Mógł doprowadzić do katastrofy na kolei. Miał 3 promile i był po narkotykach

13.01.2013 12:32
Pociąg

Pociąg (fot. Kamil Gozdan / AG)

Na dwa miesiące aresztował sąd nietrzeźwego nastawniczego z powiatu świdnickiego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie i narkotyki przy sobie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję dzięki czujności jednego z maszynistów.
Jak poinformował dziś rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, przy zatrzymanym, który miał 3 promile alkoholu w organizmie, funkcjonariusze znaleźli także marihuanę.

- 30-latek jest podejrzany m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - mówił rzecznik. Grozi mu do 8 lat więzienia.

O nietrzeźwym nastawniczym policjanci dowiedzieli się od maszynisty, który przy wyjeżdżaniu z bocznicy zauważył, że tory nie są odpowiednio przestawione. Natomiast w budce nastawniczej - wynikało z relacji maszynisty - znajdował się "dziwnie zachowujący się" pracownik.

Zobacz także
 • Rozpoczęła się żałoba narodowa
 • W katastrofie rannych zostało 57 osób, w tym ponad 30 ma ciężkie obrażenia. Przyczyny katastrofy: obaj maszyniści dostali od dyżurnych ruchu sygnał zastępczy?
Komentarze (59)
Mógł doprowadzić do katastrofy na kolei. Miał 3 promile i był po narkotykach
Zaloguj się
 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 96 razy 82

  "jamj" śmiesznego nic nie napisałeś, jeżeli takie jest Twoje podejście do kogoś kto zwraca uwagę na czyjeś błędy to znaczy że jesteś zwykłym smarkatym gnojkiem który nie powinien zabierać głosu. Tacy jak Ty cieszyliby się gdyby doszło do kolejnej katastrofy.

 • nedlog123

  Oceniono 128 razy 64

  Wszyscy się tu oburzają, że miał marichuanę, że narkoman, że element lewacki i w ogóle koniec świata.
  Ale to, że był naj**any jak dzika świnia to już norma społeczna i nikogo nawet to nie dziwi.
  Ot, i pis`owa logika....

 • hunter1111

  Oceniono 97 razy 53

  gdyby z podobnego pragrfu osadzili lk za tibilisi nie byloby smolenka

 • starszy-65

  Oceniono 37 razy 25

  Coś podobnego przecież związkowcy twierdzą, że kolejarze w pracy nie piją a wszystkie takie podobno ujawnione przypadki to wrogie pomówienia.

 • iremus

  Oceniono 23 razy 19

  Gdyby chociaż nawalił się bimbrem. Ale z tymi narkotykami to już przesadził. Standardy kolejarskie trzeba znać i szanować.

 • angrusz1

  Oceniono 14 razy 10

  A ponoć tak trudno o pracę , nawet na kolei .
  A tu taki pijak .
  Nikt nie wiedział, że gostek jest alkoholikiem i narkomanem ?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 44 razy 6

  @ camilkovalczyk

  Masz 100% racji: przy zastosowaniu tej samej szerokiej definicji narkotykow (bo nie ma 'narkotykow jako takich', wszystko zalezy od definiowania, np. w Holandii nie moze byc narkotykiem substancja bez uzaleznien) - cukier otrzymywany czy to z burakow, czy trzciny cukrowej jest - wraz z herbata i kawa - znacznie wyzej na liscie uzaleznien od marihuany. Szkodliwosci dla zdrowia tej bialej smierci juz tu omawiac nie bede, bo poswiecono temu zagadnieniu tysiace prac naukowych. Amen.

 • ziomal101

  Oceniono 14 razy 4

  Dziwne. Co drugi kierowca jeździ w takim stanie, a o tym nie piszecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje