Remont lotniska w Modlinie niezgodny z zaleceniami?

Zdaniem Jaromira Grabowskiego, wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, naprawa pasa lotniska w Modlinie nie przebiegła zgodnie z zaleceniami inspektoratu. - Szczeliny zostały zabezpieczone tymczasowo, a chodziło o to, żeby były zabezpieczone raz a dobrze - powiedział Grabowski telewizji TVN 24.
Jutro wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego ma ocenić efekt prac remontowych na lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Władze lotniska chciały, by kontrola odbyła się wcześniej, ale Jaromir Grabowski ocenił, że raczej nie ma na to szans.

Co więcej, dzisiaj do inspektoratu wpłynęły dokumenty niezbędne do jutrzejszej kontroli. Zdaniem Grabowskiego wynika z nich, że remont mógł zostać przeprowadzony zbyt pobieżnie. - Nie ma między innymi wyników pull off, czyli przyczepności masy naprawczej, a szczeliny zostały zabezpieczone tymczasowo, a chodziło o to, żeby były zabezpieczone raz a dobrze - powiedział inspektor w rozmowie z dziennikarzami TVN 24.

Wątpliwości inspektora co do prowizorycznego charakteru napraw potwierdzają wypowiedzi jednego z pracowników zajmujących się remontem pasa. - Media mówią o zakończeniu prac, a ja w sobotę do godziny 17 wywierciłem ok. 800 dziur, bo dyrekcja znalazła kilka otworów, które nie były nawiercone - napisał na forum lotnictwo.net.pl.

Będzie trzeba zrywać pas?

Jaromir Grabowski już wcześniej zapowiadał, że w Modlinie może nastąpić konieczność zerwania wadliwej części pasa. - Mówi się trudno, jeśli rzeczywiście będzie taka konieczność, to takie zalecenia właśnie damy - zdradził Grabowski reporterowi radia TOK FM. - Być może eksperci ocenią, że te doraźne naprawy są wystarczające, że wystarczy "zdrapać z wierzchu", zahydrofobizować [hydrofobizację przeprowadza się w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów - przyp. red.] i załatać - dodał.

Więcej o:
Komentarze (110)
Remont lotniska w Modlinie niezgodny z zaleceniami?
Zaloguj się
 • lanou

  Oceniono 137 razy 125

  Brawo inspektor, może wreszcie ktoś nauczy to polactwo porządnej roboty.
  Pewnie i tak zaraz znajdzie się "expert z hameryki" co powie, że dla niego to wszystko OK i ma w żopie zalecenia inspektora, ale jednak dobrze, że ktoś zwrócił w końcu uwagę na tą fuszerkę.

 • konto_live

  Oceniono 127 razy 117

  błagam nie budujcie w Polsce elektrownii jądrowej !!!!

  w Polsce nie da się nawet poprawnie zrobić ścieżki rowerowej

 • bruna5

  Oceniono 106 razy 100

  Ludzie, przecież to jest pas startowy, a nie "dróżka" na jakimś zadupiu! Szczeliny zostały zabezpieczone tymczasowo??? Pójdziecie po rozum do głowy, dopiero wtedy, gdy zdarzy się tragedia?!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 49 razy 43

  Struzik swój tłusty tyłek wsadzi w dziurę i dziury nie będzie.

 • niemampojecia12

  Oceniono 37 razy 37

  Ja już mam dość, ciągle to samo.

 • mjetker

  Oceniono 45 razy 35

  Marsalek wojewodztwa powinien po raz kolejny stwierdzic: "Przeciez to nie ja mieszalem beton, ja z wlasnej kieszeni za to nie placilem, wiec wszystko jest w porzadku. Nie wiem o co sie Panstwo czepiacie... Nastepne pytanie prosze..."

 • stan-1

  Oceniono 34 razy 34

  Robotę trzeba szanować, więc wykonawca zapewnił tu sobie roboty na długi czas. Czekam na ogłoszenie upadłości tej firmy, bo chyba taka będzie kolejność.
  Technologi przy naszym klimacie nie oszukasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX