego,

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Kto ma się w Polsce dobrze .....polityk,agent,specsłużby,mundurowi i kapusie, reszta musi zapracować na życie i emeryturę . Więc jaki może być wynik dochodzenia w ramach jednej kasty.? komu się przedawnia i zamazuje.?

 • cleryka

  Oceniono 5 razy -1

  Poczekajmy co z robi z tym doniesieniem Prokuratura,czy będzie badac tę aferkę prokurator Ziobrowy,czy niezależny politycznie? Od tego zależeć będzie ciąg dalszy. Taka jest Polska,niestety,niedobrze się robi,oj niedobrze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje