Piechociński chce odwołania Kierzkowskiej. "Nie widziałem jej aktywności"

11.01.2013 14:08
Ewa Kierzkowska

Ewa Kierzkowska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński zwrócił się o odwołanie Ewy Kierzkowskiej z funkcji sekretarza stanu w KPRM. Zastąpić ma ją szef gabinetu politycznego prezesa PSL Tomasz Jędrzejczak - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych ze źródeł we władzach partii.
Piechociński pytany w RMF FM, czy chce odwołania sekretarz stanu w kancelarii premiera, odpowiedział, że złożył wniosek "o zmianę na tej funkcji" oraz że wniosek leży już na biurku szefa rządu.

"Nie widziałem aktywności"

Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych ze źródeł zbliżonych do władz PSL, kandydatem na następcę Kierzkowskiej jest Tomasz Jędrzejczak, bliski współpracownik Piechocińskiego, który jest obecnie szefem jego gabinetu politycznego w resorcie gospodarki.

W rozmowie w Polsat News Piechociński zapewnił, że wnioskując o odwołanie Kierzkowskiej, nie kierował się tym, że nie popierała go w wyborach prezesa PSL. Zaznaczył, że wniosek w sprawie odwołania Kierzkowskiej złożył po Bożym Narodzeniu.

- Potrzebuję aktywnego Stronnictwa i wobec każdego - nie tylko siebie - podniosłem wyżej porzeczkę, a sekretarz stanu w kancelarii premiera jest osobą szczególnie ważną do kontaktu z partią, samorządem, rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim bieżących kontaktów między rządem a koalicyjnymi klubami parlamentarnymi. Nie widziałem aktywności. Brak aktywności oznacza dla mnie jedno - trzeba przejść na nowe rozwiązanie - powiedział szef PSL.

"Skoro nie może dogadać się z Kierzkowską"

Odnosząc się do sprawy, polityk PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że Piechociński jako prezes partii może sobie dobierać ludzi, z którymi chce pracować. - Skoro nie może dogadać się z Kierzkowską, to ją wymienia - zaznaczył. - Z mojej wiedzy wynika, że między Piechocińskim a Kierzkowską nie było specjalnej chemii - dodał Żelichowski.

W ubiegłej kadencji parlamentarnej Kierzkowska pełniła funkcję wicemarszałka Sejmu. W ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu poselskiego z list PSL, w listopadzie 2011 r. premier Donald Tusk powołał ją na stanowisko sekretarza stanu w swej kancelarii.Zobacz także
Komentarze (31)
Piechociński chce odwołania Kierzkowskiej. "Nie widziałem jej aktywności"
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 80 razy 70

  Kierzkowska nigdy nie ukrywała, że, podobnie jak Pawlak, gardzi Piechocińskim...

 • mexi123

  Oceniono 93 razy 69

  Na miejscu Piechocińskiego zrobiłbym to samo - czyli powołał osobę, której mogę zaufać i która jest pracowita. Myślę, że on akurat nie kieruje się emocjami czy sympatiami, bo gdyby tak było, to Bury by od razu poleciał. No ale jak będzie - zobaczymy.
  A Kierzkowska się sama o to prosiła.

 • syngefco

  Oceniono 63 razy 57

  "W ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu poselskiego z list PSL, w listopadzie 2011 r. premier Donald Tusk powołał ją na stanowisko sekretarza stanu w swej kancelarii."

  Lud nie chciał, ale co tam zdanie ludu, ważne żeby podatki płacił,

 • stef0909

  Oceniono 61 razy 55

  proste jak drut otaczaj się ludżmi zaufanymi!!

 • aide5

  Oceniono 57 razy 49

  Ona tez nigdy nic madrego nigdy nie powiedzala .

 • gladysz15

  Oceniono 47 razy 41

  decyzja jak najbardziej słuszna !

 • zenblue1

  Oceniono 39 razy 35

  Powinna teraz jechać do Indii ,tak jak min. Kalata

 • folwark_polski

  Oceniono 33 razy 15

  cuchnie gnojowicą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje