Hofman o liście Giertycha: To wszystko nieprawda. Romek i Miś w konia was robią

- Śmieszy mnie ten duet. Romek i Miś [Michał Kamiński - red.] w konia was robią. Siedzą potem przy dobrej whisky i się naśmiewają z dziennikarzy, którzy to kupili - mówił Adam Hofman w audycji "7. Dzień Tygodnia" Radia ZET. Rzecznik PiS skomentował list Romana Giertycha o rzekomych związkach biznesowych PiS i o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.
Zdaniem Adama Hofmana Roman Giertych i Michał Kamiński odpłacają się za "frukty polityczne", które otrzymują od Platformy Obywatelskiej. - Szkoda to komentować, szkoda gardła. To jest groteskowe, to wszystko nieprawda. Adwokat rodziny Tusków musi raz na jakiś czas na Prawo i Sprawiedliwość naskoczyć. Wtóruje mu Michał Kamiński, któremu udało się swojego przyjaciela zrobić ambasadorem w jednym z krajów na Wschodzie i za to się odpłaca. My się tym zajmujemy, a oni się potem z nas naśmiewają, zapijając dwunastoletnią szkocką - stwierdził rzecznik PiS.W liście do prowincjała redemptorystów zamieszczonym w mediach, Roman Giertych, wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, napisał, że PiS w zamian za pieniądze na odwierty geotermalne w Toruniu uzyskało spokój w sprawie odrzucenia poprawki do konstytucji wprowadzającej ochronę życia "od poczęcia do naturalnej śmierci".

Rozenek: Kiedy rządził PiS, Rydzyk miał wszystko, czego chciał

Ostro Romana Giertycha skrytykował również Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota. - On chyba chce konkurować z matką Madzi. Robi to całkiem skutecznie, bo przebija się we wszystkich możliwych mediach z przekazem, w który nikt nie wierzy. Kiedy PiS rządził, dyrektor Rydzyk miał wszystko, czego chciał, nie musiał nikogo szantażować ani żadnych układów zawierać - stwierdził Rozenek w Radiu ZET.

Jego zdaniem odrzucenie zmiany w konstytucji wynikało z tego, że ani Jarosław Kaczyński, ani dyrektor Rydzyk "specjalnie nie przeżywa sprawy aborcji". - To jest interes. To jest imperium medialne i nie tylko medialne. Wiemy, o co chodzi. Chodzi o pieniądze - stwierdził Rozenek.

Protasiewicz: Decyzję o przekazaniu pieniędzy Rydzykowi podjęto kilka dni po przegranych wyborach

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, przypomniał, że minister rządu PiS podjął decyzję o przekazaniu pieniędzy na wiercenia geotermalne w Toruniu kilka dni po tym, jak partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała wybory. - Podejmował tę decyzję, wiedząc, że powinien się od niej wstrzymać. Po przegranych wyborach nie powinien takiej decyzji podejmować i zostawić ją zastępcy - stwierdził polityk PO. Przypomniał również wypowiedź Kazimierza Marcinkiewicza, który ostatnio powiedział, że został odwołany, bo nie zgadzał się na metody CBA.

Słowa Protasiewicza wywołały wesołość obecnych w studio Radia ZET polityków prawicy. - Jak karpie to łykacie, jak karpie - mówiła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - Kogo jeszcze wyciągniecie? - pytał Adam Hofman.

Zobacz także
 • Roman Giertych Giertych żąda przeprosin od o. Rydzyka. I opisuje związki PiS z szefem Radia Maryja
 • Roman Giertych i Radosław Sikorski, wrzesień 2009 na Westerplatte "Rzeczpospolita": Nowi trzej tenorzy to... Sikorski, Kamiński i Giertych
Komentarze (288)
Hofman o liście Giertycha: To wszystko nieprawda. Romek i Miś w konia was robią
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 226 razy 208

  Jednak jedynie Kempa wie jak należy podlizywać się Rydzykowi i całemu KK jako jedyna mamrotała o brutalnym ataku na kościół i próbie poniżania

 • zoro_wieczorowo_poro

  Oceniono 222 razy 204

  to może przypomnijmy z lekka zapomniany fakt. Pieniążki z budżetu klepnął pany dyrektorowi Rydzykowi na odwierty geotermalne niejaki Jan Feliks Szyszko, minister IV RP. Następnie ten sam Jan Feliks Szyszko został zatrudniony w uczelni pana Rydzyka w charakterze wykładowcy , jako wybitny fachowiec, za 650PLN/h. (sześć i pół stóweczki za godzinkę szkolną)
  Ot taki zbieg okoliczności :D

 • orion57

  Oceniono 209 razy 183

  Panie Hofman o tych powiązaniach nie formalnie wiedzą wszyscy teraz mamy fakty. Śmiej się Pan śmiej ale to już ostatnie podrygi pańskie w Sejmie. Następne wybory - von z dwora wraz z PiS.

 • jezierskiadam

  Oceniono 127 razy 95

  Niejaka Beata K. stwierdziła ni mniej nie więcej, że „Jaki jest koń każdy widzi” to jest „stare polskie powiedzenie”.
  W programie Moniki O.

  Przypisała Polakom definicję przygotowaną przez wrogów Kościoła Katolickiego na użytek francuskiego masońskiego wydawnictwa. Wypowiedź ta znowu uszła płazem zarozumiałej ignorantce.
  Nikt z obecnych nie poprawił Beaty K.
  Jacy ludzie występują u Moniki O. ?
  „Tak pośpiesznie nie oceniajmy policji” – stwierdził obecny na transmitowanym prze radio zebranku niejaki Nałęcz – „Jest pan być może dobrym historykiem. Nie wiem nie czytałam, ale..., ...” – odpowiedziała Beata K.

  Polska naszym wspólnym domem wariatów.

 • honorny

  Oceniono 57 razy 53

  Ale co właściwie nie jest prawdą panie Hoffman? Że rząd Kaczyńskiego nie wspierał finansowo interesów Rydzyka? Że media Rydzyka nie były uprzywilejowane przez rząd Kaczyńskiego? A może to, że politycy PiSu nie są specjalnie traktowani w mediach Rydzyka?
  Klasyczny hipokryta PiSowski, dla którego białe zawsze będzie czarne.

 • szary-polak

  Oceniono 43 razy 35

  Hofman, Girzyński,Kaczyński, Romaszewski i im podobni, należą do "Imperium Zła" belzebuba Rydzyka i zapisali mu duszę.....Zrobią wszystko,posuną się do każdego łajdactwa dla swojego bożka, jakim jest dla nich Rydzyk !... Jeżeli ZŁO nosi imię, to nazywa się RYDZYK.

 • szary-polak

  Oceniono 35 razy 33

  Beata Kempa w programie u M.Olejnik " Kobyła jak jest, każdy widzi...Spójrzcie na mnie ".....

 • petroo81

  Oceniono 45 razy 33

  Hofman !!!
  My juz podziekujemy tobie i twojej sekcie.Wez ty sie człowieku w ogole nie wypowiadaj ... HIPOKRYTA!!!

 • kassabian

  Oceniono 30 razy 28

  Ależ panie Hofman - jak to taka "nieprawda" to czemu pan nie straszysz sądami i pozwami? Przecież w waszym wypadku to pierwsze co w takiej sytuacji mówicie.
  Ergo: nie straszcie sądami czyli Roman Wielkogłowiec prawdę rzekł był.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje