Poseł Dąbrowski z Solidarnej Polski przeszedł do klubu PSL

10.01.2013 12:27
Poseł Andrzej Dąbrowski

Poseł Andrzej Dąbrowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Odpowiedziałem na apel prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, który zapowiedział tworzenie szerokiej formacji chadeckiej, prawdziwie centrowej - powiedział poseł Andrzej Dąbrowski, który dziś ogłosił swoje przejście z Solidarnej Polski do klubu PSL. Zbigniew Ziobro skomentował ten transfer, mówiąc, że ludowcy najwyraźniej przestraszyli się "wielkiej ofensywy korupcyjnej" SP, w ramach której prześwietlony zostanie także Stronnictwo.
Stało się to, co wczoraj na Twitterze - jeszcze bez podania nazwiska posła - zapowiadał przewodniczący klubu PSL Jan Bury. Dziś PSL przedstawił nowego członka klubu na konferencji prasowej. Zaraz po tym, jak Dąbrowski powiedział, że jego przejście do PSL jest odpowiedzią na apel Piechocińskiego, nowy poseł ludowców dodał: "Wierzę, że PSL w niedalekiej przyszłości będzie bardzo znaczącą siłą na polskiej scenie politycznej".

Nowy poseł PSL zapewniał, że na jego decyzję nie miały wpływu sondaże wyborcze, które dają Solidarnej Polsce poparcie poniżej progu wyborczego. - Przychodzę po to, żeby budować, wierzę, że nowe prądy w PSL pchną partię do kilkunastoprocentowego poparcia wśród wyborców - mówił Dąbrowski, który widzi się konserwatywnym skrzydle w PSL. - Chcę realnie wpływać na władzę, chce robić konkretne rzeczy dla Polski, szczególnie w czasach kryzysu - stwierdził Dąbrowski.

"Kolejne transfery do PSL niewykluczone"

Poseł przyznał, że decyzja o zmianie klubu była dla niego trudna, ale - jak stwierdził - formuła jego współpracy z Solidarną Polską wyczerpała się.

Szef klubu PSL Jan Bury powiedział, że Stronnictwo chce budować solidną partię centrum w oparciu o tradycje ludowe i chrześcijańskie, a przejście Dąbrowskiego do klubu PSL, to krok w tym kierunku.

Klub PSL z Dąbrowskim liczy 29 posłów. Jak powiedział Bury, ludowcy są otwarci na inne środowiska, a kolejne "transfery" w najbliższym czasie do PSL nie są wykluczone. Bury nie chciał jednak powiedzieć, z kim PSL prowadzi rozmowy o "zmianie barw klubowych". - Do PSL w ostatnim czasie pukają politycy z parlamentu i spoza parlamentu. Będą owoce - przekonywał szef klubu ludowców.

Co na to Ziobro?

- PSL dowiedziało się, że Solidarna Polska zdecydowała się podjąć wielką ofensywę antykorupcyjną, która dotyczyć będzie także działalności PSL w ramach koalicji rządowej - oświadczył dziś prezes Solidarnej Polski, komentując transfer swojego byłego posła do ludowców. - Dzisiaj na polskiej wsi żyje się coraz trudnej, a działacze PSL obrastają w coraz większe pieniądze i fundusze kosztem Skarbu Państwa - wyjaśniał.

Zbigniew Ziobro zapewniał też, że nie będzie "rozdzierał szat", bo "tylko maruderzy się żalą". - My idziemy do przodu z wielką ofensywą i akcją, której próbę zapobiegnięcia podjęło PSL pod kierownictwem pana Piechocińskiego - powiedział Ziobro. Lider SP zapewnił też, że żaden inny poseł Solidarnej Polski nie opuści już klubu.

W wyborach 2011 r. Dąbrowski dostał się do Sejmu z listy PiS. Następnie, po powstaniu Solidarnej Polski, dołączył do ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Klub Solidarnej Polski po odejściu Dąbrowskiego będzie liczył 17 posłów. W lipcu partię Zbigniewa Ziobry opuścili posłowie Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki, a w grudniu odszedł Jerzy Rębek. Wszyscy są obecnie członkami klubu PiS.

Zobacz także
Komentarze (130)
Poseł Dąbrowski z Solidarnej Polski przeszedł do klubu PSL
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 145 razy 133

  Panie Ziobro partyjka się rozłazi czas szukać uczciwej pracy koniec życia na koszt podatnika

 • trollenci0

  Oceniono 126 razy 110

  Każdy ma jakąś rodzinę, a rodzina też by dobrze było, żeby gdzieś pracowała. Koryto czeka :)

 • vinc0

  Oceniono 117 razy 109

  Zbyś zdradzony o świcie!

 • hrkukus

  Oceniono 109 razy 105

  Dla Polski! Jakże ludzie się poświęcają. A jakich to czynów poseł już dokonał na rzecz Polski? Prosimy o szczegóły!

 • von_seydlitz

  Oceniono 108 razy 100

  No cóż, z "pracy rąk" nie wyżyje....

  ..

 • omniasol

  Oceniono 93 razy 91

  "Odpowiedziałem na apel prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, który zapowiedział tworzenie szerokiej formacji chadeckiej, prawdziwie centrowej"-

  I zapewne z wieksza niz Solidarna Polska szansa, na otzymywanie uposazenia poselskiego w nastepnej kadencji.

 • komunikat.4

  Oceniono 87 razy 81

  nie ma pojęcia czemu ten ciemny lud wybiera takich " politycznych turystów".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje