Putin kpi ws. sierot: Cofnę zakaz adopcji, jeśli Jolie weźmie ślub z Pittem w Moskwie

12.01.2013 14:25
Władimir Putin

Władimir Putin (Fot. Alexei Nikolsky AP)

Aktorka Angelina Jolie zwróciła się do prezydenta Rosji Władimira Putina, by ten cofnął zakaz adopcji rosyjskich sierot przez amerykańskie rodziny. Putin miał odpowiedzieć jej w kpiarskim tonie, że zmieni prawo, o ile "Jolie weźmie ślub z Bradem Pittem w centrum Moskwy lub Sankt Petersburga".
O propozycji ślubu Jolie i Pitta pisze amerykański tabloid "National Enquirer" i rosyjskie portale.

W całej sprawie chodzi o kontrowersyjną ustawę - przyjętą przez rosyjską Dumę Państwową i podpisaną przez prezydenta 28 grudnia ub.r. Ten akt prawny, nazywany przez stronników antyputinowskiej opozycji "ustawą Heroda", przyjęto w odpowiedzi na przyjętą przez Kongres USA "ustawę Magnitskiego".

Ustawa, nazwana tak na cześć zmarłego w 2009 r. w więzieniu w Moskwie rosyjskiego prawnika, który walczył z korupcją w swoim kraju, zabrania udzielania wiz wjazdowych do USA rosyjskim funkcjonariuszom państwowym - w tym sędziom, prokuratorom i oficerom tajnych służb - współodpowiedzialnym za śmierć adwokata, a także innym urzędnikom podejrzanym o łamanie praw człowieka.

Zobacz także
Komentarze (162)
Zaloguj się
 • rypalski

  Oceniono 1 raz -1

  brawo Putin ... teraz poczekamy czy Angelina i Brad maja na tyle odwagi by wziasc slub w moskiewskiej cerkwi - ja osobiscie proponuje by Angelina zaprosila na ten slub czlonkinie Pussy Riot , ktore obecnie przebywaja w jednym z sanatoriow Putina na Syberii ... i by One odspiewaly ...
  BOGURODZICO ... POGON PUTINA.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Uchwalając ustawę Dimy, Putin wydimał rosyjskie dzieci.

 • mczes57

  Oceniono 2 razy 2

  ''KOWAL ZAWINIŁ CYGANA POWIESILI"

 • 44092203459epm

  Oceniono 3 razy -3

  Ameryka pyskuje a najwyższy dług ma u Rosjan. Złoża łupków kończą się. A przemysł potrzebuje paliwa.
  Po co te przepychanki i tak ostatecznie poproszą Rosję o kolejna pożyczkę lub kredyt na zasoby.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 4 razy 0

  ,,redachtorki" GWnianej celowo przekręcają sens wypowiedzi Putina. Generalnie chodzi o to że rosyjskie dzieci traktowane sa jak przedmiot przez swoich przybranych opiekunów w USa. Ustawa o której mowa jest wynikiem zameczenia Dimy Jakowlewa przez swojego amerykańsdkiego ojczyma debila który zamknął w upale dzieciaka w samochodzie. Ustawa ma na celu zapobieżeniu wywozu dzieci w ręce amerykańskich pedofili i zboczeńców oraz psychopatów którzy są bezkarni (patrz przypadek ww Dimy).

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Aktorka się zwróciła do prezydenta a ten jej podobno odpowiedział i co dalej, piłka po strone aktorki?:)))

 • nikiwegier

  Oceniono 5 razy -1

  Dla mnie Putin dobrze powiedział. Jak Jolie chce zalewać bezmyślnie emigrantami swój kraj niech to robi, ale niech nie wtrynia nosa do Europy. USA za dużo sobie w ogóle pozwala, niech zacznie dbać o swoich "sojuszników", bo pójdą za przykładem Putina.

 • ewa5.0

  Oceniono 7 razy -1

  Ta gebelsowska morda ze zdjecia,pasowała by jak ulał do Pissu ,i w 90 % poglądy ,mają podobnie wredne!

 • demokratus

  Oceniono 5 razy -1

  jak długo wolny świat będzie tolerował tego pana? Czas skończyć ten cyrk zwany władzą kremlowską. Tylko wolność i demokracja zapewni normalność w tym azjatyckim kraju, czego oczekują z wytęsknieniem zniewoleni obywatele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje