Bp Pieronek: Ateiści doprowadzili kraj do ruiny. Niech siedzą cicho

06.01.2013 17:46
Bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronek (Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta)

Kościół w Polsce jest atakowany. Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów - mówi w najnowszym wydaniu "Newsweeka" biskup Tadeusz Pieronek. Duchowny krytykuje o. Tadeusza Rydzyka za publiczne naciski na KRRiT ws. przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.
"Stanowisko episkopatu w sprawie Radia Maryja jest znane od dłuższego czasu. Na pewno nie jest ono jednolite, ale to prawda, że w większości biskupi popierają zarówno Radio Maryja, jak i potrzebę uzyskania miejsca na multipleksie przez Telewizję Trwam" - komentuje decyzję episkopatu ws. TV Trwam bp. Pieronek.

Zdaniem duchownego trudno jednoznacznie ocenić, czy ewentualne przyznanie koncesji spowoduje, że TV Trwam zamiast religią będzie jeszcze bardziej zajmować się polityką. "Trudno mi powiedzieć. Przede wszystkim uważam, że wejście Telewizji Trwam na multipleks powinno być poddane takim samym regułom, jakie obowiązują wszystkich innych, którzy się o to starają. Wysyłanie sygnału, że nam się należy, to trochę tak, jakbyśmy chcieli iść na skróty" - przekonuje biskup Tadeusz Pieronek.

O episkopacie: To nacisk, który nie powinien mieć miejsca

Biskup krytykuje też episkopat, który popierając o. Rydzyka, chce rozmów z rządem na temat przyznania koncesji dla TV Trwam:"(...) jeżeli biskupi chcą rozmów z rządem na ten temat przed przyznaniem koncesji przez Krajową Radę, to jest to nacisk, który nie powinien mieć miejsca. Jeżeli rząd zgodzi się rozmawiać, to będzie w kłopocie. Zostanie to odebrane jako poddanie się temu naciskowi. A przecież Krajowa Rada ma autonomię w swoich decyzjach".

Duchowny zwraca uwagę, że oficjalne poparcie biskupów dla starań szefa Radia Maryja ws. koncesji, może powodować dyskomfort dla nich samych. "Żyjemy w kraju demokratycznym i choć ta demokracja jest kulawa, jak zresztą w wielu innych krajach, nie róbmy kampanii na rzecz Telewizji Trwam, która stawia tę stację poza pewną normą obowiązującą wszystkich startujących w konkursie" - mówi.

"Na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona"

We fragmencie wywiadu, który cytuje serwis Natemat.pl, bp. Pieronek narzeka również, że Kościół jest w Polsce celem nieustających ataków. "Przeglądam internet i widzę, że Kościół jest zewsząd atakowany. To samo jest w prasie. W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona. To co, mam milczeć i mówić, że jest cacy? (...) Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - zauważa.

Bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Newsweeka" w ostrych słowach wypowiada się też o ateistach. "Rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho" - podsumowuje.

Cały tekst w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Zobacz także
Komentarze (1288)
Zaloguj się
 • grgkh

  0

  Coś się Pieronkowi pochrzaniło. Wydaje mu się, że ateista i komunista to to samo. Zresztą w PRL komunizm (socjalizm) był narzucony siłą, a większość prywatnie wierzyła jednak w nieistniejącego, więc to nie ateiści doprowadzili.

  Kto tak rozumuje, ten się mija z logiką. Teistyczny dogmatyzm ogłupia ludzi.

 • nuclear_waste

  0

  tak, to ateiści oddali ziemie skarbu Państwa kościołowi (w dobrych lokalizacjach), to ateiści chcą obciążyć (i tak kulejący) budżet przekazywaniem części podatku kościołowi, to ateiści stworzyli parafie garnizonowe których kapelani mają oficerskie pensje. Ludzie - w dupach wam się poprzewracało. We Włoszech np.na jednego księdza przypadają 3 parafie, a mimo to stać go jedynie na rower. U nas na jedną parafię przypada 3 księży i stać ich na niezłe autka. I teraz za ślub im płać, za chrzciny płać, pogrzeb o zgrozo też, co niedziela myto, a od święta grubszymi trzeba sypnąć (bo wstyd moniaka rzucać). Opodatkować ich, bo jaka to szara strefa! A im się jeszcze naszych podatków zachciewa i pieprzą głupoty o jakiś ruinach. Niech się za modły wezmą. Różaniec do ręki i sprzątnąć pedofili, a od polityki won.

 • zimny-lech

  Oceniono 1 raz 1

  to Twój pieroński kościół katolicki okrada Rzeczpospolitą od tysiąca lat...:-(

 • 6bea

  Oceniono 1 raz 1

  o do pierona... może by tak policzyć procentowo do zaludnienia, ofiary inkwizycji. Choć kk nie przyznaje się do tych którzy po "przesłuchaniach" umierali sami z ran lub z głodu , do ofiar wojen krzyżowych i tępienia pogaństwa... A co do socjalizmu polskiego to więcej ludzi wyciągnął z gówna niż kościół, w swej dobroci nakarmił... i w ogóle szkoda z tym panem podejmować polemikę; buta, zakłamanie i nadużycia... Mi osobiście kościelne kanały w tv czy radiowe nie przeszkadzają - nigdy ich nie wybieram, gorzej, że już tv publiczna pełna jest propagandy kk . Tu jak z religią w szkołach - nie ma wyboru

 • marek19690619

  0

  Czas oddzielić agentów obcego (wrogo nastawionego do wszystkich ) państwa pasożytujących od przeszło 2000 lat na organiźnie jakim jest nasze państwo (podobno suwerenne). Prosiłbym by ten osobnik a także jakikolwiek inny osobnik z Watykanu nie pouczał mnie i nie czynił tego takim hamskim tonem. Czas cioemnoty już mija!!! Jeżeli chodzi chrześcijan, którzy zginęli to cóż... jest to bardzo przykre i pozostaje nam współczuć ich najbliższym ale jeżeli zajrzeć w historię to konfliktom w który zginęli ci ludzie winien jest tylko i wyłącznie kościół katolicki będący także największym mordercą w historii świata (np. nawracanie wyznawców Islamu na wiarę w Boga, w którego Oni przecież wierzą !!! )

 • anasz

  Oceniono 2 razy 2

  Te 5% ateistów ? wykończyło? oni tak zupełnie sami? a co na to ta reszta? te 95% katolików?

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  NIEMA CO SIĘ DZIWIĆ NA STAROŚCI MIESZA SIĘ POJĘCIA . A TAK NA POWAŻNIE DOBRZE JEST SIEDZIEĆ NA WAWELU W CIEPLE I DOBROBYCIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW I JESZCZE ICH OBRAŻAĆ .TAKI TO KRAJ

 • phantomasa1

  0

  Obaczcie sobie, co znaczy termin---parafianin---:)

 • tarnowianin71

  Oceniono 2 razy 0

  Kościół i wiara, to wspaniała rzecz i piękne idee, ale niestety sami sobie szkodzą mieszając się do polityki - państwo powinno pozostać świeckie, aby równo traktować innowierców i ateistów - wszyscy mają takie same prawa. Moim zdaniem jeśli to zrozumieją, to zamiast tracić wiernych zaczną ich zyskiwać. Jestem katolikiem, ale coraz rzadziej chodzę do kościoła - jeśli mam słuchać o polityce, to włączę sobie radio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje