Bp Pieronek: Ateiści doprowadzili kraj do ruiny. Niech siedzą cicho

06.01.2013 17:46
Bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronek (Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta)

Kościół w Polsce jest atakowany. Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów - mówi w najnowszym wydaniu "Newsweeka" biskup Tadeusz Pieronek. Duchowny krytykuje o. Tadeusza Rydzyka za publiczne naciski na KRRiT ws. przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.
"Stanowisko episkopatu w sprawie Radia Maryja jest znane od dłuższego czasu. Na pewno nie jest ono jednolite, ale to prawda, że w większości biskupi popierają zarówno Radio Maryja, jak i potrzebę uzyskania miejsca na multipleksie przez Telewizję Trwam" - komentuje decyzję episkopatu ws. TV Trwam bp. Pieronek.

Zdaniem duchownego trudno jednoznacznie ocenić, czy ewentualne przyznanie koncesji spowoduje, że TV Trwam zamiast religią będzie jeszcze bardziej zajmować się polityką. "Trudno mi powiedzieć. Przede wszystkim uważam, że wejście Telewizji Trwam na multipleks powinno być poddane takim samym regułom, jakie obowiązują wszystkich innych, którzy się o to starają. Wysyłanie sygnału, że nam się należy, to trochę tak, jakbyśmy chcieli iść na skróty" - przekonuje biskup Tadeusz Pieronek.

O episkopacie: To nacisk, który nie powinien mieć miejsca

Biskup krytykuje też episkopat, który popierając o. Rydzyka, chce rozmów z rządem na temat przyznania koncesji dla TV Trwam:"(...) jeżeli biskupi chcą rozmów z rządem na ten temat przed przyznaniem koncesji przez Krajową Radę, to jest to nacisk, który nie powinien mieć miejsca. Jeżeli rząd zgodzi się rozmawiać, to będzie w kłopocie. Zostanie to odebrane jako poddanie się temu naciskowi. A przecież Krajowa Rada ma autonomię w swoich decyzjach".

Duchowny zwraca uwagę, że oficjalne poparcie biskupów dla starań szefa Radia Maryja ws. koncesji, może powodować dyskomfort dla nich samych. "Żyjemy w kraju demokratycznym i choć ta demokracja jest kulawa, jak zresztą w wielu innych krajach, nie róbmy kampanii na rzecz Telewizji Trwam, która stawia tę stację poza pewną normą obowiązującą wszystkich startujących w konkursie" - mówi.

"Na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona"

We fragmencie wywiadu, który cytuje serwis Natemat.pl, bp. Pieronek narzeka również, że Kościół jest w Polsce celem nieustających ataków. "Przeglądam internet i widzę, że Kościół jest zewsząd atakowany. To samo jest w prasie. W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona. To co, mam milczeć i mówić, że jest cacy? (...) Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - zauważa.

Bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Newsweeka" w ostrych słowach wypowiada się też o ateistach. "Rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho" - podsumowuje.

Cały tekst w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Zobacz także
Komentarze (1288)
Bp Pieronek: Ateiści doprowadzili kraj do ruiny. Niech siedzą cicho
Zaloguj się
 • 2560a

  Oceniono 3250 razy 2584

  A ja myślałem ze to sukienkowi doprowadzają kraj do ruiny. Finansowej i intelektualnej.

 • gnooostyk

  Oceniono 3071 razy 2489

  Nie tym tonem, Panie Pieronek.
  Czasy chłopów pańczyźnianych i świętej inkwizycji już się skończyły.

  Proszę z szacunkiem do mnie. Pan jako obywatel watykański nie powinien się wtrącać w suwerenne sprawy Polski i Polaków.

  Zerwać konkordat. Palikot do dzieła!

 • piastpiastun

  Oceniono 2186 razy 1908

  Kościół powinien milczeć... przyłożył ręki do rozbiorów Polski bo bał się reform. Całe wieki łupił nas z kasy i z ziemi - co czyni dalej.

 • fjan

  Oceniono 1730 razy 1484

  Do ruiny Polske to doprowadzil kler katolicki i zreszta dalej ja rujnuje. Trzeba byc kompletnym durniem by tego nie widziec. Nie ma takiej dziedziny zycia by kler katolicki jej nie opanowal. W panstwach gdzie kler katolicki ma malo do gadania najczesciej jest dobrobyt.

 • zapom

  Oceniono 1440 razy 1306

  do ruiny ?! panie Pieronek, proste pytanie - jak duży podatek wypracował / zapłacił pan w swoim życiu ?! dziękuję, nie mam więcej pytań. ekonomia jest dużo prostsza niż pańskie żałosne wywody - im więcej pasożytów tym uboższe jest społeczeństwo. ale niech pan się nie martwi, ruiny nie będzie - nie damy się dłużej doić, już niedługo przyjdzie czas na was, będziecie musieli się wziąć do rzetelnej pracy i wspólnie z nami budować ten kraj !

 • rolandokon

  Oceniono 1412 razy 1236

  Ludzie krytykują kościół, bo on wszędzie się wtrąca i widocznie nie ma racji.

 • epupecki

  Oceniono 1127 razy 979

  O RM mówi poważnie ale to mało ważne. O ateistach rządzących Polską demagogia i kłamstwo! Ci, którzy rządzili za komuny po cichu byli Katolikami. Brali śluby kościelne i dochowywali innych rytuałów wynikających z przynależności do religii. Ot byli zakłamani jak prawie całe społeczeństwo. Biskupi zresztą także. Było dużo obłudy i zakłamania oby tylko wyjść na swoje .

 • jane.xy

  Oceniono 597 razy 559

  ciekawe, że w kraju gdzie ponad 95% to katolicy a ateiści stanowią ułamek procenta są oni tak wszechwładni że za całe zło odpowiadają, nieogarniam tej kuwety

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje