Przekroczenie uprawnień CBA i fałszywe zeznania w sprawie dr. G.? Sędzia zawiadomi śledczych

Igor Tuleya, który prowadził proces dr. Mirosława G., złoży do prokuratury dwa zawiadomienia - podaje TVN24. Pierwsze zawiadomienie ma dotyczyć możliwości przekroczenia uprawnień przez CBA i prokuratorów, którzy zbierali materiały mające świadczyć o winie kardiochirurga, a drugie - składania fałszywych zeznań przez świadków.
Jak poinformował TVN24 sędzia Tuleya w rozmowie z TVN24, oba zawiadomienia sporządzone zostaną w najbliższy poniedziałek, a złożone w prokuraturze - najpóźniej we wtorek rano.

"Metody CBA budzą skojarzenia z czasami stalinizmu"

Pierwsze z tych zawiadomień ma dotyczyć "przewinień dyscyplinarnych" ze strony funkcjonariuszy CBA i prokuratorów, którzy w związku ze sprawą dr. G. prowadzili nocne, wielogodzinne przesłuchania, jedno po drugim. Podczas odczytywania uzasadnienia wyroku Tuleya ocenił tę taktykę organów ścigania jako "przerażającą". - Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50., czasów największego stalinizmu - mówił sędzia.

Drugie zawiadomienie będzie z kolei dotyczyć składania fałszywych zeznań przez świadków w procesie dr. G. Jak objaśnił prowadzący sprawę kardiochirurga, chodzi o świadka, który zeznał, że musiał wziąć kredyt na łapówkę dla lekarza. Jak się okazało później, pożyczka została wzięta kilka miesięcy po tym, jak mężczyzna przestał być pacjentem G.

Kamiński: Te opinie są bezpodstawne, nieprawdziwe

Sędzia Tuleya nie wykluczył, że zawiadomień do prokuratury może być więcej. Jego uzasadnienie wyroku dla dr. G., w którym nie zostawił suchej nitki na metodach CBA, spotkało się z krytyką ze strony m.in. byłego szefa biura Mariusza Kamińskiego.

Obecny poseł PiS w programie "Tak Jest" oświadczył, że według niego opinie zawarte w tym uzasadnieniu są "bezpodstawne i nieprawdziwe". - Nie wiem, w oparciu o jakie fakty pan sędzia formułuje tego typu opinie - dziwił się. I zaapelował do sędziego, aby - jeżeli w jego mniemaniu CBA dopuściło się złamania prawa - złożył zawiadomienie do prokuratury.

Więcej o:
Komentarze (629)
Przekroczenie uprawnień CBA i fałszywe zeznania w sprawie dr. G.? Sędzia zawiadomi śledczych
Zaloguj się
 • koniepobetonie

  Oceniono 1064 razy 852

  Ciekawa jestem teraz miny Ziobry i Kamińskiego. Chyba im mina zrzedła... Baaardzo mnie cieszy decyzja sędziego.

 • y0rg

  Oceniono 827 razy 703

  Nareszcie jakiś normalny sędzia , brawo, tak trzymać. Bo prawo powinno działac w dwie strony i też rozliczać nieuczciwych sędziów jak i inspiratorów dętych afer

 • 24u

  Oceniono 679 razy 565

  Nalezy rozwiazc CBA,gdyz dubluje prace policji i CBS a seria wpadek jest przerazajaca.

 • zwid

  Oceniono 617 razy 527

  Mam wielką nadzieję, że ten odważny sędzia poruszył kamyk, od którego ruszy lawina sprawiedliwych wyroków na IV RP i która doprowadzi tych zbrodniarzy do Trybunału Stanu!!

 • maaac

  Oceniono 357 razy 319

  IPN już zaczął działać? Ruszyły kwerendy i szuka się haków na sędziego? A pozostałe agendy "prawa" i "sprawiedliwości"? Co na niego znajdą? Ojca komunistę? Dziadka stalinowca? Pradziadka w wermachcie? Może, mieszka na kocią łapę z jakąś panią? Może kiedyś wyraził się przychylnie o PO?

 • fakiba

  Oceniono 297 razy 255

  Najwyższy czas żeby tacy ludzie jak Kamiński, Ziobro i główny mocodawca Kaczor odpowiedzieli przed sądem za swoje czyny a wyroki wobec nich powinny być bardzo surowe jak to zawsze ci panowie się domagają wobec innych

 • nie-tak

  Oceniono 280 razy 254

  Ciekawa jestem kto wynajął fałszywego świadka i za ile?
  Ten co wynajął powinien tez otrzymać zarzuty: podżegania do fałszywych zeznań czyli przestępstwa jak i dawanie łapówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX