Młodzi Socjaliści pytają Kwaśniewskiego: Panie prezydencie! Za ile pracuje pan dla Kulczyka? [LIST]

Kolejne głosy po doniesieniach "Gazety Wyborczej" o otrzymywaniu przez Aleksandra Kwaśniewskiego pensji od firmy Jana Kulczyka. Młodzi Socjaliści przypominają w liście, że biznesmen w okresie prezydentury polityka SLD "wzbogacił się na transakcjach ze skarbem państwa". Atakują też Ryszarda Kalisza, który powiedział, że 9 tys., które otrzymuje były prezydent, to suma "uwłaczająca godności".
"Wraz z Leszkiem Millerem prowadził pan zakulisowe negocjacje z Janem Kulczykiem na temat spółek Skarbu Państwa, uprzywilejowując tego przedsiębiorcę i przyznając mu nieuzasadniony niczym wpływ na działania PKN Orlen . Być może gdyby nie te negocjacje, teraz nie otrzymywałby Pan wielu tysięcy złotych za doradzanie Janowi Kulczykowi? - napisali w otwartym liście Młodzi Socjaliści. PRZECZYTAJ CAŁY LIST >>

Młodzi Socjaliści pytają, czy doniesienia "GW" o otrzymywaniu przez Aleksandra Kwaśniewskiego ponad 50 tys. zł miesięcznie od firmy Jana Kulczyka jest prawdą. "Jeśli byłoby prawdą, że były prezydent Rzeczpospolitej jest najemnikiem osoby omijającej polskiego fiskusa, a w dodatku - człowieka, który wzbogacił się na transakcjach ze Skarbem Państwa w okresie Pańskiej prezydentury - to byłoby kompromitacją nie tylko Pańskiej osoby, ale także naszego kraju" - piszą.

Kalisz: Kwota 9000 zł jest uwłaczająca

Młodzi Socjaliści są też oburzeni wypowiedzią Ryszarda Kalisza, zdaniem którego 9000 złotych pensji i 12000 zł na pokrycie kosztów prowadzenia biura to kwoty "śmiesznie małe" i "uwłaczające godności". "Przypominamy, że dochody milionów pracujących Polaków oscylują niewiele powyżej płacy minimalnej, która wynosi 1500 złotych". (...) Jeśli kwota 9000 zł jest uwłaczająca, to jak określić należałoby próg uprawniający do otrzymania pomocy społecznej, dwudziestokrotnie niższy od pańskiego wynagrodzenia?" - pytają.

Ryszard Kalisz nazwał doniesienia "GW" domniemaniem, zaznaczając, że były prezydent jest teraz osobą prywatną i nie ma obowiązku ujawnienia wysokości swoich zarobków. Inni politycy SLD nie widzą nic niestosownego w tym, że b. prezydent zarabia pieniądze u biznesmena Jana Kulczyka. Nie sądzą też, by to była przeszkoda w powrocie Kwaśniewskiego do polityki. - Gdyby wracał do polityki, nie mógłby kontynuować tego typu zarobkowej działalności, ale na dziś nie widzę żadnego konfliktu interesów - powiedział Józef Oleksy.

Także według Andrzeja Rozenka z Ruchu Palikota "artykuł Gazety jest kompletnie chybiony". - Póki co Kwaśniewski nie jest czynnym politykiem. Po drugie - coś musi robić. Pieniądze, które państwo zapewnia byłym politykom, takim jak były prezydent, nie są wystarczające, żeby móc funkcjonować na należytym poziomie. Więc nic dziwnego, że znalazł sobie jakieś zatrudnienie - mówił Rozenek w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (495)
Młodzi Socjaliści pytają Kwaśniewskiego: Panie prezydencie! Za ile pracuje pan dla Kulczyka? [LIST]
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 1350 razy 1186

  Towarzyszu Kalisz! Jak was słucham, to zastanawiam się, gdzie są granice waszej towarzyszu głupoty i cynizmu. Przde wszystkim nauczcie się towarzyszu Kalisz mówić poprawnie po polsku. Nie mówi się stndarTy a standarDy, Następnie, nie "robiom', "idom", "siedzom" i.t.p. a robią, idą, siedzą. Towarzyszu Kalisz, nie chwalcie się w mediach co żeście wy osbiście zrobili, bo to wasz psi obowiązek. Czy widzieliście szewca, zeby latał po telewizjach i darł mordę na całą Polskę, że naprawił buty? Płacimy wam za pracę, a w rzeczywistości jesteście łajdaki, oszuści i nieroby. Patrzycie tylko jakby zgromadzić więcej kasy wyrwanej z państwowej kasy i załapać się na następną kadencję. O waszej pracy i komptencjach świadczą uchwały i ustawy, które zwykle są bublami prawnymi i nadają się, albo do kosza na śmieci, albo do poprawek.

 • wikonka

  Oceniono 839 razy 761

  Młodzi socjaliści mają rację i dobrze , że poruszają ten temat. Wypowiedzi polityków broniących zarabiania w niejasnych okolicznościach tylko dyskredytują polityków. Gratulacje dla młodych.

 • mirek11768

  Oceniono 672 razy 616

  Ręka rękę myje . Wtedy pan K. pomógł panu K. Więc teraz pan K. pomaga panu K. Takie to proste tylko ani pan K , ani pan K. tego nie potwierdzą

 • psz4

  Oceniono 566 razy 538

  z wypłatą Prezydenta porównujemy się do zachodu ...ale z pensją pracownika żaden prezydent nie porównuje nas do zachodu

 • henrykkreuz

  Oceniono 527 razy 415

  On nie pracuje tylko jest na liście płac, a to różnica. Pytanie na które Polacy muszą znaleźć odpowiedź to, z jakiej przyczyny Kulczyk płaci Kwaśniewskiemu?

  Chociaż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, w/g mnie jest cichym udziałowcem w interesach za umożliwienie okradania Polski i Polaków w czasie prezydentury. W USA szacują majątek Kwaśniewskiego na 1 miliard USD, a Wałęsy na 600 milionów USD.

 • dziadekjam

  Oceniono 388 razy 342

  Tak samo, gdyby nie "załatwił " Konkordatu, to by nie dostał lukratywnej fuchy w katolickim Georgetown University w Waszyngtonie...
  To są OGÓLNOŚWIATOWE standardy. Schroeder ma fuchę w rosyjskiej firmie związanej z Nord Stream, do powstania którego się przyczynił, Bush i stary i młody tyrają w koncernach naftowych za których interesy wojenki "w obronie demokracji" toczyli. Itd. itp.
  Lub jest od roboty i walki, władcy od bankietów i podziału zysków....

 • dan3iger

  Oceniono 357 razy 289

  Pamiętam taki obrazek krążący po sieci niedługo po wyborach w 1995 roku z napisem "głosowałaś na komucha, dziś prezydent cię wyrucha". Prorok jaki ?

 • szats69

  Oceniono 293 razy 257

  Pytanie w jakim charakterze prezydent pracuje dla Kulczyka? Pensja 50 tyś miesięcznie? Za co?

 • el_bigos

  Oceniono 442 razy 246

  To jest niesamowite,że w kraju, który ten sk... doprowadził do ruiny ma nadal zwolenników i jeszcze takich przydupasów, którzy Kwacha namawiają do powrotu do polityki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX