Kolizja amerykańskiego okrętu podwodnego z niezidentyfikowanym statkiem w Zatoce Perskiej

11.01.2013 06:17
USS Jacksonville

USS Jacksonville (www.navy.mil)

Do niegroźnej w skutkach kolizji amerykańskiego okrętu podwodnego o napędzie atomowym z niezidentyfikowanym statkiem doszło w czwartek w Zatoce Perskiej - poinformowało dowództwo V Floty USA.
USS Jacksonville, okręt podwodny klasy Los Angeles, zderzył się z niezidentyfikowanym statkiem podczas operacji w Zatoce Perskiej. Na skutek kolizji uszkodzony został jeden z dwóch peryskopów amerykańskiej jednostki.

Dowództwo V Floty USA zapewniło w komunikacie, że poważniejszych uszkodzeń nie stwierdzono. Kolizja nie miała żadnego wpływu na stan i działanie atomowego napędu okrętu. USS Jacksonville zawrócił, by ocenić ewentualne skutki zderzenia dla niezidentyfikowanego statku, ale ten dalej płynął tym samym kursem i z tą samą prędkością, bez żadnych śladów uszkodzeń.

Agencja AFP zauważa, że jednak każdy incydent w Zatoce Perskiej z udziałem amerykańskiego okrętu wojennego może doprowadzić do kryzysu, z uwagi na napięcie między USA a Iranem.

Władze w Teheranie wielokrotnie groziły zablokowaniem Cieśniny Ormuz w odwecie za sankcje nałożone na Iran za realizację programu nuklearnego.

Zobacz także
Komentarze (82)
Zaloguj się
 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli teroryści znajdują się w Zatoce Perskiej. No interes może być ich naruszony. No niech to jasny szlak trafi z tą pseudo demokracja.
  demos

 • slmako

  Oceniono 1 raz 1

  pracowalem w Polsce cale 15 lat a emerytury dac nie chca bo mowia ze sie nie nalezty, zlodzieje w tem ZUSie

 • blondyn-3

  Oceniono 2 razy 2

  Wyjebal o podwodna brzoze pancerna we mgle i tyle zaden statek.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Trafili na latarniowiec

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 1

  A może Kursk nie zatonął ???

 • ad2009

  Oceniono 11 razy 9

  Jakieś kiepskie te amerykańskie sonary. I ten nieznany statek bez bandery i nazwy na burcie. Widocznie byla mgla.. Scigal go, łaskawca, zamiast po amerykańsku odpalić torpedy a później przesluchać rozbitkow np. w Guantanamo

 • kocurko

  Oceniono 9 razy 7

  To co? Echosondę miał zepsutą?

  Peryskop to narzędzie dodatkowe. Wojenny atomowy okręt podwodny MUSI mieć wszystkie jednostki pływające wokół siebie na ekranie monitorów.
  O satelitach zapewne nadających mu non stop w zakodowanych komunikatach co się dzieje nie wspomnę już. To jest Zatoka Perska.

 • wasserski

  Oceniono 8 razy 8

  Czyli po polsku,doszło do stłuczki,sprawca oddalił sie z miejsca wypadku,jest poszukiwany przez US policaj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje