Watykan: Adopcje przez homoseksualistów? To czyni z dzieci towar. Sąd: Niedopuszczalne uprzedzenie

12.01.2013 18:02
Watykan. Papież Benedykt XVI

Watykan. Papież Benedykt XVI (Fot. Andrew Medichini AP)

- Zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci czyni z nich towar - twierdzi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia. Wczoraj Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.
W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. - Wszelkie patologie są niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa - dodał.

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są dziedzictwem całej ludzkości.

Adopcje dzieci przez homoseksualistów? "Narażanie się na śmieszność"

Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to narażanie się na śmieszność. - Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd: Niedopuszczalne uprzedzenie

Sąd Najwyższy odrzucił jako "niedopuszczalne uprzedzenie" stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić" - podkreślono w orzeczeniu.

Z kolei włoski dziennik katolicki "Avvenire" napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest "niebezpieczny".

Zobacz także
Komentarze (356)
Zaloguj się
 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy -2

  2 pedały adoptują sobie chłopca - jak się partner znudzi dziecko będzie jak znalazł.
  W końcu nie od dziś wiadomo że seks homoseksualny prowadzi do poczęcia.

 • rud_aa

  0

  No to mam pytanie, tylko prosze o merytoryczną aodpowiedż a nie dysputy o KK.
  Otóż brytyjscy naukowcy coraz częściej twierdzą iż pedofilia powinna zostac uznana jako "orientacja seksualna". I kto wie czy za 10-20 lat nie czeka nas taka mroczna wizja. Lobby pozotywnej pedofilii działa pręznie, zwłaszcza w USA mają swoje liczne organizacje. Czy zgoda na homoadopcje nie ułatwi pedofilom życia? Wystarczy że dwóch pedofiów stworzy "związek" aby adoptowac dziecko. Ktoś powie weryfikacja, psychologowie, kontrole etc. ale czy to w pełni uchroni dzieci? I żeby była jasność, nie mówię o homoseksualistach!! Mówię o pedofilach, którzy takie prawo do homoadopcji moga wykorzystać aby adoptować i krzywdzić dzieci. I pomijam także kwestie zjawiska pedofilii która panuje w rodzinach. Chciałabym się skupić na tak zwanych samotnych strzelcach, zwolennikach pozytywnej pedofilli, którzy już kiedys wspominali że powinni miec prawo do adopcji bo kochają dzieci. Prosiłabym o konkretna i merytoryczną odpowiedź, nie związaną z KK, księżmi, przypadkiem Fritzla, etc.

 • wieguz

  0

  Katecheza prowadzona przez pedofilów i homoseksualistów? To czyni z dzieci towar.

 • czerwonylech

  Oceniono 1 raz 1

  Dla kleru dziatwa nasza , europejska i swiatowa jest towarem seksualnym. Beniu nie wie? jego ludzie nie wiedzą, do cholery?!

 • mundi8

  0

  Do czego dojdziemy? Np. do tego:"Gigantyczną falę dyskusji o znieczulicy i zaniku wartości wśród Chińczyków wywołało nagranie z kamery przemysłowej z małej uliczki w mieście Foshan w pażdzierniku ubiegłego roku. Samochód potrąca dwuletnią dziewczynkę i odjeżdża, potem rozjeżdża ją kolejny samochód i też ucieka z miejsca wypadku… przez 7 minut dogorywające w kałuży krwi dziecko mija 17 osób. Nikt nie pomaga, wszyscy odwracają wzrok. Do momentu aż półżywą dziewczynkę zauważa zbierająca makulaturę kobieta i udziela jej pomocy.Dziewczynka w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu dwa dni później."

 • mundi8

  Oceniono 5 razy -1

  Jaka jest współczesna mentalność, kultura i obyczajowość wielkiego miasta? Pogańska! Dla kogo? Dla pogan! Jakie będą skutki? Rozkład społeczeństwa! Czy jest jakaś oaza, w której można szukać schronienia? Tak, tą oazą jest Kościół!

 • corpus_delicti

  Oceniono 2 razy 0

  Gazeta Wybiórcza, jak zwykle, robi z nas wała i ma nas za kretynów. Tytuł sugeruje co innego a treść co innego. Artykuł dotyczy biologicznej matki, która nie musi adoptować własnego dziecka, a to, że żyje z inna kobietą to zupełnie nie ma znaczenia. Jest matką i ma prawo wychowywać własne dziecko. Podobnie rzecz miałaby się z biologicznym ojcem. On również, bez względu na orientację seksualną na prawo wychowywać własne dziecko. Jeśli KK z tym walczy to jest po prostu głupi. Natomiast inną rzeczą jest powierzenie opieki nad dzieckiem parze gejów czy lesbijek nie będących w żaden sposób spokrewnionymi z dzieckiem. W tym wypadku zgadzam się z KK.
  Nie jesteśmy w stanie określić skutków jakie wywoła wychowanie w związku homoseksualnym i nawet włoski sąd tego nie wie. Tyle tylko, że w tym wypadku miał proste zadanie, powierzył wychowanie matce.

  Tak więc, szanowna Gazeto... jesteście do niczego... chociaż nie, wasze drukowane wydanie można powiesić w kibelku... dla niektórych jednak, podcieranie się czymś takim byłoby profanacją....tyłka

 • mundi8

  Oceniono 4 razy -2

  "Wszelkie patologie są niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa - dodał."
  Tak właśnie jest! Dwóch gejów lub dwie lesbijki wychowujące dziecko to jest patologia! Dziecko potrzebuje ojca jako mężczyzny i matki jako kobiety! Dlaczego? Czytaj: R.Skynner, J.Cleese," Żyć w rodzinie i przetrwać"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje