Sanok: przeprowadzą dziś sekcje zwłok mężczyzny i kobiety

12.01.2013 10:24
Antyterroryści w akcji

Antyterroryści w akcji (Fot. Bartosz Frączek / TV San)

Najprawdopodobniej dziś w Rzeszowie zostaną przeprowadzone sekcje zwłok 32-letniego Andrzeja B. i 17-letniej kobiety, którzy zabarykadowali się w czwartek w mieszkaniu w bloku przy ul. Cegielnianej w Sanoku. Ciała znaleźli policjanci, kiedy weszli do mieszkania.
- Sekcje zwłok zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej w sobotę w godzinach popołudniowych w Rzeszowie. W tej chwili trwają jeszcze ustalenia związane z tą czynnością - powiedziała zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie (Podkarpackie) Wiesława Basak.

Dodała, że "sekcje będą długotrwałe". - Nie wiadomo, kiedy się zakończą - zaznaczyła.

Przyczyna śmierci: rany postrzałowe głowy

W czwartek wczesnym popołudniem na największym osiedlu w Sanoku 32-letni mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu czteropiętrowego bloku. Była z nim 17-letnia kobieta. Wcześniej mężczyzna, który miał być zatrzymany w związku z zabójstwem, strzelał z okna mieszkania do nieoznakowanego policyjnego samochodu.

Z budynku ewakuowano część mieszkańców i zamknięto okoliczne ulice. Na miejsce przybyli antyterroryści oraz policyjni negocjatorzy m.in. z Warszawy. Przez wiele godzin policja próbowała nawiązać kontakt z mężczyzną i kobietą i nakłonić ich do poddania się. Nie reagowali jednak na apele policji. Ok. godz. 1 w nocy z czwartku na piątek policjanci zdecydowali się na siłowe wejście do mieszkania. W środku znaleźli ciała mężczyzny i kobiety.

Przyczyną śmierci Andrzeja B. i nastolatki były rany postrzałowe okolic głowy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

Komentarze (51)
Zaloguj się
 • kuciapka1938

  0

  Przerażeniem napawa fakt że bandyta strzelał do policjantów a potem sam się zastrzelił. Zastrzelił też swoją kobietę. Przez nawiedzonych nazwaną dzieckiem.
  Wiekszym przerażeniem napawa fakt że człowiek który był ministrem sprawiedliwości, człowiek który ubiega się o najwyższe stanowiska w Polsce. Człowiek którego wysuwa sie na kandydata w przyszłych wyborach prezydenckich.
  To ten człowiek nazwany kiedyś zerem. To on mówi do kamer iż polcja miała bezwzględnie zlikwidować ZLIKWIDOWAĆ przestępcę. Nie chodziło mu aby przestępcę w jakikolwiek sposób obezwładnić. Wedle Ziobry przestępcę należało zlikwidować.
  Strach ogarnia coby ten typ nawyprawiał. Coby ten typ zrobił ludziom jakby miał taką władzę jak dyktatorzy.
  Przed kamerami występuje też generał Polko. Jednak Polko używa słowa "zdjąć" Co i tak równa sie zabiciu bandyty. W slangu ludzi takich jak Polko zdjąć znaczy bezwzglednie zabić .
  Są oczywiście sytuacje że bandyta zagraża życiu wielu ludziom i muszą być podjęte natychmiast najdrastyczniejsze środki. Jednak niech mi nikt kitu nie wciska ża sytuacja w Sanoku nie była pod kontrolą policji czy też antyterrorystów. Dzisiaj nie trza iść z mikrofonem do bandyty aby wiedzieć co mówi. Od tego jest odpowiedni sprzęt do podsłuchiwania na odległość. Dzisiejsze kamery potrafią rejestrować co się za murem dzieje. O co mi chodzi. Jestem przekonany że policja miała wszystko pod kontrolą a mochery, głupcy typu Ziobro, nawiedzeni, nawet nawiedzeni generałowie nie mieli możliwości oceny sytuacji bo ich na miejscu nie było A choćby i byli na miejscu, to ja zdaję się na działanie policji a nie człowieka który by likwidował innego człowieka nawet jeśli to bandyta. Bandytę należy obezwładnić poczynić wszystko co jest potrzebne do postawienia przed sądem. I po wyroku osadzić go w więzieniu
  Nie przypadkiem dezawuuje się sądy, sędziów, wyroki sądowe. Po drodze mówi się do kamer bez jakichkolwiek zahamowań o likwidacji człowieka. Jedno z drugim jest ściśle powiązane i daje świadectwo kondycji tych co chca nami rządzić Ja się nie dziwię że Ryszard Kalisz, prawnik, wygarnął Ziobrze że Ziobro wszystkich najchętniej by powsadzał do więzienia, używając takich środków jak przestępcy. Nie wiedział Kalisz że Ziobro by ludzi na dodatek likwidował. No tych coby do likwidacji sam zakwalifikował
  Jacy ci Polacy są mądrzy. Jaka to zbiorowa mądrość Polaków którzy nie dopuścili i nie dopuszczają do recydywy IV RP i ich funkcjonariuszy

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 3

  Wczoraj rzecznik policji podał że apelowali do tego kolesia o poddanie się poprzez TV
  wcześniej odcięli mu prąd !!!!!

 • buhaj_z_rogiem

  Oceniono 4 razy -2

  Nieczęsto na stół sekcyjny trafia w Polsce taki cymes jak siedemnastolatka z raną postrzałową....

 • jamj

  Oceniono 6 razy 2

  Sekcję zwłok tych osób przeprowadzą w sobotę, a z sekcją zwłok Leppera czekano od piątku do poniedziałku, pewnie po to, by pobranie próbek do badań toksykologicznych straciło sens...

 • posrancy

  Oceniono 6 razy 4

  Śp.Remigiusz Muś i Andrzej Lepper mieli robione sekcje dopiero PO niedzieli,a tu patrzcie państwo jak rząd zdaje egzamin.
  Akurat tu mógłby badać student I roku medycyny.
  ------
  WWW.niepoprawni.pl

 • franekwolusz

  Oceniono 5 razy 3

  Jestem zszokowany. To w sobotę można robić sekcje? Jak grasowali seryjni samobójcy to twierdzono, że trzeba czekać do poniedziałku.

 • prawierabin

  0

  www.youtube.com/watch?v=7Kj90SeUDtg

 • naw18

  Oceniono 3 razy 1

  Jaki postęp... Przy niektorych tego typu wydarzeniach trzeba bylo czekac 3 dni( od piątku do poniedzialku) aby takie jakieś coś zniknęlo ze zwlok. Tu widocznie nie ma takiej potrzeby ale jest potrzeba dania ciemnej masie informacji o jakimś bandycie, bo nic ciekawego dla hien z mediów sie nie dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje