Kwaśniewski doradza krwawemu dyktatorowi? "Za pieniądze"

Były prezydent Polski doradza Kazachstanowi w reformowaniu i demokratyzowaniu kraju. A jest co doradzać, bo prezydent tego kraju Nursułtan Nazarbajew to jeden z najbardziej krwawych dyktatorów byłych republik ZSRR - piszą w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Agata Nowakowska i Dominika Wielowieyska.
Kwaśniewski jest członkiem Międzynarodowej Niezależnej Grupy Doradczej, razem m.in. z byłym premierem Włoch Romano Prodim. Członkowie Grupy spotykają się cztery razy do roku w Kazachstanie. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Jakie? Tego szefowa biura b. prezydenta RP nie zdradza. Tymczasem brytyjskie media rozpisywały się o doradzającym Nazarbajewowi b. premierze Tonym Blairze. Za swoje usługi miał pobierać - według różnych źródeł - 12-14 milionów dolarów rocznie, choć współpracownicy Blaira twierdzili, że to kwota nieprawdziwa. Konkretnej jednak nie podali.

"Kwaśniewski nie musi udostępniać wysokości wynagrodzenia"

- W świetle polskiego prawa Aleksander Kwaśniewski nie ma obowiązku upubliczniać wysokości wynagrodzenia i wszelkie spekulacje i porównania co do jego wysokości są nieuprawnione - zaznaczyła Anna Wnuk, dyrektor biura Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy zacytowałyśmy jej rewelacje brytyjskiej prasy - piszą dziennikarki.

Aleksander Kwaśniewski rzeczywiście jest bardzo aktywny w promowaniu Kazachstanu w Europie. Na stronach brytyjskiego dziennika "The Guardian" pisze: "Jak Unia Europejska może odpowiedzieć na wielkie ambicje Kazachstanu? Jego położenie i złoża naturalne czynią go kluczowym krajem w stosunkach między UE a Azją Centralną". Cały artykuł jest miłą laurką dla tego kraju.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Aleksander Kwaśniewski i Jerzy Wenderlich Wenderlich: Mogę zazdrościć, że to nie mi Kulczyk zaproponował posadę Kwaśniewskiego
 • Aleksander Kwaśniewski Młodzi Socjaliści pytają Kwaśniewskiego: Panie prezydencie! Za ile pracuje pan dla Kulczyka? [LIST]
 • Aleksander Kwaśniewski Były prezydent z wysoką pensją od firmy Kulczyka. Kik: Kwaśniewski-dorobkiewicz nie ma szans
Komentarze (400)
Kwaśniewski doradza krwawemu dyktatorowi? "Za pieniądze"
Zaloguj się
 • leon.bzykacz

  Oceniono 280 razy 108

  Ale jakich rad on może udzielać?
  Ów Nazarbajew w komunistyczne klocki jest 100 x lepszy od prezia,
  podobnie jak reszta doradców-lewaków

 • rts44

  Oceniono 469 razy 97

  Jak tylko pojawiła się wiadomość o mającej się pojawić nowej formacji lewicowej pod kierownictwem P.KWAŚNIEWSKIEGO prawicowi "dziennikarze" postanowili GO zniszczyć zmasowanymi atakami!Każdy z tych nibypismaków stara się GO zniszcyć w oczach opinii publicznej!Przypomiona mi to i P.CIMOSZEWICZA po powodzi,po której zniszczono Go wciskając mu do ust słowa wypowiedziane ale wyjęte z kontekstu.Przypomina mi to również lata władzy SLD,w których wyciągano każdy drobiazg działaczy lewicy.Dziennikarze to jak chcą kogoś zniszczyć to są PIERWSZĄ WŁADZĄ w Polsce!

 • wertercom

  Oceniono 536 razy 64

  Trwa bezpardonowy atak POlitykierów z GW na Aleksandra Kwasniewskiego. Widać,że PO się bardzo obawia jego powrotu do czynnej polityki.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 308 razy 40

  Rozpoczęło się niszczenie Kwaśniewskiego. Niszczenie za wszelką cenę. Jakiś zasmarkany redaktorzyna wypisuje na zapotrzebowanie byle co, byle obrzydzić byłego prezydenta w opinii publicznej. Czyżby Kwaśniewski naprawdę był takim zagrożeniem dla prawicowych tępaków? Wątpię. Tu chyba działa zwykła zawiść.

 • kkskris

  Oceniono 112 razy 36

  a Niemcy doradzają Korei północnej nie lubię polskich ,,polityków" bo wszystko to ten sam obóz czerwonych mord z rodowodem PRL-u ale nie czepiam się o Kazachstan bo jak dają kasę to brać [tak jak wszyscy wielcy na świecie tylko głupim polaczkom wciska się kit] bo świat powinniśmy rozdzielić na NAS i innych jak mamy okazję się wzbogacić to korzystać a myśleć swoje a dla naiwnych idealistów proste pytanie kto rozpętał II Wojnę Światową i ją przegrał [bo w polityce trzeba być samolubną szmatą tak i w życiu bo po jakimś czasie stać cię będzie by być bogatym przyjacielem a takiego nikt szmatą nie nazwie]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje