30 ekspertów Laska zweryfikuje i rozprawi się fantasmagoriami smoleńskimi

11.01.2013 06:00
Prezentacja raportu komisji Millera w lipcu 2011 r.

Prezentacja raportu komisji Millera w lipcu 2011 r. (Fot. SA,awomir KamiA"ski / Agencja Gazeta)

Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek kompletuje właśnie zespół, którego zadaniem będzie zweryfikowanie alternatywnych hipotez ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. Lasek spotka się w tej sprawie też ze specjalistami zespołu Antoniego Macierewicza - podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Lasek zasiadał w komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. Teraz sam kompletuje zespół - członków dawnej rządowej komisji - który będzie weryfikował poważniejsze alternatywne hipotezy przyczyn rozbicia się prezydenckiego tupolewa 10 kwietnia 2010 r. Swoje analizy zespół będzie publikował w sieci i podczas konferencji prasowych.

Zespół - jak pisze "GW" - ma poparcie premiera Donalda Tuska, któremu także zależy na rozprawieniu się z coraz liczniejszymi teoriami nt. tragedii sprzed blisko trzech lat. - Eksperci mają nie tylko prawo, ale i obowiązek, aby Polakom każdego dnia cierpliwie tłumaczyć szczególnie w tych najbardziej radykalnych przypadkach, absurdalność których zarzutów czy fantasmagorii - mówił szef rządu.

Słowa premiera to aluzja do hipotez o zamachu, które snuje zespół Antoniego Macierewicza z jego czołowym ekspertem prof. Wiesławem Biniendą na czele. To ten ostatni jest autorem teorii, jakoby to nie zderzenie z brzozą, tylko dwa wybuchy - do których miało dojść pokładzie Tu-154M tuż przed jego zderzeniem z ziemią - były przyczyną katastrofy.

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • jkal

  0

  a kto zlecił seryjnemu samobójcy likwidację świadków katastrofy, których w zasadzie należy dołączyć do listy zasadniczej ofiar?

 • slmako

  Oceniono 2 razy 2

  Nioeudacznicy psia uch wodna. Dlaczego TVN nie pokazal nagrania z konferencji Komisjii jaka sie odbyla 3 tyg. temu w lokalu Gazety Wyborczej.
  Ogladalem ja tylko na Kompie.
  Komu te wiesci chowacie ?? Miecugow ,wez no sie w garsc, O brzozie glupoty sa co dzien w GW i TVN a prawdziwych informacji od expertow ciagle brak. Schodzicie do podziemia ??? Panie lasek ?? Zacznijcie wydawac bibule jak za Jaruzela.

  Wstyd i Polsat i TVP i najlepsza na swiecie TV - TVN. Jestescie niedorobieni,Dosc juz kurcze bredni meczennikow macierewicza i kanalji kaczynskiego. DO ROBOTY. ludzie czekaja a wy sie zajmujecie duperelami. Konferencja Laska SUBITO

 • arab-z-bajki

  Oceniono 2 razy 2

  ZA KOMUNY EKSPERCI TEŻ JEŹDZILI DO KATYNIA I STWIERDZALI ŻE TO FASZYŚCI ZABILI NASZYCH OFICERÓW. WKRÓTCE POJEDZIE DO SMOLEŃSKA NASTĘPNE POKOLENIE TAMTYCH EKSPERTÓW.

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Falszywy Raport !

  Falszywy raport o smolenskim zamachu
  media przechwycily i narod w klamstwie
  pograzyly.
  Tusk nie polecial Tupolewem, byl w strachu,
  ze dojdzie do zamachu.
  Bo Tupolew mial trotyl podany i czekaly go
  zamachowe plany o godz.8.47. 4, 10. 10 .r.

  Tuz za smolenskim lotniskiem zostal
  zamachowym zlomowiskiem.
  A 96- ciu pasazerow jego wyslal
  do zycia wiecznego.
  Oby wiecej narod polski nie doznal
  tak bolesnych krzywd,musimy ujawnic
  swiatu ten haniebny czyn.

 • aekielski

  Oceniono 2 razy -2

  Fantasmagoriami smoleńskimi można nazwać ustalenie komisji Millera, że nie było nacisków na pilotów. Jak zwykle politycy to święte krowy a winę ponoszą ludzie którzy pod ich dyktando wykonują swoje obowiązki.
  Tak było za komuny, tak jest i teraz. By było śmieszniej ukaranemu przez komunę za przeciwstawienie się obecne władze robią dokładkę za to samo. Ciągłość państwa i jego władzy musi być zachowana.

 • mark6

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ktoś kiedyś odpowie na ZASADNICZE pytania:

  Czy Śp. miał zgodę Pana Min. Sikorskiego na OFICJALNY wyjazd do Katynia?Jeżeli nie, tak jak do Brukseli,
  Gruzji, na Ukrainę, to był to PRYWATNY wypad urzędnika państwowego za który Rząd RP nie ponosi ŻADNEJ
  odpowiedzialności!!!!!!!!!!!!!!

  Dlaczego polscy tzw. piloci łamali WSZYSTKIE procedury lotnicze wprowadzając m.in. w błąd rosyjskich kontrolerów nie KWITUJĄC informacji z wieży??????
  Jaka była treść ostatniej rozmowy blizniaków????
  et. etc.
  Zanim będziemy powoływać kolejne "komisje" może wpierw odpowiemy na te proste pytania????

 • moro0

  Oceniono 6 razy -4

  Eksperci od fałszowania raportów i uderzeń o drzewo którego nie było oraz od ignorowania śladów materiałów wybuchowych . Jak to są ku... eksperci to ja jestem z marsa .Czekajcie żydziska cholerne , będziecie sądzeni za utrudnianie śledztwa i działania na szkodę państwa Polskiego.

 • unamatita

  Oceniono 6 razy -4

  nasuwa się podstawowe pytanie - kto za to zapłaci i czy ta zbieraninia została wyłoniona na podstawie jakiegoś przetargu, czy tak jak to platforma ma zwyczaj pomyślała o swoich?
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje