Hofman o liście Giertycha: To wszystko nieprawda. Romek i Miś w konia was robią

13.01.2013 10:37
- Śmieszy mnie ten duet. Romek i Miś [Michał Kamiński - red.] w konia was robią. Siedzą potem przy dobrej whisky i się naśmiewają z dziennikarzy, którzy to kupili - mówił Adam Hofman w audycji "7. Dzień Tygodnia" Radia ZET. Rzecznik PiS skomentował list Romana Giertycha o rzekomych związkach biznesowych PiS i o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.
Zdaniem Adama Hofmana Roman Giertych i Michał Kamiński odpłacają się za "frukty polityczne", które otrzymują od Platformy Obywatelskiej. - Szkoda to komentować, szkoda gardła. To jest groteskowe, to wszystko nieprawda. Adwokat rodziny Tusków musi raz na jakiś czas na Prawo i Sprawiedliwość naskoczyć. Wtóruje mu Michał Kamiński, któremu udało się swojego przyjaciela zrobić ambasadorem w jednym z krajów na Wschodzie i za to się odpłaca. My się tym zajmujemy, a oni się potem z nas naśmiewają, zapijając dwunastoletnią szkocką - stwierdził rzecznik PiS.W liście do prowincjała redemptorystów zamieszczonym w mediach, Roman Giertych, wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, napisał, że PiS w zamian za pieniądze na odwierty geotermalne w Toruniu uzyskało spokój w sprawie odrzucenia poprawki do konstytucji wprowadzającej ochronę życia "od poczęcia do naturalnej śmierci".

Rozenek: Kiedy rządził PiS, Rydzyk miał wszystko, czego chciał

Ostro Romana Giertycha skrytykował również Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota. - On chyba chce konkurować z matką Madzi. Robi to całkiem skutecznie, bo przebija się we wszystkich możliwych mediach z przekazem, w który nikt nie wierzy. Kiedy PiS rządził, dyrektor Rydzyk miał wszystko, czego chciał, nie musiał nikogo szantażować ani żadnych układów zawierać - stwierdził Rozenek w Radiu ZET.

Jego zdaniem odrzucenie zmiany w konstytucji wynikało z tego, że ani Jarosław Kaczyński, ani dyrektor Rydzyk "specjalnie nie przeżywa sprawy aborcji". - To jest interes. To jest imperium medialne i nie tylko medialne. Wiemy, o co chodzi. Chodzi o pieniądze - stwierdził Rozenek.

Protasiewicz: Decyzję o przekazaniu pieniędzy Rydzykowi podjęto kilka dni po przegranych wyborach

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, przypomniał, że minister rządu PiS podjął decyzję o przekazaniu pieniędzy na wiercenia geotermalne w Toruniu kilka dni po tym, jak partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała wybory. - Podejmował tę decyzję, wiedząc, że powinien się od niej wstrzymać. Po przegranych wyborach nie powinien takiej decyzji podejmować i zostawić ją zastępcy - stwierdził polityk PO. Przypomniał również wypowiedź Kazimierza Marcinkiewicza, który ostatnio powiedział, że został odwołany, bo nie zgadzał się na metody CBA.

Słowa Protasiewicza wywołały wesołość obecnych w studio Radia ZET polityków prawicy. - Jak karpie to łykacie, jak karpie - mówiła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - Kogo jeszcze wyciągniecie? - pytał Adam Hofman.

Zobacz także
Komentarze (288)
Zaloguj się
 • demetria11

  0

  Jeśli p. Hofman twierdzi, że coś jest nieprawdą, to można się zakładać w ciemno, że jest to prawda na 100%.

 • sigizm

  0

  i pomyśleć, że to kiedyś koledzy byli.......

 • simonh

  0

  A spasiony szczyl jak zwykle z cynicznym usmiechem na bezczelnej gębie zaprzecza.

 • voytt1

  0

  I co z tego - może wspierali Rydzyka, może nie - a co robi obecna władza polityczna?

 • dinozaur-300

  0

  Po pierwsze, o. polityk z Torunia miał dostać pieniądze na badania (wygodna formuła), tyle że już miejsca dawno zbadanego. Po drugie, były negatywne opinie ekspertów, ale rząd PIS (na odchodne) raczył to zignorować, a dotację przyznać. Po trzecie, nasz "ojciec geolog" nie przedstawił zabezpieczenia finansowego (tzw. uchybienia formalne) i pieniędzy podatnika nie dostał (na szczęście), bo się rząd zmienił i nie dał (stąd wrogość po wsze czasy). Po czwarte, miała być z tego temperatura ponad 90 stopni i prąd (wg. zapowiedzi) , wyszło to co mogło wyjść poparańcom - ledwie 60 stopni i sporo za dużo soli w tejże wodzie (co było od lat udokumentowane), stad spore komplikacje. Po piąte, dla ratowania twarzy "ojciec geolog" inwestycję postanowił kontynuować z babcinych portfeli, a byłego ministra (i jego pomocników) nagrodzić sowitymi synekurkami i poparciem politycznym. Odsyłam do prasy codziennej z tamtych lat - Alleluja i do tyłu!

 • bonnd

  0

  Panie Hofman za jakiś czas będą kręcic dzień świra roę pierwszoplanową ma

 • leroy_brown

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda to komentować, szkoda gardła.
  To jest groteskowe, to wszystko nieprawda.
  Ziom.

 • klarneta8

  Oceniono 2 razy 0

  Przyjdzie czas, ze caly PIS i Rydzyk sie przejada na tych machlojkach. Ucierpi tez na wlasne rzyczenie Kosciol.

 • papaleone

  Oceniono 2 razy 0

  Jedziecie tu po Hofmanie równo, wymyślając różne niestworzone rzeczy. Ja też nie lubię ani jego ani jego formacji.
  Uważam jednak, ze jest to bardzo ambitny a zarazem cwany chłopak ( dla mnie chłopak)
  Bardzo ciężko wyprowadzić go z równowagi i zbić z tematu.
  Jak porównuje go do rzecznika rządu Grasia, to Graś przy nim blado wygląda.
  Zauważcie,że jest również świetnym aktorem, bo to co on robi przy boku Zbawiciela, to jest czyste aktorstwo,
  Przypuszczam,że ktoś się potknie na Hofmanie i boleśnie przewróci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje