Internauci wygrali. Heyah wstrzymuje kampanię z Leninem

07.01.2013 19:17
Lenin rozpoczyna rewolucję w sieci komórkowej

Lenin rozpoczyna rewolucję w sieci komórkowej (Gazeta.pl / Youtube.com, materiały prasowe Heyah)

Po krytyce internautów Polska Telefonia Cyfrowa wstrzymuje kampanię sieci Heyah z wizerunkiem Lenina. - Decyzja podyktowana jest wolą poszanowania odczuć odbiorców - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Agata Borowska z biura prasowego PTC.
- W związku z nieprzychylnymi komentarzami formułowanymi pod adresem kampanii oraz pojawieniem się w dyskusji wątków ideologicznych zdecydowaliśmy o jej wstrzymaniu - mówi Agata Borowska. Jednocześnie sieć zamieściła w tej sprawie komunikat na oficjalnym profilu Heyah na Facebooku.

"Przepraszamy wszystkich, którzy..."

Telefonia tłumaczy, że to "decyzja podyktowana wolą poszanowania odczuć odbiorców". - Wynika z zasad etyki biznesu, których przestrzeganie jest dla nas sprawą nadrzędną - czytamy.

Heyah przekonuje, że kampania nie miała nikogo obrażać. - Przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się w jakikolwiek sposób dotknięci - nigdy nie było to naszym zamiarem - mówi Borowska.

"Granice dobrego smaku zostały przekroczone"

Co było w reklamie Heyah? Podczas kolacji z oka dziewczyny wypada Lenin, gdyż "rewolucja dzieje się na naszych oczach". Były czerwone flagi z informacjami o cenach rozmów, a cała reklama utrzymana była w rewolucyjnym stylu.

Na sieć spłynęła fala krytyki. Na Facebooku Heyah (obserwuje go prawie 450 tys. użytkowników) pojawiły się setki krytycznych komentarzy. Niezadowoleni wpisywali się też pod spotem z Leninem w serwisie YouTube. Według internautów sieć odwołuje się do totalitaryzmu. "Granice dobrego smaku zostały przekroczone! Heyah reklamuje się z pomocą gwiazdy ZSRR i Lenina - mordercy. Dzięki tej reklamie wiem, że już nigdy żadnej usługi w Heyah nie kupię" - pisał jeden ze zbulwersowanych facebookowiczów.

Zobacz także
Komentarze (201)
Zaloguj się
 • franzine44

  0

  „To pewnie Heyah też wykradła mumię Lenina: medialnefakty.blogspot.com/2013/01/wykradziono-mumie-lenina_8.html”

 • ulebyk

  0

  Ciekawe co o tym sądzi syn Nowickiej i inne Krytyki Polityczne? Jeszcze nie zebrali komitetu "autorytetów" w obronie czci Lenina?

 • john_lennon

  Oceniono 1 raz 1

  Usunięto komentarze pełne głupkowatego przekonania, jakim to '"socjalistą" był A Hitler, pokłosie propagandy sianej od 1989r.

  Poniższy post jest odpowiedzią na te brednie.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Cóż za uroczy przykład prawicowej myśli nowoczesnej!

  Żyd i komunista Hitler wspierany przez amerykańskich komuchów - fabrykantów w stylu Forda i skomuszony Kościół rzymskokatolicki morduje lewicę, Żydów, homoseksualistów w ramach ..."walk frakcyjnych" ! Dlaczego? odpowiedź jest równie błyskotliwa jak prawicowe umysły. ...bo oni już tacy są ...! po prostu uwielbiają się mordować, tak jak Żydzi w Kielcach, którzy sami się wymordowali, by rzucić jakże niesłuszne podejrzenie o antysemityzm na czystych jak lilia prawdziwych Polaków-katolików. Takie przeniesienie własnych, prawicowych ciągot na innych.

  Inne ciekawe stwierdzenia tego typu:
  - żyd Hitler mordował żydów, by .... utworzyć państwo Izrael
  - komuch Hitler wywołał wojnę, by ... ZSRR mógł podbić Europę :)

  taki Wallenrod żydokomuny? :)

  Nowością jest dla mnie teza, że Hitler jak każdy komunista nacjonalizował... majątki żydowskie !!! takiej karkołomnej próby odwracania kota ogonem jeszcze nie słyszałem. Dorzucę ironicznie, że Hitler, "jak to lewak" dawał pracę... robotnikom przymusowym :)

  Debilizm prawicowców świetnie się rozwija w oparach betonowej, sztucznej mgły i helu. Te niewzruszone przekonanie, że partia "narodowo-socjalistyczna" to socjalizm, ".. bo w nazwie jest słowo "socjalizm" świadczy o prymitywiźmie ich móżdżków nienawykłych do samodzielnego analizowania i syntezy informacji.

  - Nazwa partii przesądza o jej programie? To chyba zagłosuję na Prawo i Sprawiedliwość :) sami prawi i sprawiedliwi
  - czy NSDAP należała do Międzynarodówki Socjalistycznej jak każda partia socjalistyczna?
  - Czy socjalizm w ogóle może być "narodowy"?

  Hitler to skrajna prawica, ten chory, prawicowy idiota uważał, że "słabsi" nie mają racji bytu, oczywiście za słabszych uważał tych, których nienawidził: żydów, komunistów, homoseksualistów. Nie był socjalistą ani żydem, to austriacki katolik.
  Tego typu niby-darwinistyczne poglądy często się pojawiają na polskich forach.

  Dzięki zakłamywaniu historii przez prawicową propagandę, zrzucającą w dziecinny sposób odpowiedzialność z siebie na ofiarę, nikt w świecie nie dziwi się, że obozy zagłady to polskie obozy. Przecież to nie Rosjanie, którzy uratowali setki tysięcy Żydów przed zagładą, przewożąc ich na Daleki Wschód i potem dalej do USA. Przecież to nie Niemcy, którzy tępią wszelkie przejawy neofaszyzmu i prowadzą skuteczną politykę uczenia nowych pokoleń o zbrodniach antykomunistów. A w Polsce antysemityzm hula nieskrępowany...

 • h_a_r_r_y

  Oceniono 1 raz 1

  Reklama moim zdaniem była ok. Reklama miała pokazać rewolucję jaka zostanie dokonana poprzez wprowadzenie tego pakietu. Bo trzeba przyznać że 60 minut za 1 zł nie daje żaden z operatorów.

 • judas1

  Oceniono 2 razy 2

  TAK - wstrzymuje - a przed chwilą (08,01,2013 godz. 13,21) leciała ta reklama na POLSACIE. Zatem nie wycofuje tylko wstrzymuje (znaczy TYLKO zlecać nowych nie będzie)...smutne...mają gdzieś klientów...

 • judas1

  Oceniono 1 raz 1

  TAK - wstrzymuje - a przed chwilą (08,01,2013 godz. 13,21) leciała ta reklama na POLSACIE. Zatem nie wycofuje tylko wstrzymuje (znaczy TYLKO zlecać nowych nie będzie)...smutne...

 • chrobotek46

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie bardziej drażnią reklamy, w których matka-idiotka z radością patrzy jak jej dziecko babrze się w jasnym ubranku w błocie, bo ona ma proszek, który da jej jakiś Chajzer, a ona tym cały brud spierze. Dla mnie to taka matka ma proszek we łbie !

 • skuba2

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo! Wreszcie ktoś się ujął za "uczuciami religijnymi" starych komuchów! Ośmieszanie Wodza Rewolucji to prawdziwy skandal! Polecam też uwadze zainteresowanych jakiś hotelik w Krakowie niedaleko ul. Starowiślnej, który też ośmielił się sięgnąć po tego typu reklamę! Skandal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje