Doprowadzą do zdrady, sprawdzą uczucia. Testerzy wierności

Płatne testowanie wierności partnera to nowa usługa, ale branża rozwija się w całej Polsce. O pracy weryfikatorów wierności pisze ?Polityka?.
"Podejrzewasz zdradę? Chcesz upewnić się, czy partner jest ci wierny? Chcesz rozwodu, a nie masz dowodu?" - tak ogłaszają się w internecie firmy oferujące nietypową usługę. Ich pracownicy na zlecenie uwodzą wskazaną osobę i zbierają dowody zdrady.

Ufać i kontrolować

Kto korzysta z usług weryfikatorów wierności? Zleceniodawcami są głównie partnerzy chcący rozwodu z orzeczeniem o winie. Zwykle podejrzewają zdradę, ale chcą mieć na nią dowody. Coraz częściej weryfikatora zatrudniają też nieufni teściowe. Niektórzy klienci sprawdzają uczucia swojego partnera czy partnerki, zanim zdecydują się na ślub. Na Zachodzie popyt w branży rośnie w czasie bożonarodzeniowo-walentynkowym, bo wtedy zapadają ważne, życiowe decyzje.

Jak w tajnych służbach

Praca weryfikatora przypomina pracę agenta tajnych służb. Używają nawet tej samej terminologii: figurant, operacyjny, podjęcie czynności. Uwodzą obiekt, wykorzystując informacje o upodobaniach i zwyczajach dostarczone przez klienta.

O swojej pracy opowiada jeden z agentów - Piotr (imię operacyjne): "Figurantka pierwsza: lat 30, mężatka z Gdyni, ładna, preferująca młodszych, tryb życia rozrywkowy, podstawowe wartości - siłownia, basen, solarium. Zakupił jasnoniebieskie dżinsy, białe adidasy, pożyczył srebrny łańcuch i nawiązał kontakt w miejscu pracy figurantki. Kamera wpięta w klapę zarejestrowała, jak figurantka pyta go o plany na sobotę".

Agent z zasadami

Weryfikator musi być skuteczny, ale obowiązuje go regulamin. Agent nie ma prawa iść z figurantem do łóżka ani zauroczyć się celem. Grożą za to grzywny zapisane w umowie. Właściciel jednej z firm uważa też, że niemoralną prowokacją jest podsunięcie figurantowi osoby "przebiegle pięknej", bo temu nikt nie będzie umiał się oprzeć. Dlatego stawia na weryfikatorów, jakich można spotkać na ulicy.

W tej pracy wiek i wygląd nie są najważniejsze. Liczy się, czy w agencie drzemie potencjał prowokacyjny.

Cały tekst w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (44)
Doprowadzą do zdrady, sprawdzą uczucia. Testerzy wierności
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 131 razy 113

  Teraz już wiem gdzie agencina tomuś znajdzie robotę jak go wypieprzą z sejmu

 • fakiba

  Oceniono 76 razy 62

  Ta firma dla zmyłki CBA się nazywa tylko niektóre "gwiazdy" już odeszły

 • alexy-dwa

  Oceniono 103 razy 57

  Jaką świnią trzeba być aby zamówić taką ,,usługę '' - to gorsze niż skorzystanie z usług prostytutki.

 • nylon1

  Oceniono 55 razy 31

  "Agent nie ma prawa iść z figurantem do łóżka ani zauroczyć się celem."

  Nie przypominam sobie żeby do dobrego orala było potrzebne wyro..

 • popijajac_piwo

  Oceniono 28 razy 22

  Jak to szło? Nie ma ludzi nieprzekupnych, jest tylko kwestia ceny. W takich samych kategoriach można rozważać testowanie wierności.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 21 razy 17

  CBA będzie miało gdzie rekrutację robić...

 • ppkbtb

  Oceniono 17 razy 15

  Metody stalinowsko-CBAowskie :-) Nie udowodnić zdradę ale ją sprowokować. Co czyni delikwenta bez szans. Bo można zawsze spreparować agenta by idealnie pasował do preferencji ofiary .Głupie. Bo to raczej wynika z tchórzostwa. Ma się kogoś dosyć ale nie ma się odwagi by mu to powiedzieć więc zwala się wszystko na niego.

 • kapitansiuwax

  Oceniono 12 razy 12

  Okazja czyni złodzieja......... oj oj pomyliły mnie sie przysłowia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX