Śmierć 13-miesięcznego Bolka - dwaj lekarze ukarani. Komisja: Postawa rodziców także "niejasna"

11.01.2013 17:57
Dziecięcy Szpital Kliniczny

Dziecięcy Szpital Kliniczny (Fot. Marcin Onufryjuk)

Kierownik oddziału ratunkowego odsunięty ze stanowiska, nagana udzielona jednemu z lekarzy - takie są konsekwencje dyscyplinarne w szpitalu dziecięcym w Białymstoku związane ze śmiercią chorego na białaczkę. Komisja badająca sprawę wskazała także, że "niejasna jest postawa rodziców", którzy widząc w trzeciej dobie, że stan dziecka pogarsza się, nie zgłaszali się do szpitala.
Zobacz także
Komentarze (16)
Śmierć 13-miesięcznego Bolka - dwaj lekarze ukarani. Komisja: Postawa rodziców także "niejasna"
Zaloguj się
 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 35 razy 25

  Tak jest to winni rodzice sa bowuem po studiach medycznch I maja doswiadczenie.noz sie ku*** w kieszeni otwiera.skoro tak jest to po co tym konowalom placic,winni zatrudniac wrozbite.

 • pawel_zet

  Oceniono 29 razy 23

  To jest żałosne. Doktor Pomaski i tak, obawiam się, złamał kodeks etyki lekarskiej, krytykując kolegów po fachu (etyka lekarska zasadniczo różni się od mojej etyki, więc nie mogę mieć pewności). Jeżeli konsekwencją złamania procedur jest śmierć dziecka, to chyba odsunięcie od zajęć (tymczasowo? na tydzień? miesiąc?) jednego z lekarzy i nagana dla drugiego, to trochę mało?

 • t0tylk0ja

  Oceniono 19 razy 17

  Niejasna postawa rodziców ??!!!! A jaka miała być ich postawa po tym jak wcześniej ich potraktowano?
  Zamiast potępić zdecydowanie "lekarzy?" i przeprosić rodziców to próbują jeszcze zwalać winę na rodziców. To jest skandal. Jeśli jest jakaś sprawiedliwość to kara powinna być jak dla kierowcy, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy czyli co najmniej 3 lata bezwzględnego więzienia.

 • grzybniazpatatajnia

  Oceniono 18 razy 12

  KK mówi o trzech latach w przypadku nie udzielenia pomocy osobie w stanie zagrożenia życia. i to będzie dopiero właściwa kara.

 • olekgw

  Oceniono 26 razy 10

  na białaczkę nie umiera się z dnia na dzień to nie sepsa

 • plusik36

  Oceniono 6 razy 6

  Szanowni internauci kto opiniował postępowanie szpitala i pracujących w nim lekarzy? Inni lekarze. Gdyby nie afera w mediach to Szpital byłby niewinny a cała wina spadła na rodziców. A przy takim stanie rzeczy kiedy mamy gó... nie opiekę to najlepiej tym gównem obrzucić w tym przypadku rodziców. Boże strzeż mnie przed takimi fachowcami skoro zarzucają niedopatrzenia rodziców. Na skutek których działania debilny lekarz wezwał policję aby wyrzucić namolnego ( w rozumieniu komisji lekceważącego) rodzica. Tak więc pamiętajcie to nie szpital a wy wzywajcie policję wtedy będziecie uważani za dbających. Osobiście po przeczytaniu tego raportu nabrałem odruchu wymiotnego

 • stokrotkax26

  Oceniono 10 razy 6

  Brawo, czyli Pomaski nadal dyrektorem. Szanowni Rodzice, omijajcie szerokim lukiem szpital, ktorego dyrektor po tak tragicznym zdarzeniu twierdzil, ze on nie widzi ZADNYCH uchybien, a teraz wylacznie pod wplywem nagonki mediow zawiesil pracownika a drugiemu dal nagane. Nagany to sobie pajacu udzialaj jak ci sie pracownik notorycznie spoznia albo nie zamowil u dostawcy igiel jednorazowych. TUTAJ NATOMIAST CHODZI O ZYCIE DZIECKA. PUKNIJ SIE W GLOWE I PODAJ DO DYMISJI - ODJDZ Z KLASA, ale ty pewnie nawet nie znasz znaczenia tego slowa...

 • ergosumek

  Oceniono 4 razy 4

  Co to za jakaś "komisja" szpitalna?
  Jakie ona ma umocowanie prawne?

  Przestępstwami lekarzy zgodnie z prawem powinny zajmować sie sądy lekarskie i rzecznicy odpowiedzialności zawodowej, a nie jakieś szpitalne komisje, powołane na łapu capu, których decyzje za pół roku będzie mozna podważyć.
  Dyrektor moze odwołać kierownika oddziału, ale co to za kara?

  Nagana to jest granda, a nie kara w tym wypadku, gdy zmarło dziecko w karygodnych okolicznościach.
  To jest sprawa prokuratorska i rodzice powinni skarzyć lekarzy imiennie.

 • kot2.only.0

  Oceniono 5 razy 3

  To bezczelność mówić o niejasnej postawie rodziców. Tylko lekarze mają w sobie tyle buty. Zawsze jak coś nie tak, to winny sam chory lub rodzice. Sama to przeżyłam nie jeden raz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje