PSL coraz bardziej na prawo? "Zabiega o poparcie Radia Maryja i TV Trwam"

14.01.2013 06:27
Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL

Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W ramach nowego otwarcia ludowcy zamierzają m.in. zacieśnić kontakty z Radiem Maryja, twierdzi "Rzeczpospolita". Ma to być jeden z kluczowych elementów zapowiedzianego przez Janusza Piechocińskiego budowania nowej, szerszej formacji centroprawicowej. Lider Stronnictwa odbył także cykl spotkań z biskupami.
Dziennik dowiedział się, że ostatnio na jednym ze spotkań z politykami PSL Piechociński oświadczył wprost, że będzie chciał się bardziej udzielać w prawicowych mediach. Jak podaje gazeta, "ze szczególnym naciskiem wymienił Radio Maryja i telewizję Trwam", sugerując, że trzeba się postarać o sympatię tego środowiska.

Celem jest zbudowanie szerszej formacji centroprawicowej, co Stronnictwo chce uczynić przy pomocy Kościoła. To dlatego Piechociński tuż po kongresie partii odbył cykl spotkań z biskupami. Ludowcy wierzą, że w większym otwarciu na Kościół pomoże im najnowszy nabytek, czyli poseł Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski, którego polityczny transfer do PSL ogłoszono w ub. tygodniu.

Dąbrowski wielokrotnie krytykował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za to, że nie przyznała katolickiej stacji o. Tadeusza Rydzyka koncesji na cyfrowym multipleksie. Był częstym gościem zarówno w Radiu Maryja, jak i telewizji Trwam. PSL liczy, że teraz stanie się dla nich łącznikiem z tym środowiskiem. Z informacji "Rz" wynika, że po przejściu do Stronnictwa już poczynił pierwsze kroki w tym kierunku.

Zobacz także
Komentarze (170)
PSL coraz bardziej na prawo? "Zabiega o poparcie Radia Maryja i TV Trwam"
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 269 razy 241

  Szanowny Pan Wicepremier zamierza osobiście zabiegać o przyznanie koncesji dla TV Trwam czy jedynie chciałby wzorem tzw. "prawdziwych Polaków" chłeptać wodę termalną z rowu Ojca Dyrektora?

  Nie jestem ani nie byłem zwolennikiem PSL lecz jest mi zwyczajnie szkoda, że partia z wielowiekową tradycją kończy aż tak marnie...

 • niktwazny126

  Oceniono 216 razy 198

  Ja już przestaję na tego pana zwracać uwagę. Piechociński nie wie, co robi. Jakoś nie widzi, że nad Rydzykiem i biskupią spółką czarne chmury się gromadzą. Jest tylko nadzieja, że jak się radiomaryjni podzielą między PiS i PSL, to nawet progu wyborczego nie przekroczą. I znikną na zawsze.

 • 24u

  Oceniono 159 razy 143

  Ped do wladzy deprawuje,stad zanik moralnosci.

 • hans_close

  Oceniono 112 razy 102

  Panie Tusk, wywal na zbity pysk zachłannych na posadki chłopów, póki jeszcze kilka lat do wyborów. Niech wezmą sie do uczciwej roboty na polu zamiast okupować rady nadzorcze i flirtować z wrogiem. Weź pan do koalicji Palikota a dla równowagi Giertycha zamiast nielojalnych chłopów.

 • mariatg8

  Oceniono 112 razy 68

  wybrali gostka na krzywych nóżkach i z odstającymi uszami to mają . Jak widać - nie było widać co ma w muzgu . A tam pusto jak u Żyda w sklepie .

 • sop3

  Oceniono 155 razy 45

  Piechociński po wejściu do rządu zorientował sie że ten interes sie niedługo rozleci i już szuka dyskretnie kontaktu z PiSem który najprawdopodobniej wygra następne wybory.Ot,chłopska kalkulacja.

 • fjan

  Oceniono 30 razy 26

  Piechociński razem z całym PSL-em gotów śmietanę zlizywać z kolan Rydzyka by tylko być przy korycie. Obrzydzenie mnie ogarnia jak to widze.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 26 razy 22

  oto ta wielka katolicka sława która bardzo często wypowiada się w tej rozgłośni - rozmodlony Adamek :)
  Kolejna kompromitacja wykolejonych :)
  .
  sport.interia.pl/tomasz-adamek/news-tomasz-adamek-zatrzymany-przez-policje-za-stluczke-byl-pijan,nId,769394.
  .
  a to pijaczyna Biskup...
  .
  www.fakt.pl/Piotr-Jarecki-biskup-pijany-mial-wypadek-Izba-wytrzezwien-Biskup-tam-nie-trafil,artykuly,183242,1.html.
  .
  taki elektorat wykolejonych pijaków z pewnością się przyda PSL
  .
  .

 • piss.off

  Oceniono 22 razy 20

  ;
  wice-premier zajmuje się lizaniem d..... za pieniądze podatnika ? ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje