Piechociński chce odwołania Kierzkowskiej. "Nie widziałem jej aktywności"

11.01.2013 14:08
Ewa Kierzkowska

Ewa Kierzkowska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński zwrócił się o odwołanie Ewy Kierzkowskiej z funkcji sekretarza stanu w KPRM. Zastąpić ma ją szef gabinetu politycznego prezesa PSL Tomasz Jędrzejczak - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych ze źródeł we władzach partii.
Piechociński pytany w RMF FM, czy chce odwołania sekretarz stanu w kancelarii premiera, odpowiedział, że złożył wniosek "o zmianę na tej funkcji" oraz że wniosek leży już na biurku szefa rządu.

"Nie widziałem aktywności"

Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych ze źródeł zbliżonych do władz PSL, kandydatem na następcę Kierzkowskiej jest Tomasz Jędrzejczak, bliski współpracownik Piechocińskiego, który jest obecnie szefem jego gabinetu politycznego w resorcie gospodarki.

W rozmowie w Polsat News Piechociński zapewnił, że wnioskując o odwołanie Kierzkowskiej, nie kierował się tym, że nie popierała go w wyborach prezesa PSL. Zaznaczył, że wniosek w sprawie odwołania Kierzkowskiej złożył po Bożym Narodzeniu.

- Potrzebuję aktywnego Stronnictwa i wobec każdego - nie tylko siebie - podniosłem wyżej porzeczkę, a sekretarz stanu w kancelarii premiera jest osobą szczególnie ważną do kontaktu z partią, samorządem, rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim bieżących kontaktów między rządem a koalicyjnymi klubami parlamentarnymi. Nie widziałem aktywności. Brak aktywności oznacza dla mnie jedno - trzeba przejść na nowe rozwiązanie - powiedział szef PSL.

"Skoro nie może dogadać się z Kierzkowską"

Odnosząc się do sprawy, polityk PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że Piechociński jako prezes partii może sobie dobierać ludzi, z którymi chce pracować. - Skoro nie może dogadać się z Kierzkowską, to ją wymienia - zaznaczył. - Z mojej wiedzy wynika, że między Piechocińskim a Kierzkowską nie było specjalnej chemii - dodał Żelichowski.

W ubiegłej kadencji parlamentarnej Kierzkowska pełniła funkcję wicemarszałka Sejmu. W ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu poselskiego z list PSL, w listopadzie 2011 r. premier Donald Tusk powołał ją na stanowisko sekretarza stanu w swej kancelarii.Zobacz także
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • edza4

  Oceniono 2 razy 0

  Piechociński jako wytrawny polityk powinien jak najszybciej wytępić ten motłoch od Pawlaka,bo ci malkontenci ciągle będą mu rzucać kłody pod nogi,a on dowie się o tym ostatni jak już będzie po ptokach.

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma Pani minister obowiązku pracować w kancelarii wicepremiera , który jej się nie podoba. Zresztą jeśli Jej miłość do PSL i ex prezesa Pawlaka jest odwzajemniona to pan Waldemar nie da jej zginąć.

 • india.wr

  Oceniono 2 razy 0

  I ma racje, ta baba to kukła, a nie poseł na sejm. Kukła jakich sa tam dziesiatki, ręcznie sterowane marionetki zbędne dla społeczeństwa.
  Do dzieła panie Piechociński, może coś jednak zrobisz dobrego dla Polski

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Gdy się buduje zespół to się dobiera ludzi mających wiedzę, doswiadczenie oraz będą lojalnie pracować w grupie, słowa krytyki to nie są argumenty do rozstania lecz zastanowienia i rozmowy.
  Słyszałem i czytałem wypowiedzi tej pani i gdybym był na miejscu prezesa PSL uczyniłbym to samo.
  Istotniejszym dla PSL-u natomiast jest budowanie zrębów współpracy na przyszłość co w wydaniu obecnego prezesa jest dosyć dyskusyjne i ryzykowne, mam obawy o zrozumienie pewnych kroków przez wiejski elektorat i wcale nie chodzi o osoby wewnątrz PSL?

 • abhaod

  Oceniono 3 razy 3

  a tymczasem w Zakopanem, o tym w Wybiórczej ani słowa
  wpolityce.pl/wydarzenia/44561-mieszkancy-kolejnego-miasta-maja-juz-dosc-rzadow-platformy-obywatelskiej-i-jej-ludzi-zakopianczycy-beda-glosowac-nad-odwolaniem-burmistrza

 • bkgazeta

  Oceniono 5 razy 5

  tak wstrętnego i podłego zachowania a szczególnie kobiety dawno nie widziałem. Piechociński już dawno powinien coś takiego wywalić na zbity pysk.

 • olewus.1

  Oceniono 5 razy 1

  No i jak widać i słychać, to Piechociński okazał się typowym zupakiem, kapralem...zawistnym tłukiem !
  Żadnej pragmatyki, merytorycznego spojrzenia, tylko prostacka ideologia zawiści: "Ja ci pokażę kto tu rządzi " !
  Piechociński już przegrał wszystko...Tylko jeszcze o tym nie wie..

 • zgr-edo

  Oceniono 5 razy 3

  to i tak długo utrzymała się na stanowisku, na miejscu Piechocińskiego dawno bym ją odwołał.
  Pani Kierzkowska stanowisko dostała od Pawlaka na otarcie łez, bo wybory PSL nie dali jej szans w wyborach na pierdzenie w Sejmie.

 • kkes

  Oceniono 4 razy 0

  Chłopy ostrzą kosy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje