Telewizja Wildsteina i Sakiewicza nie ruszyła, a już ma kłopoty

11.01.2013 09:22
Bronisław Wildstein, redaktor naczelny Telewizji Republika

Bronisław Wildstein, redaktor naczelny Telewizji Republika (Fot. Bartosz Bobkowski / AG)

- Prawicowa Telewizja Republika (TVR) jeszcze nie ruszyła, a już jej działalnością zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego - informuje "Puls Biznesu".
Chodzi o apel twórców TVR do potencjalnych odbiorców o wsparcie. List pojawił się w serwisie Niezależna.pl, ale dziś już nie można go tam znaleźć. Wszystko wskazuje na to, że to rezultat zainteresowania KNF - stwierdza "PB".

- Standardowo przyglądamy się sprawie pod kątem przepisów o publicznym oferowaniu papierów wartościowych. Poinformowaliśmy spółkę o ramach prawnych publicznego oferowania akcji i poprosiliśmy o wyjaśnienia - mówi rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz. Zgodnie z przepisami propozycja nabycia akcji skierowana do co najmniej 100 osób lub nieoznaczonego adresata wymaga przygotowania prospektu emisyjnego zatwierdzanego przez KNF bądź memorandum.

Według Tomasza Sakiewicza z zarządu stacji apel był jedynie informacją prasową o tym, w jaki sposób będzie finansowana TVR. Jak dodaje, dopiero w środę spółka mająca być nadawcą została zarejestrowana w KRS. - Formalną ofertę przeprowadzimy wkrótce, zgodnie z przepisami - zapewnia.

Telewizja Republika ma zacząć nadawać wiosną tego roku. Jej redaktorem naczelnym został prawicowy publicysta Bronisław Wildstein.

Zobacz także
Komentarze (223)
Zaloguj się
 • uczonykot

  0

  No jak kuz się żydek Wildstein za telewizje weźmie, to nic dobrego z tego nie wyjdzie a jeszcze szczególnie z drugim góralem Skiewiczem.

 • gadzeta.pl

  0

  Jaka super szybka interwencja KNF...strach ma większe oczy niż Toosk...

 • infomozg

  0

  OCZYWISTE było, że nasza jedynie słuszna postkomunistyczna władza PO zrobi wszystko by utrudnić OPOZYCYJNEJ TELEWIZJI życie. Spodziewam się kolejnych URZĘDOWYCH ATAKÓW triumfalnie ogłaszanych przez Gazetę Wyborczą.

 • mrfreddie

  Oceniono 1 raz 1

  Tak wyglada wolnosc slowa i pluralizm w wydaniu PO.
  Opozycyjne wobec naszych umilowanych przywodcow tepi sie bezlitosnie. Na razie sa to metody administracyjno-sadowe (bezprawie drapujace sie w pozory legalnosci), ale Tusk zapewne nie powiedzial jeszcze w tej sprawie ostatniego slowa.

 • politol59

  Oceniono 2 razy 0

  Toć to konkurencja dla Ojdyra.

 • tad42

  Oceniono 4 razy 2

  Bronisław DzikiKamień, zobaczymy jak daleko rzuci... ale parę osób mogłoby nim dostać żeby się opamiętały

 • perora_agresji

  Oceniono 9 razy -7

  Prawica jest zagrożeniem dla PEOWSKIEJ OBŁUDY.

  I dopóki matoł ma w ręce lejce dopóty wszystkie prawicowe media będą nękane.

 • mobisek

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli jeszcze nie wyszło a już śmierdzi, to znaczy, że puścili bąka. :)

 • and-j1

  Oceniono 8 razy 2

  Wreszcie pokazał się silny kapitał polski, który tak prawica chciała promować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje