PSL coraz bardziej na prawo? "Zabiega o poparcie Radia Maryja i TV Trwam"

14.01.2013 06:27
Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL

Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W ramach nowego otwarcia ludowcy zamierzają m.in. zacieśnić kontakty z Radiem Maryja, twierdzi "Rzeczpospolita". Ma to być jeden z kluczowych elementów zapowiedzianego przez Janusza Piechocińskiego budowania nowej, szerszej formacji centroprawicowej. Lider Stronnictwa odbył także cykl spotkań z biskupami.
Dziennik dowiedział się, że ostatnio na jednym ze spotkań z politykami PSL Piechociński oświadczył wprost, że będzie chciał się bardziej udzielać w prawicowych mediach. Jak podaje gazeta, "ze szczególnym naciskiem wymienił Radio Maryja i telewizję Trwam", sugerując, że trzeba się postarać o sympatię tego środowiska.

Celem jest zbudowanie szerszej formacji centroprawicowej, co Stronnictwo chce uczynić przy pomocy Kościoła. To dlatego Piechociński tuż po kongresie partii odbył cykl spotkań z biskupami. Ludowcy wierzą, że w większym otwarciu na Kościół pomoże im najnowszy nabytek, czyli poseł Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski, którego polityczny transfer do PSL ogłoszono w ub. tygodniu.

Dąbrowski wielokrotnie krytykował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za to, że nie przyznała katolickiej stacji o. Tadeusza Rydzyka koncesji na cyfrowym multipleksie. Był częstym gościem zarówno w Radiu Maryja, jak i telewizji Trwam. PSL liczy, że teraz stanie się dla nich łącznikiem z tym środowiskiem. Z informacji "Rz" wynika, że po przejściu do Stronnictwa już poczynił pierwsze kroki w tym kierunku.

Zobacz także
Komentarze (170)
Zaloguj się
 • kalinka330

  0

  Rób tak dalej prezesie do prędzej pojedziesz na księżyc niż dostaniesz się do następnego parlamentu a członkowie PSL Cię ukrzyżują

 • wiktoridanna

  0

  Tego właśnie się spodziewałam po zmianach w PSL: już tylko maleńki kroczek pod skrzydła rydzykowe. Czy potem połączenie z PiS, czy walka z nim na wyniszczenie? To zła wiadomość. "Utrwalanie" wpływu kleru w Polsce, to utrwalanie wstecznictwa, obskurantyzmu. Staniemy się w końcu zupełnym intelektualnym, kulturowym za... Europy.

 • costa3500

  Oceniono 4 razy 4

  Myślałem świeża krew,a tu masz burak zwyczajny.

 • amron53

  Oceniono 5 razy 5

  Koło tyłka się pali, więc zabiegają o elektorat, który może ich poprzeć, czyli moherową, wiejską ciemnotę. Ciekawe co obiecają ciemnocie w wyborczych szrankach, konkurencja wśród prawicowych ciemniaków będzie bardzo mocna, dojdą jeszcze brunatni narodowcy....

 • jackie53

  Oceniono 7 razy 7

  Nic mnie to nie dziwi. Każda prostytutka ma swoje prawa i obowiązki. PSL zawsze był, jest i będzie gorliwym wykonawcą tych zasad. Każdemu "da", byleby wyjść na swoje!

 • ebrieta

  Oceniono 4 razy 4

  Ja od początku myślałem, że Piechociński coś ,,knuje". Zanim go wybrali na prezesa już zdążył udzielić
  wywiadu czy coś podobnego ,,Gazecie Polskiej Codziennie", ktora nim się zachwycała ponieważ kiedyś
  wyraził jakieś zdanie, jakąś krytykę rządu czy premiera. Nie wiem dokładnie, bo szmatławców nie czytam,
  ale coś tam dostrzegłem przypadkiem w tej gazecie. A jak został wicepremierem to widać było podejrzany
  uśmiech. Czy więc nie jest to wtyczka tych własnie prawicowców z ,,Gazety Polskiej" ,Radia Maryja" i piso-rydzykowców". Oj, coś mi się wydaje, że różne Kłopotki, Wojciechowski i podobni PLS-owcy mają wpływ
  i PSL skręci w prawo. Może też po następnych wyborach razem z PiS utworzyć rząd. Już biskupi też pomogą,
  a może i o.Rydzyk. Nie wiem czy od środka nie zostanie obecny rząd rozwalony.

 • berberysa

  Oceniono 2 razy -2

  "...Otworzcie oczy i rozejrzyjcie sie, kto walczy o dobro Polaka w Polsce, kto daje sie oswmieszac w imie dobra Polaka? Tak, politycy ktorzy dla zwyklego szarego Polaka chca cos zrobic sa wysmiewani, szydzi sie z nich, a cholota bierze pieniadze za nic...."

  Została ci Partia Palikota, która poza walką z Kościołem nie ma żadnego programu.
  Walka o krzyże pokazała swoje oblicze na Krakowskim Przedmieściu, gdzie jak małpy po drzewach, słupach skakali, prawdopodobnie naćpani lub napici, zwolennicy Palikota. Ten obraz na długo, wraz z penisem i świńskim ryjem będzie wizytówką Partii Palikota. Show jest dobry do manipulowania bezmyślną młodzieżą.
  Krzyż jest wbudowany w kulturę europejską niezaleznie wierzących czy niewierzących. Normalni ludzie to uznają, mając do niego różny stosunek, włącznie z obojętnościa. Walka z krzyżem jest antykulturowa.

 • hardy1

  Oceniono 6 razy 6

  PSL jest typową "partią obrotową". Jej nowy szef uklęknie przed każdym, jeżeli zwietrzy interes polityczny.
  Tyle że...może się srodze pomylić. Ale to zmartwienie tej partii. Coś czuję, że po najbliższych wyborach szybko działacze wrócą do Pawlaka...jaki jest taki jest, ale tak głupich ruchów politycznych nie wykonywał. Dzięki temu PSL ciągle był "języczkiem u wagi". Teraz już może nie być.

 • kruk51

  Oceniono 4 razy 0

  Piechociński ma nosa ! Tuskolandia się kończy, ma tego świadomość ! Słusznym jest by wymanewrował
  PSL z rozliczania przez naród PO ! Proces się już zaczął i nabiera rozpędu ! Ruchy narodowościowe idą w górę.
  Tusk tego nie przewidział. Ba ! Zlekceważył ! Będąc z wykształcenia historykiem winien o tym pamiętać. Widać
  z niego taki uczony magister historii jak Premier. Czyli partyjny karierowicz nieudacznik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje