Grypa przyczyną 7,3 proc. wszystkich zgonów w USA. To oznacza epidemię

Dr Meeta Khan z pacjentem chorym na grypę w Rush University Hospital w Chicago

Dr Meeta Khan z pacjentem chorym na grypę w Rush University Hospital w Chicago (Fot. Charles Rex Arbogast AP)

Tylu zachorowań na grypę nie było w USA od lat. Można mówić już o epidemii, w wyniku której zmarło 18 dzieci. Według specjalistów grypa przyszła w tym roku szybko, bo jeszcze przed świętami. Amerykanie rozwieźli ją następnie po kraju.
Według danych Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) 7,3 proc. wszystkich zgonów w USA w minionym tygodniu spowodowanych było zachorowaniami na grypę. O 0,1 przekroczony został wskaźnik, od którego można już mówić o epidemii.

Najbardziej zagrożone są stany południowe i południowo-wschodnie: Alabama, Louisiana, Mississippi, Tennessee i Teksas, ale z grypą walczy już 41 stanów. Choroba atakuje także stany północne. W Minnesocie zmarły już z tego powodu 23 osoby, w Pensylwanii 22, w Massachusetts osiem, a w Illinois sześć. W samym Nowym Jorku na grypę zmarło dziewięć domowych pielęgniarek - informuje portal USAToday.

Specjaliści twierdzą, że grypa zaatakowała w tym roku bardzo wcześnie i z dużą siłą. Pod koniec grudnia choroba była już silnie obecna w 41 stanach, tydzień wcześniej w zaledwie dziesięciu. Uważa się, że Amerykanie, którzy zachorowali przed świętami, rozjechali się z grypą po kraju, odwiedzając i przy okazji zarażając bliskich.

Według portalu Informacjeusa.com "do tej pory z poważnymi objawami chorobowymi hospitalizowanych zostało ponad 2 200 osób". "W wielu dużych miastach kliniki i przychodnie lekarskie przeżywają prawdziwe oblężenie chorych. Władze Bostonu, gdzie na liczba zachorowań jest już 10-krotnie wyższa niż w całym ubiegłorocznym sezonie, postawiły służby medyczne w stan najwyższej gotowości. W Illinois w 24 szpitalach pacjenci zostali odesłani do domów, bo zabrakło dla nich miejsc" - czytamy na portalu.

Komentarze (29)
Grypa przyczyną 7,3 proc. wszystkich zgonów w USA. To oznacza epidemię
Zaloguj się
 • poljack

  Oceniono 21 razy 17

  Amerykanie mówią o epidemii a u nas dziennikarze o pandemii .
  .
  Choroby zawsze towarzyszyły człowiekowi i niestety będą towarzyszyć nadal .

 • 1pytanie

  Oceniono 52 razy 8

  dwa powody, które spowodowały epidemię grypy....
  - POWSZECHNE SZCZEPIENIE NA GRYPĘ
  -I ROK 2013...........

 • waw-el

  Oceniono 46 razy 6

  zmarli ci ktorzy nie posiadaja ubezpieczenia na zdrowie a jest ich w Ameryce okolo 60 mln. oni nie maja nawet prawa wybierac sie do szpitala, czy tez do doktora........ no i zmarlo im sie w najbogatszym kraju swiata.

 • wodakrolewska

  Oceniono 21 razy 5

  Amerykanie zapomnieli co to echinacea . a zachwycają się GMO.
  Monsanto karmi i leczy.
  Trawisz masę zrobioną dla zysku potem drogo i długo się leczysz.

 • magic3

  Oceniono 16 razy 2

  Byłem w Ameryce w grudniu i w Sylwestra dopadła mnie grypa. Żołądkowa.

 • max2-012

  Oceniono 1 raz 1

  To bzdura, ale nalezy dodac, ze na grype w USA choruja glownie ci , ktorzy sie zaszczeoili. Im wiecej szczepien, tym wiecej zachorowan i zgonow. Szczepcie sie wiec lemingi. Szczepionka to doskonale narzedzie eutanazji..

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Jak wygląda składowisko 500 000 trumien?
  www.youtube.com/watch?v=6dLisrsB_SQ

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 1

  Z tą epidemią grypy w USA to bardzo ciekawa sprawa. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale…

  Kilka lat temu, jeszcze za kadencji prezydenckiej GWB, już była epidemia śmiertelnej grypy, chyba ptasiej(?). Wiele osób podejrzewało specsłużby USA o wyhodowanie wirusa który uczyniłby możliwym wprowadzenie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. W tym celu należało wyeliminować część ubogich, bo to właśnie na nich szłyby astronomiczne dopłaty. W społeczeństwie USA narastały nastroje buntownicze. Wydaje się że rząd USA czynił niezwykłe przygotowania.

  Sam widziałem w Internecie:
  1. Ogromne tereny oświetlone dzień i noc, ogrodzone drutem kolczastym, z barakami.
  2. W niektórych miejscach na terenie tych obozów koncentracyjnych(?) były całe stosy plastykowych wanien (?) , które jednak po bliższych oględzinach okazywały się tanimi, prymitywnymi trumnami. Wiele było znacznych rozmiarów co nie dziwi ze względu na powszechną w USA otyłość spowodowaną tanią niezdrową żywnością, a otyłość wśród biednych jest bardziej powszechna .
  3. Wcześniej od kilku lat szczepiłem się corocznie we wrześniu prewencyjnie na grypę, podobnie jak personel medyczny, tylko ja za niewielką odpłatnością (25-30 złotych), a oni darmo. Jednak tego roku zaprzestałem szczepień gdy od znajomego personelu medycznego dowiedziałem się że odstąpili od szczepienia się gremialnie w całej Polsce.
  4. Jednak najciekawsze wiadomości pochodziły z … Rosji gdzie pojawiła się panika, zwłaszcza przy licznej liczbie zachorowań na wygłodzonej Ukrainie. Otóż po protekcji, cały stołeczny garnizon poborowych MSW obejmujący ćwierć Moskwy został zaszczepiony poza kolejnością importowaną szczepionką FRANCUSKĄ. I prawie wszystkie te chłopy jak tury, szkodzi im tylko rozcieńczona whisky, pochorowały się! Putin zadecydował o zaprzestaniu importu i opracowaniu własnej traktując to jako priorytet BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO..
  5. Federacja Rosyjska opracowała szczepionkę, ale trochę z opóźnieniem bo roczny szczyt zachorowań zawsze przypada na luty, a oni rozpoczęli masową produkcję na koniec (?) poprzedniego roku. Jednocześnie śledziłem comiesięczne komunikaty Ministerstwa zdrowia w USA oczekując milionowych ofiar. Nie doczekałem się…

  Czyżby tamte zdarzenia były tylko próbą generalną? Niestety, zmieniłem komputer w międzyczasie i nie zachowałem żadnych linków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje