Watykan: Adopcje przez homoseksualistów? To czyni z dzieci towar. Sąd: Niedopuszczalne uprzedzenie

12.01.2013 18:02
Watykan. Papież Benedykt XVI

Watykan. Papież Benedykt XVI (Fot. Andrew Medichini AP)

- Zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci czyni z nich towar - twierdzi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia. Wczoraj Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.
W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. - Wszelkie patologie są niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa - dodał.

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są dziedzictwem całej ludzkości.

Adopcje dzieci przez homoseksualistów? "Narażanie się na śmieszność"

Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to narażanie się na śmieszność. - Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd: Niedopuszczalne uprzedzenie

Sąd Najwyższy odrzucił jako "niedopuszczalne uprzedzenie" stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić" - podkreślono w orzeczeniu.

Z kolei włoski dziennik katolicki "Avvenire" napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest "niebezpieczny".

Zobacz także
Komentarze (356)
Watykan: Adopcje przez homoseksualistów? To czyni z dzieci towar. Sąd: Niedopuszczalne uprzedzenie
Zaloguj się
 • nostalgiczna.emigrantka

  Oceniono 413 razy 219

  No, pewnie. Homoseksualne pary nie powinny sie zblizac do dzieci, bo im moga wykrzywic charakter wzajemna miloscia, tolerancja i poszanowaniem. Znacznie lepiej jest oddac te dzieci ksiezom na wychowanie. Szczegolnie malych chlopczykow, prawda?

 • maria20

  Oceniono 332 razy 176

  Szacunek należy się sędziemu!!!! Brawo!!!! Każde dziecko będzie lepiej wychowane przez dwie matki czy dwóch ojców niż miałoby mieć księdza za ojca:))))

 • boederman

  Oceniono 84 razy 70

  Niech sie juz ten Watykan zamknie i spojrzy w lustro! Kosciol jest przepelniony patologia, hipokryzja i herezja! Mam nadzieje, ze milosc, dobroc i zdrowy rozsadek zwyklych ludzi zwyciezy. Nikt nie powinien zabronic dwojgu doroslym kochajacym sie osobom adopcji dziecka, o ile sa w stanie zagwarantowac mu odpowiednia jakosc zycia, wyksztalcenie i szacunek dla drugiego czlowieka. Niezaleznie od plci i orientacji seksualnej! Precz z nienawiscia szerzona przez kosciol katolicki i inne religie!

 • dziewczyna-szamana

  Oceniono 84 razy 68

  "W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. - Wszelkie patologie są niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa - dodał."
  A co z rodzinami, gdzie jest tylko mama lub tylko tata, bo drugi rodzic opuścić rodzinę? A co z rodzinami, gdzie rodzice są po rozwodzie, więc mama żyje z nowym partnerem i tata z nową partnerką, dziecko jest więc trochę w jednej rodzinie, trochę w drugiej. To oczywiście wg Watykanu patologia.
  Rozumiem, że rodzina, w której jest tylko jeden rodzic, bo drugi umarł, to też patologia, bo to rodzina, gdzie nie ma mamy i taty?

 • karol312n

  Oceniono 80 razy 62

  Bzdury. W USA są dzieci, które wychowują się w takich rodzinach, i nie dzieje się im krzywda. Dzieci to krzywdzi społeczeństwo. A pretekstów jest sporo: rude włosy, nadwaga, krzywe nogi, rozwód rodziców, rodzic - świadek Jehowy, itp. Powodów bez liku. Wszyscy mówią o prawach dzieci do obojga rodziców. A samotni rodzice? Jest wiele patologicznych i biednych rodzin, które skazują dziecko na wegetację. Brak pieniędzy i perspektyw - to jest dopiero dramat dzieci. Sam nigdy nie spotkałem takich dzieci, ale widziałem programy o nich, i ich życiu .I nie widziałem tam ani krzywdy, ani dramatu.

 • caius1

  Oceniono 61 razy 53

  Dodajmy jeszcze: a co z rodzinami gdzie jedno z rodziców zmarło? To już trudno nazwać patologią.

  Okazuje się jednak, że obrońcy tradycji mają i na to wytłumaczenie. Byłem niedawno zszokowany, że do pewnej prywatnej szkoły pod egidą brytyjskich konserwatystów mogą być przyjęte tylko chłopcy z pełnych rodzin, niezależnie od przyczyny braku jednego z rodziców. Według tychże konserwatystów tylko tacy chłopcy są pełnowartościowym materiałem na przyszłych przywódców, bankierów i w ogóle ludzi z górnej półki. Ktoś zapytał co z dzickiem, którego ojciec/matka zmarł(a). Odpowiedź była natychmiastowa: to tak jakby ktoś stracił nogę; nie jego wina ale przecież bez nogi biegaczem nie będzie.

  W XIX wieku a KK na księży nie mogli być wyświęcani mężczyźni pochodzący z tzw. nieprawego łoża.

  To by było na tyle o tradycyjnych wartościach i zawartym w nim poszanowaniu godności ludzkiej.

  NiePiS

 • mieszczuch123

  Oceniono 43 razy 37

  Czy homoseksualna rodzina szkodzi dziecku nie wiadomo - ale obcowanie i wykorzystywanie przez pedofolii nie wątpliwie.

 • cezar85

  Oceniono 38 razy 28

  celibat jest potwierdzeniem cichego faktu
  że kobiety księżom nie są potrzebne do seksu
  mają siebie i ministrantów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje