Poseł Dąbrowski z Solidarnej Polski przeszedł do klubu PSL

10.01.2013 12:27
Poseł Andrzej Dąbrowski

Poseł Andrzej Dąbrowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Odpowiedziałem na apel prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, który zapowiedział tworzenie szerokiej formacji chadeckiej, prawdziwie centrowej - powiedział poseł Andrzej Dąbrowski, który dziś ogłosił swoje przejście z Solidarnej Polski do klubu PSL. Zbigniew Ziobro skomentował ten transfer, mówiąc, że ludowcy najwyraźniej przestraszyli się "wielkiej ofensywy korupcyjnej" SP, w ramach której prześwietlony zostanie także Stronnictwo.
Stało się to, co wczoraj na Twitterze - jeszcze bez podania nazwiska posła - zapowiadał przewodniczący klubu PSL Jan Bury. Dziś PSL przedstawił nowego członka klubu na konferencji prasowej. Zaraz po tym, jak Dąbrowski powiedział, że jego przejście do PSL jest odpowiedzią na apel Piechocińskiego, nowy poseł ludowców dodał: "Wierzę, że PSL w niedalekiej przyszłości będzie bardzo znaczącą siłą na polskiej scenie politycznej".

Nowy poseł PSL zapewniał, że na jego decyzję nie miały wpływu sondaże wyborcze, które dają Solidarnej Polsce poparcie poniżej progu wyborczego. - Przychodzę po to, żeby budować, wierzę, że nowe prądy w PSL pchną partię do kilkunastoprocentowego poparcia wśród wyborców - mówił Dąbrowski, który widzi się konserwatywnym skrzydle w PSL. - Chcę realnie wpływać na władzę, chce robić konkretne rzeczy dla Polski, szczególnie w czasach kryzysu - stwierdził Dąbrowski.

"Kolejne transfery do PSL niewykluczone"

Poseł przyznał, że decyzja o zmianie klubu była dla niego trudna, ale - jak stwierdził - formuła jego współpracy z Solidarną Polską wyczerpała się.

Szef klubu PSL Jan Bury powiedział, że Stronnictwo chce budować solidną partię centrum w oparciu o tradycje ludowe i chrześcijańskie, a przejście Dąbrowskiego do klubu PSL, to krok w tym kierunku.

Klub PSL z Dąbrowskim liczy 29 posłów. Jak powiedział Bury, ludowcy są otwarci na inne środowiska, a kolejne "transfery" w najbliższym czasie do PSL nie są wykluczone. Bury nie chciał jednak powiedzieć, z kim PSL prowadzi rozmowy o "zmianie barw klubowych". - Do PSL w ostatnim czasie pukają politycy z parlamentu i spoza parlamentu. Będą owoce - przekonywał szef klubu ludowców.

Co na to Ziobro?

- PSL dowiedziało się, że Solidarna Polska zdecydowała się podjąć wielką ofensywę antykorupcyjną, która dotyczyć będzie także działalności PSL w ramach koalicji rządowej - oświadczył dziś prezes Solidarnej Polski, komentując transfer swojego byłego posła do ludowców. - Dzisiaj na polskiej wsi żyje się coraz trudnej, a działacze PSL obrastają w coraz większe pieniądze i fundusze kosztem Skarbu Państwa - wyjaśniał.

Zbigniew Ziobro zapewniał też, że nie będzie "rozdzierał szat", bo "tylko maruderzy się żalą". - My idziemy do przodu z wielką ofensywą i akcją, której próbę zapobiegnięcia podjęło PSL pod kierownictwem pana Piechocińskiego - powiedział Ziobro. Lider SP zapewnił też, że żaden inny poseł Solidarnej Polski nie opuści już klubu.

W wyborach 2011 r. Dąbrowski dostał się do Sejmu z listy PiS. Następnie, po powstaniu Solidarnej Polski, dołączył do ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Klub Solidarnej Polski po odejściu Dąbrowskiego będzie liczył 17 posłów. W lipcu partię Zbigniewa Ziobry opuścili posłowie Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki, a w grudniu odszedł Jerzy Rębek. Wszyscy są obecnie członkami klubu PiS.

Zobacz także
Komentarze (130)
Zaloguj się
 • baby1

  0

  System wyborczy jest do bani. Albo głosujemy na partie, tak jak jest do tej pory i zmiana partii jest równoważna z wywaleniem z Sejmu, albo wprowadzić okręgi jednomandatowe.

 • fordysta

  Oceniono 2 razy 2

  Hucpa palantów, pędzących do koryt. Miłujących pieniądze podatników - ponad wszystko . O h y d a !!!

 • filmik2000

  Oceniono 1 raz 1

  A nie mógłby przejść w piz... razem z całym PSL-em? ;) www.youtube.com/watch?v=Fr0K0vrikq8&feature=plcp

 • ucago

  0

  Wierzę nie wierzę, ważne że nad kreską i już

 • iremus

  0

  No cóż, chłop przeglada nie tylko sondaże CBOS a wybory do europarlamentu coraz bliżej www.skupienski.pl/2013/01/09/homo-homini-pis-wyprzedza-po-rzadzacy-w-gorszej-sytuacji-niz-w-pazdzierniku/

 • iremus

  Oceniono 3 razy -1

  Czy nie jest śmieszny kraj w którym zdrajca staje się pozytywnym bohaterem wszystkich prorządowych mediów?

 • bp_2

  0

  Po ************* zawracają głowę ? , przecież:
  0+0=0 i 0-0=0

 • legrange

  Oceniono 2 razy 0

  Zero, nie strasz, nie strasz bo się zesrasz.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy 1

  Tego kurdupla łysego już dawno Ziobro chciał się pozbyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje