Jest zwiastun filmu o tragedii smoleńskiej. Tyle że nie ma filmu [WIDEO]

Kadr z zapowiedzi filmu o tragedii smoleńskiej

Kadr z zapowiedzi filmu o tragedii smoleńskiej (Fot. YouTube)

Portal Niezalezna.pl zamieścił zwiastun filmu "Smoleńsk". Tyle że filmu jeszcze nie ma, nie nakręcono też do niego ani jednej sceny.
"Producent Maciej Pawlicki zapowiedział, że zdjęcia filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej rozpoczną się już na przełomie marca i kwietnia. Premierę kinową filmu zaplanowano na 10 kwietnia 2014 roku, a film ma trafić do szerokiej dystrybucji" - czytamy w portalu Niezalezna.pl.

Tymczasem całkiem niespodziewanie możemy zapoznać się już ze zwiastunem filmu "Smoleńsk", którego reżyserem ma być Antoni Krauze, choć na planie nie padł jeszcze ani jeden klaps, ba, nie było też jeszcze samego planu.Zgodnie z definicją zamieszczoną przez Słownik Języka Polskiego PWN zwiastunem nazywamy "krótkometrażowy film reklamowy, zmontowany z najciekawszych scen zapowiadanego filmu". Wikipedia dodaje, że zwiastun to "krótki film zmontowany z fragmentów filmu fabularnego (najciekawszych, najdynamiczniejszych czy najzabawniejszych), będący jego zapowiedzią i jednocześnie reklamówką.

Jak nazwać zatem zwiastun filmu, którego nie ma?

Komentarze (158)
Jest zwiastun filmu o tragedii smoleńskiej. Tyle że nie ma filmu [WIDEO]
Zaloguj się
 • litrahalf

  Oceniono 313 razy 265

  Zwiastun filmu, którego nie ma jest jak zamach smoleński, ktorego nie było.

 • amethystos1966

  Oceniono 142 razy 118

  To juz "normalne" na prawicy, taki ciagly matrix... Zwiastun filmu... bez filmu. Walesa w lustrze widzi Bolka, ale narysowali Lolka... Zbyt duzo zlosci i nienawisci, a zbyt malo rozumu panowie.

 • aide5

  Oceniono 131 razy 109

  Do zwyklej katastrofy lotniczej jakich w ciagu roku jest kilanascie na swiecie w Polsce dorabia sie do tej katastrofy jakas absurdalna teorie spisku martyrolgii i nie wiadomo czego jeszcze

 • jgalka

  Oceniono 105 razy 83

  kompletnie zlewam ten film i caly ten smolensk, szacunek dla wielu osob, ktore tam zginely i ja szanowalem, ale zaloba minela, rodziny niezly szmal dostaly i finito. 10.04 jesli wlacze telewizor to chyba tylko zeby cos smiesznego na dvd obejrzec. a w zwiastunie chwala sie glupota prezydenta ktory sprosil najwaniejszych ludiz w panstwie do jednego samolotu ("ginie prezydent, cale dowództwo polskiego wojska, szefowie najwazniejszych instytucji w panstwie") i kombinacjami maciarewicza ("zaczyna sie czas klamstwa i mistyfikacji"), a ten podklad muzyczny? powinna byc raczej muzyczka z Muppet Show.

 • jkdino49

  Oceniono 86 razy 68

  Żeby zacząć zbierać od frajerów pieniądze na nakręcenie filmu zupełnie wystarczy zajawka - i tak biznes smoleński kręci się dalej.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 84 razy 60

  Nasz program może być wyrażony dwoma słowami: "Jarosław Kaczyński" - bleeeeeeeeeeee

 • 71c

  Oceniono 73 razy 53

  W pierwszej scenie Tusk piecze w daczy Putina "kaczkę po smoleńsku" a Putin pije "krwawą Mary".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje